Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
121_20221215_124349.jpg

Poslední zápasy v roce 2022, přijďte si užít vánoční florbal

O nadcházejícím víkendu 17. a 18. 12. se ve většině soutěží hrají poslední ligové zápasy v letošním roce. Výjimkou je například 1. liga juniorů, kde se naši kluci ještě v úterý 20. 12. utkají v dalším derby proti FbC Plzeň. Tento víkend se můžeme doma těšit na turnaj mladších žáků a na zápasy juniorů a mužů A. Venkovní zápasy juniorek a domácí zápas žen proti Spartě budou bohužel odloženy na jiný termín.

Do víkendového kolotoče měli vstoupit juniorky pátečním zápasem na půdě SKV, druhý zápas měly hrát v sobotu na půdě FbŠ Bohemians. Bohužel ani jeden ze zápasů se neuskuteční z důvodu vysoké marodky a dalších absencí hráček. Nové termíny zápasů budeme vědět po Novém roce. Junioři A by hrát měli a čeká je dvojité plzeňské derby. V sobotu od 14:30 hrají proti FbC Plzeň doma a v úterý od 17:15 na půdě soupeře na Lokádě. Přijďte kluky podpořit a dovést je k zisku posledních bodů v roce 2022.

Muži A netradičně v neděli doma, zápas žen odložen na jiný termín
I ženy už za sebou mají poslední zápas v roce 2022, protože sobotní utkání proti týmu ACEMA Sparta Praha bude také odloženo na jiný termín. Muži A přivítají na domácí palubovce tým FAT PIPE Traverza, se kterým v prvním vzájemném měření sil vyhráli 5:4 v prodloužení. Zápas se bude hrát netradičně v neděli na Slavii od 18:00.

Zápas nemá jasného favorita a letošní ročník Národní ligy ukazuje, že i tým ze spodní poloviny tabulky může překvapit někoho z elitní pětice. TRAVERZA v posledním zápase doma rozstřílela Benešov vysoko 11:1 a bude chtít Plzni vrátit porážku z prvního utkání. V tabulce je soupeř po 14 odehraných kolech na šestém místě, 8 bodů za Plzní.


Muže B čeká plzeňské derby s Gorilami, dorostenci dohrávají první koš v Lovosicích
V sobotu si atraktivní duel zahrají také muži FBŠ Greyhounds SLAVIA Plzeň B. Představí se v Area D v Plzni v derby proti domácímu týmu FBŠ ATT Gorily Plzeň. Zápas začíná v této plzeňské hale v 17:00. Dorostenci jedou na druhý turnaj prvního výkonnostního koše znovu do Lovosic, zahrají si s týmy Florbal Ústí (13:00) a FAT PIPE FLORBAL CHODOV (16:00).

Foto: Tomáš Novotný

Z dalších mládežnických týmů hrají pouze oba týmy mladších žáků a tým mladších žákyň. V sobotu dopoledne se na Slavii odehraje turnaj prvního výkonnostního koše soutěže mladších žáků a naše dva týmy si kromě vzájemného zápasu zahrají také proti Tachovu a FbC Plzeň. Družstvo žákyň jede na turnaj přeboru mladších žáků 3+1 v sobotu do Aše.

Držte nám před Vánoci palce!