První den na Floorball Prague Games 2022

Již v úterý vyrazili do Prahy hned tři naše družstva, další dvě v průběhu dnešního dopoledne. Jak probíhala přípravná utkání a jak se daří všem našim družstvům oficiálně první den turnaje?

V úterý vyrazily do Prahy hned tři naše družstva. Nejprve G16, které v rámci přípravy na nadcházející turnaj využily možnosti a odehrály přátelské utkání se švýcarským týmem UHV SKORPION EMMENTAL. Úternímu odjezdu z Plzně se nevyhnuli ani týmy B12 a B18. Oba dva týmy čekaly první zápasy hned dnes ráno.

B12
Tým B12, složený převážně z mladších žáků, odehrál svůj premiérový zápas na PG 2022 v 9 hodin ráno na Hamru. Nejprve poměřili síly s Black Angels. Místy vyrovnaný zápas dostali naši hráči lehce pod kontrolu a výsledkem 6:3 si připsali první body do tabulky. Druhý zápas už nestálo štěstí na naší straně. Nejprve jsme nepustili Hattrick Brno do větší šance, poté předvedl parádní výkon náš brankář. Druhá třetina už byla divácky zajímavější. Soupeř nastřílel tři rychlé branky, následně kluci stáhli náskok díky proměněnému nájezdu Lukáše Hlavatého a další vstřelené brance Jana Řehoře. Z výsledku 2:3 se bohužel rychle stal konečný výsledek 2:5. B12 měli celé volné odpoledne, které strávili zábavně sportovními aktivitami.

B14
Dnešní výkon B14 zhodnotil trenér Jiří Čížek:
,,Pochvala pro všechny kluky, skvěle se s námi sehrála i tachovská tornáda. Na klucích byl znát hlad po vítězství a vysoké nasazení již od prvních minut. První zápas jsme úspěšně dovedli do vítězného konce, ve druhém jsme se trochu zalekli soupeřova napadání ve druhé polovině, což znamenalo ztrátu vedení a zápas nakonec skončil remízovým výsledkem. Do dalších zápasů chceme zapracovat především na proměňování šancí, kterých jsme v obou zápasech měli mraky. Florbalu zdar!"

Výsledky:
ASK Lovosice-LFP 4:1
Prague Tigers 3:3

B16

Dorostenci jako jediní z našich týmů nastoupili do turnaje až v odpoledních hodinách. První zápas proti dánskému týmu Hvidovre Attack FC. Konečný výsledek 2:1 moc neodpovídal dění na hřišti. Naši kluci zamkli soupeře na jejich polovině a nepustili je do větší šance. Ovšem i přes dění na hřišti jsme museli dotahovat jednobrankový náskok soupeře. Zápas se podařilo rozhodnout až 7 vteřin před koncem.

Druhý zápas s českým soupeřem Předvýběr.CZ Florbal MB byl i přes očekávání soupeřovi převahy velmi vyrovnaný. Do zápasu nás dostala hned v první minutě gólová střela Balého. Vedení 1:0 se nám dařilo udržet po dobu 10 minut, kdy soupeř vyrovnal. Druhou polovinu zápasu byly šance na obou stranách, bohužel šanci dokázal proměnit jen soupeř. Konečný výsledek 1:2 posunul tým B16 na třetí pozici ve skupině B16 J.

B18
První utkání nedopadlo dle představ. Měli jsme sice míček na hokejkách, ale nedokázali jsme být nebezpeční a kreativní na útočné polovině. Jeden jediný gól do branky Bulldogs Brno padl dokonce ze samostatného nájezdu. Konec zápasu 1:5.

Druhé utkání bylo již o něčem jiném. Soupeř se soustředil na poctivou obranu a naši branku ohrožoval jen z občasných brejků. Klukům se podařilo prolomit obranu norského týmu Lørenskog IBK hned v prvním střídání. Velmi vysoká výhra 10:0 na závěr hracího dne zvedla klukům náladu a mohli v klidu vyrazit poznávat krásy města.

G16
Holky i přes včerejší přípravné utkání nevstoupily do turnaje šťastnou nohou. První zápas proti švédskému týmu Ale IBF II byl velmi vyrovnaný. V páté minutě zápasu náš tým inkasoval gól, na který bohužel za celý zápas nedokázal odpovědět. Do karet nám nehrála ani dvě dvou minutová vyloučení. Konečný výsledek zápasu 0:1.

I po druhém zápase zůstává nula u počtu vstřelených branek. FAT PIPE FLORBAL CHODOV zahájil svůj úspěšný zápas hned v 10 vteřině zápasu. Po první polovině na světelné tabuli svítil výsledek 0:5, do konce utkání stihly Chodovská hráčky přidat další 3 góly. Konečný výsledek 0:8. V zápase i přes nepříznivý výsledek tým držela gólmanka Kateřina Holečková.