Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
14_20220123_122940.jpg

Omicron řádí! Víkend byl ve znamení odložených zápasů, muži A si připsali už dvanáctou výhru v řadě

Velmi náročný víkend pro naše družstva. Spousta zápasů napříč republikou byla kvůli covidu zrušena a na hodně mládežnických turnajích jsme měli možnost vidět omezené množství týmů i hráčů. I přesto se víkend odehrál a je ve hvězdách, jestli tomu tak bude i ten následující. To nám pravděpodobně napoví první dny v novém týdnu. I přes tyto problémy si muži A připsali další důležité vítězství, bodovaly také juniorky.

Velikou výhodou našeho nového webu je přímé napojení víkendových zápasů do článku. Naleznete je na pravé straně článku (desktop verze) a nebo dole pod článkem (mobilní verze). Každý zápas si zde můžete rozkliknout přímo do statistik i do textového onlajnu a uvidíte jeho kompletní statistiky, včetně komentářů trenérů. Vkládat do článků budeme zápasy od kategorií dorostenců/dorostenek do mužů/žen. Výsledky zápasů starších žáků budeme psát přímo do článku, od mladších žáků níže výsledky neuvádíme, ale dají se vyhledat na webu Českého florbalu.

Muži A vyhráli už podvanácté v řadě

V dnešním článku tedy najdete na pravé straně výsledky ze zápasů mužů A, juniorů A, juniorek a dorostenců A. Klíčový byl zápasu mužského áčka, který se odehrál v sobotu od 19:30 na Slavii proti soupeři z Jindřichova Hradce. Slavia potvrdila roli favorita a po vítězství 12:0 si připsala symbolickou dvanáctou výhru v řadě, což je největší vítězná série některého z našich družstev v historii klubu. Muži tak v tabulce Divize zvýšili svůj náskok na čele tabulky a už vyhlíží blížící se nadstavbovou část soutěže, která rozhodne o postupujících do Národní ligy.

Ženy nedělní zápas proti TJ Sokol Nové Strašecí nehrály, soupeř to bohužel dohromady nedal. Zrušen byl také sobotní zápas juniorů proti Bohemce, stejné důvody související s karanténami a onemocněním. Očekáváme, že nadcházející období bude z tohoto pohledu velmi složité a jsme tak rádi za každý odehraný duel. Junioři se poskromnu poskládali alespoň na nedělní zápas s TJ Sokol Královské Vinohrady a byla z toho domácí porážku 3:8.

Oba víkendové zápasy naopak hrály juniorky. V sobotním utkání proti Chodovu byly jasným outsiderem a první celek tabulky potvrdil svou sílu a zvítězil 9:1. Naše děvčata však bojovala celých 60 minut a předvedla velmi sympatický výkon, což v komentáři potvrdil i trenér hostujícího celku Ondra Neuman. V nedělním utkání proti dalšímu pražskému týmu Panthers holky zvládly skvěle a po vítězství 10:6 si připsali svou druhou letošní výhru v sezóně. 

Český florbal - program zápasů

OSTATNÍ VÝSLEDKY:
Muži B:
FBŠ Gorily Plzeň B - FBŠ SLAVIA Plzeň B 3:4pn
FBŠ SLAVIA Plzeň B - Greyhounds Plzeň 6:8

Muži C:
FBC FORSEE PLZEŇ - FBŠ SLAVIA Plzeň C Nedělní řezané 7:6
FBC RAMOS ROKYCANY B - FBŠ SLAVIA Plzeň C Nedělní řezané 5:12

Dorostenci B:
USK Akademik Cheb - FBŠ SLAVIA Plzeň B 3:6
FBC ROKYCANY - FBŠ SLAVIA Plzeň B 7:7

Veliký boj při skládání dvou týmů mají za sebou mladší žáci, ale s pomocí elévů a holek jsme nakonec dali dohromady 9+1 na sobotní a 10+1 na nedělní turnaj. V rámci možností se nám herně dařilo a třeba na zkráceném turnaji v Tachově si družstvo RED zahrálo navíc i dva přátelské zápasy. Děkujeme všem týmům, které na turnaje dorazily, že se mohly uskutečnit! Na 25. základní škole v sobotu hrála přípravka a minipřípravka a na turnaji nechyběla ani sova Slávka, náš klubový maskot. Děti si zahrály spoustu zápasů, nabraly nové zkušenosti a těší se na další výzvy. V přeboru mladších žáků 3+1 si zahrály také naše mladší a starší žákyně s přívlastkem FBŠ SLAVIA Plzeň girls, tento turnaj se odehrál v Plzni na 14. základní škole.

Foto z turnaje přípravky a minipřípravky na 25. ZŠ, kde se ukázala i Slávka (klubový maskot - sova):

FOTO: Junioři v domácím utkání proti Vinohradům (Fotograf: Vráťa Polívka)
Celá galerie na klubovém Flickru ZDE