Související zápas

FBŠ SLAVIA Plzeň
FBŠ SLAVIA PlzeňFBŠ Plzeň
9:7(24:0,6:18,24:24)
so 8. 1. 2022 20:00 @ Slavia VŠ Plzeň, Divize mužů - skupina C, 15. kolo
9_20220110_155258.jpg

Muži ovládli druhé derby a tabulku Divize vedou o čtyři body

Jednoznačným šlágrem dalšího divizního kola bylo městské derby mezi celky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FBŠ Gorily Plzeň. Domácí tým vrátil hostům porážku z prvního vzájemného duelu v letošní sezóně a zvítězil 9:7, to vše před zraky fantastických 276 diváků!

Statistiky a detail utkání naleznete na pravé straně článku vedle fotografie. Do zápasu vstoupili domácí výrazně lépe a první třetina skončila výsledkem 4:0 pro Slavii. Svěřenci Lukáše Kubince tak vrátili Gorilám povedenou první třetinu z prvního vzájemného duelu v letošní sezóně, kde to bylo přesně naopak.

Téměř 300 diváků na hale bylo v euforii, převahu měli domácí fandové, ale i hosté byli slyšet a kromě emocí přímo na palubovce a na střídačkách nechyběla ta správná atmosféra ani na tribunách, což dodávalo tomuto diviznímu šlágru velký šmrnc. Není pochyb o tom, že se jedná o nejatraktivnější utkání ze všech pěti Divizí a i herně to bylo vidět.

Gorily se nevzdaly. Ve druhé třetině zlepšily pohyb a zásluhou dvou branek Marka Osvalda a jedné Honzy Šobotníka snížily v polovině zápasu už na 4:3. Důležitý gól pak zařídil kanonýr domácích Filip Štědrý a Slavia se poté držela od svého soupeře na rozdíl dvou branek. Do třetího dějství se šlo za stavu 5:3 pro Slavii a očekávala se atraktivní třetí třetina.

Ta přišla, skončila remízou 4:4 a na obou stranách bylo vidět spoustu povedených kombinací a gólů. V závěru Gorily tlačily k vyrovnání, ale pevná obrana Slavie další gól za záda Jirky Cislera nedovolila. Domácí tak vrátili svému rivalovi porážku z prvního utkání a v tabulce Divize nyní vedou o čtyři body, což je sedm kol před koncem základní části velmi výhodná pozice.

Komentáře trenérů:

Lukáš Kubinec (FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň):
 Výhra v derby se počítá! Přesto jsme si to několikrát zkomplikovali a drželi jsme tím soupeře dlouho ve hře. Měli jsme pohodlný náskok a byli jsme bohovorní v zakončení. Alespoň jsme si zahráli vyrovnaný zápas, který nám dal zpětnou vazbu na naši připravenost do vyřazovacích bojů. Děkuji všem za zápas, především úžasným divákům. 

Roman Surák (FBŠ Gorily Plzeň): Derby se vším všudy, od začátku do konce. Náš vlažný úvod hodně ovlivnil zbývající vývoj zápasu. Od druhé třetiny zlepšeným výkonem jsme se dostali zpět do hry. Myslím, že jsme nebyli do kponce horším týmem. Jinak měl zápas výborné tempo, nasazení, emoce a divácká atmosféra vytvořila klukům super kulisu. Děkuji našim fanouškům a fajn večer všem.