5_20210902_140953.jpg

Příprava na sezónu vrcholí, jedeme na herní soustředění do Kynžvartu

Stejně jako v loňském roce jedou vybraní muži, ženy, junioři a juniorky na herní soustředění do Kynžvartu, jedná se o závěrečnou přípravu před startem ligového ročníku. V článku se můžete podívat také na krátké shrnutí 1. kola poháru žen a na turnaj Salming Cup, který se uskutečnil o víkendu v Praze.

Do Kynžvartu se jede ve čtvrtek odpoledne a přijíždět se bude v neděli. Mužům na akci navazuje utkání 3. kola Poháru Českého florbalu proti Stochovu. Na soustředění se trénuje ve velké hale a právě nácvik herních situací a systémů před sezónou bude hlavní náplní. Muži i ženy za 3 dny absolvují dohromady 12 tréninkových jednotek v hale. 

Zápas 3. kola mužů v poháru ČF online: https://online.ceskyflorbal.cz/20212022/online-290846.htm
O uplynulém víkendu se na Slavii uskutečnilo 1. kolo Poháru ČF žen. Naše děvčata obsadila v pětičlenné skupině cenné první místo po čtyřech výhrách, úspěch v úvodu sezóny okomentoval trenér Kuba Šimek: „1. kolo Poháru ČF jsme brali ještě jako přípravu na nadcházející soutěžní sezónu. Proto jsme dali prostor širšímu kádru hráček. Těší nás fakt, že všech 19 hráček a 4 brankářky ke každému zápasu přistoupily zodpovědně a podaly dohromady poctivý týmový výkon. Pohár nám ukázal naše přednosti i věci, ve kterých se můžeme dále zlepšovat. Výsledkový cíl byl splněn v podobě 4 vítězství ze 4 zápasů a postup do 2. kola z prvního místa.“

Salming Cup 2021:

Poslední herní přípravu před sezónou za sebou mají junioři, dorostenci a starší žáci. Bohužel se nám nepovedlo na turnaji v Praze sejít v ideálních sestavách a podle toho vypadaly také výsledky. Zejména starší žáci museli odjet ve značně obměněné a kombinované sestavě. I tak si všichni turnaj užili a už se těšíme na zápasy a turnaje v nadcházející sezóně 2021/2022. Hodnocení z turnaje nám poskytl jeden z trenérů starších žáků Ondra Kuhajda:

Salming Cup 2021, kategorie Youngstars U15

"Do turnaje jsme vstoupili s velice mladým týmem, ve kterém byla šestice starších žáků doplněna o tři mladší žáky a dvě mladší žákyně. Tento věkový nepoměr, oproti našim soupeřům, nás poté doháněl v průběhu celého turnaje. V naší úvodní skupině jsme měli opravdu těžké a kvalitní soupeře a také se to ukázalo na výsledcích. I přes špatné výsledky ve skupině jsme do zápasů o umístění nastoupili s odhodláním, motivací, a hlavně dobrou náladou. Avšak ani to nestačilo a v prvním zápase play-off jsme utrpěli porážku, tudíž nám už zbýval pouze poslední zápas o 19. místo z 20. V zápase nás dohnala naše nezkušenost a také trochu smůly a zápas jsme prohráli. Skončili jsme tedy na posledním 20. místě. I přes neúspěch na turnaji doufáme, že si hráči a hráčky celou akci užili a že v příštím ročníku se předvedeme i ve vítězném světle."

Foto z kategorie U17 - dorostenci