73_20220714_170217.jpg

Druhý den na Floorball Prague Games 2022

Dnešek byl opravdu nabitý, některé týmy mají za sebou dokonce tři zápasy. Holky dokázaly prolomit smůlu a v rozhodujícím zápase vyhrály. Do zítřejších zápasů Play off postupují 4 z 5 našich týmů.

Dnešek byl pro všechny hráče i trenéry velmi náročný. Kluci z kategorie B16 zvládli dnes odehrát společně s kategorií B18 nejvíce zápasů z celé naší výpravy. Oba týmy si ze tří zápasů připsaly dvě výhry


B12
Naše nejmladší kategorie na PG dnes opět hrála na Hamru. Poslední zápas skupiny proti Tatranu Střešovice Red nedopadl pro naše hráče dobře. Výsledek 5:1 mluví za vše. Druhý zápas jsme opět nedokázali navázat na vítězství z prvního zápasu. Po první polovině dokázali kluci držet velmi těsné skóre 1:2. Naneštěstí se ACEMA Sparta Praha Red druhou polovinu začala prosazovat, přidala dalších 5 branek a zápas ukončila výsledkem 2:7. Zítra čeká hráče v 11:00 zápas proti FBC Český Těšín. Zápas se odehraje na hale Hamr 2.

B14
Pro B14 dnes turnaj končí. Třetí skupinový zápas byl jednoznačný. Zurich United Moles dali klukům hezkou nadílku sedmi branek. Konečný výsledek 0:7. Z Vršovic se kluci přesunuli na podvečerní zápas do Kobylis, kde poměřili síly s Paskov Saurians. I přes bojovnost celého týmu  z toho nebyla žádná přesná trefa do soupeřovy branky. Soupeř byl znatelně lepší. V soubojích byl rychleji, získával odražené míčky a proměňoval šance. Skóre závěrečného zápasu turnaje se vyšplhalo vysoko. Dvě minuty před koncem zápasu soupeř vstřelil gól na 0:8, a tak se i dohrálo.

B16
Výkon B16 okomentoval trenér Jirka Kuthan:
,,Dnes se náš výkon stále zlepšoval. První zápas začal bohužel prohrou, kdy jsme příliš nedodržovali taktické pokyny. A špatně jsme se prosazovali proti osobní obraně Švédů.
Druhý zápas jsme začali hrozně, řekl bych až podceněním soupeře, ale ukázali jsme týmovost a zápas jsme výsledkově i herně převážili na naši stranu. Zápas, kde jsme nastříleli nejvíce gólu v turnaji.
Poslední zápas proti Basel (kde hrál Rapp a Švácha na stáži) jsme předvedli prozatímní nejlepší výkon turnaje. Kvalitní rozehra a přechod do útočného pásma. V útoku dobrá kreativita, jen produktivita nám stále chybí. Zápas skončil 2:2 a rozhodly nájezdy, které jsme šťastně zvrátili na naši stranu trefou Balého.
Jinak bych zmínil gólmany, kteří chytají skvělý turnaj a drží nás za každé situace."

Výsledky:
Lindas Rasta IBK - 0:2
Fbc Strakonice - 5:3
Unihockej Basel Regio - 3:2 N

B18
První ze tří dnešních zápasů junioři poměřili síly s Black Angels. Velmi vyrovnaný zápas rozhodly chyby v obraně a neproměňované šance. Ke konci zápasu BA přidali do naši odkryté branky další gól a zvýšili na 2:5. 

Ke zbytku hracího dne se vyjádřil hlavní trenér Lukáš Kubinec:
,,Ve druhém zápase jsme dobývali branku a začalo se nám to dařit až ve druhé polovině, jinak jsme měli zápas pod kontrolou. Ve třetím zápase jsme předvedli hezký týmový výkon a poctivou prací jsme prošli mezi 16 nejlepších."

Výsledky:

Fbc Strakonice 4:2
FBC Štíři Č. Budějovice 4:2

G16
Jediný tým holek, který jako Slavie na turnaji máme, nedokázal v základní části získat jiný bod. Poslední zápas základní skupiny holky těsně prohrály. I přes výrazné zlepšení a bojovnost holky nezvládly proměnit více jak jednu šanci, která se stala dokonce prvním vstřeleným gólem turnaje. Na jeden gól se většinou nevyhrává a tak tomu bylo i dnes. Proti Zug United G16 padly holky 2:1. První zápas Play off byla k vidění opět velká bojovnost, která přispěla k výhře 2:1 nad Ale IBF I. Hned od první vteřiny bylo vidět, jak chce tým zůstat v turnaji a téměř po celou dobu zápasu předvedly holky soustředěný výkon a zaslouženě se dostaly do zítřejšího osmifinále, kde je čeká Storvreta IBK. Zápas se odehraje v 8:00 na Hamru.