Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

Juniorky podlehly Tatranu 0:10, muži splnili další povinnost a směřují k play up

Na počty zápasů byl uplynulý víkend střídmější. Z elitních týmů nastoupili pouze muži A a juniorky. Muži potvrdili roli favorita a znovu vyhráli vysokým rozdílem, juniorky naopak v roli outsidera vysoko prohrály. Kvůli covidu a karanténním opatřením byl zrušen turnaj regionální ligy juniorů.

Souhrny z obou utkání včetně komentářů trenérů znovu naleznete v přiložených zápasech k tomuto článku. Juniorky vzdorovaly v sobotu silnému soupeři dvě třetiny, po kterých byl stav 4:0 pro Tatran. Škoda některých nevyužitých šancí našich hráček, při vstřelené brance mohl být průběh zápasu odlišný.

I přesto je potřeba přiznat, že Tatran vyhrál naprosto zaslouženě. Na hřišti dominoval a bojovnost plzeňských hráček na tempo domácích nestačila, což se projevilo zejména ve třetí třetině, ve které Tatran přidal dalších šest branek a zvítězil vysoko 10:0. "Dvě třetiny za naší strany v tempu. Poté se projevila fyzická únava a fakt, že soupeř hrál na 3 lajny a my jen na 2. Jsem rád, že i bez zkušenějších hráček se nebály mladší převzít zodpovědnost za náš výkon. Za 2 třetiny spokojenost. Díky soupeři za zápas," okomentoval utkání trenér Plzně Jakub Šimek.

Muži A se představili na půdě předposledního týmu tabulky - Pacovští Honzíci. Roli favorita začala Plzeň potvrzovat už v první třetině, po gólech druhé lajny z holí Konradyho, Mošny, Meda a dvou zásahů Mikoláška byl stav po první části 5:1 pro Slavii. Postupem času plzeňští skóre navyšovali a zastavilo se na konečných 17:6. Mírným negativem byla horší defenzivní práce týmu ve třetí třetině, což v komentáři potvrdil i trenér Lukáš Kubinec. "Dneska z naší strany slušný útok, ale bídná obrana. Kdyby soupeř proměňoval lépe své šance, tak mohlo být skóre házenkářské. Každopádně jsme rádi za body, děkujeme soupeři za zápas."

Muži vedou tabulku Divize C o šest bodů a do konce základní části zbývají čtyři zápasy. Při současné formě je tak pravděpodobné, že udrží první pozici a budou čekat na soupeře do prvního kola play up. Tím bude nejlepší čtvrtý tým ze všech pěti Divizí, což může teoreticky být i tým na čtvrtém místě právě z naší Divize. Bližší info o systému play up přineseme v samostatném článku.

Ostatní družstva
Na 25. základní škole v Plzni se uskutečnil další turnaj elévů, na kterém hrálo jedno naše chlapecké a jedno dívčí družstvo. Druhé družstvo elévů bojovalo v sobotu v Tachově a starší žákyně v neděli v Mariánských Lázních. Kromě turnaje regionální ligy juniorů se tedy hrálo vše, za což jsme moc rádi a věříme, že tomu tak bude i v nadcházejících týdnech.

Pozvánka na domácí utkání
Hned po víkendu se hrají další dvě dohrávky našich družstev. V pondělí 31. 1. hrají doma ženy od 19:45 proti TJ Sokol Nové Strašecí a v úterý 1. 2. pak junioři v dohrávce proti FbŠ Bohemians. Srdečně Vás zveme na tyto domácí zápasy a děkujeme za podporu: