Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

Junioři po fantastickém obratu i podruhé v sezóně přehráli Bohemians

Dva dohrávané zápasy v úvodu prvního únorového týdne dopadly pro naše týmy skvěle. V pondělí si ženy doma v dohrávce poradily s outsiderem z Nového Strašecí 10:3, v úterní dohrávce 1. ligy juniorů předvedli naši mladíci znovu skvělý výkon proti lídrovi soutěže FbŠ Bohemians a jako jediný tým v soutěži s ním získali šest bodů.

Velmi povedený zápas sehráli junioři A první únorový den na domácí palubovce. V odložené dohrávce kvůli covidu přehráli vedoucí tým tabulky FbŠ Bohemians 10:8 a podruhé v sezóně tak získali tento cenný skalp. Průběh utkání byl navíc vysoce atraktivní, protože po první části vedla Bohemka 6:2!

Jenže ve stejném poměru zvítězila Slavia ve druhém dějství a za stavu 8:8 se šlo do rozhodující třetiny. V té se domácí poctivě zaměřili na obranu a vyplatilo se. Vítězný gól vstřelil v 58. minutě Kuba Šedivý a do prázdné branky na konečných 10:8 stvrzoval Tobiáš Franc. Rozhodně se ale nedá mluvit o defenzivně hraném utkání, čemuž neodpovídá výsledek, ani Bínovo komentář: "První dvě třetiny nebe a dudy, tu třetí jsme naštěstí zahráli lépe. Jsme rádi, že máme letos už druhý skalp Bohemky a opět v dramatickém zápase, kde ani jeden tým neměl bránění jako prioritu. Děkujeme, soupeři, rozhodčím a našim příznivcům!"

Junioři FBŠ SLAVIA Plzeň se v tabulce posunuli na pátou pozici a v závěru základní části budou ještě bojovat o co nejlepší pozici k blížícímu se 1. kolu play off. Systém nadstavbových soutěží zveřejníme v článku před jejím začátkem. Další utkání sehrají kluci o víkendu 12. 2. na půdě České Lípy a 13. 2. na půdě Ústí nad Labem.

V týdnu dohrávaly zápas také ženy. V pondělním klání doma potvrdily roli favorita a zvítězily nad TJ Sokol Nové Strašecí 10:3. Soupeř byl houževnatý až do samého konce a je třeba ocenit jeho bojovnost. Ženy tak v tabulce poskočily dočasně na druhou příčku a do konce základní části chtějí skončit do třetího místa, aby se vyhnuly předkolu play off a nastoupily rovnou do osmifinále. Kompletní souhrn utkání včetně komentářů trenérů najdete přiložené u článku.