132_20230109_134811.jpg

Na Slavii v neděli proběhl velký turnaj přípravky a minipřípravky

Plzeňská liga přípravek je už přibližně v polovině. V neděli 8.1.2023 v hale Slavia proběhl další turnaj, tentokrát s rekordní účastí slávistických družstev.

Na hrací plochu se tentokrát vešly hned 4 hřiště, dvě větší pro přípravku a dvě menší pro minipřípravku. 
Na těch větších se představilo dohromady 8 týmů, z toho hned 4 byly naše - FBŠ SLAVIA White, Red, Grey a Black, což bylo družstvo složené z hráčů, kteří trénují v našem středisku na Krašovské. Dále zde byly týmy Goril, FBC Plzeň, Klatov a FA Plzeň. 

Na menších hřištích hrála svá utkání minipřípravka, která nemá žádnou oficiální soutěž. Díky velmi dobré komunikaci trenérů těchto družstev napříč plzeňským krajem, se několikrát do roku sejdou v rámci turnajů přípravky a rozdají si to ve formátu 3+0, hrají tedy bez brankáře a všichni mohou dávat góly. V turnaji se utkalo znovu 8 týmů a hned 3 byly ze Slavie. Turnaj doplnily týmy Goril, FBC Plzeň a Tachova.


Dohromady se celé akce zúčastnilo 36 dětí z přípravky a 24 dětí z minipřípravky. Jsme moc rádi za takovou účast a pevně věříme, že se příště potkáme na turnaji minimálně v takovém počtu. 
Na turnaji se objevil i maskot Slávka, který děti bavil po celé dopoledne. 
Na závěr bychom chtěli poděkovat rodičům, za připravené občerstvení pro děti a za skvělou podporu při sportování a také všem trenérům, kteří se ve svém volném čase věnují dětem a vedou je k lásce ke sportu.

Níže naleznete odkaz na Flickr, kde je kompletní fotogalerie z turnaje.

Související odkazy