85_20220905_090754.jpg

Sezóna 2022/2023 startuje prvními ligovými zápasy již tento víkend

Poslední větší neligový turnaj je za námi a vše se chystá na začátek ligové sezóny 2022/2023, který přijde už tento víkend. Na domácí palubovce na Slavii se představí hned tři naše elitní týmy, v sobotu to budou postupně juniorky, junioři a ženy a v neděli pak pouze ženy. Muži startují svou pouť Národní ligou na palubovce Turnova.

O víkendu 2. - 4. 9. proběhl v Plzni mládežnický turnaj Gorila Cup, na kterém jsme měli své zástupce v kategoriích minipřípravka, elévové, mladší žáci a starší žáci. Některým družstvům se dařilo více, některým méně, ale celkově se jednalo o povedenou přípravu před blížícím se začátkem sezóny. 

Fotografie mladších a starších žáků z Gorila Cupu 2022:

Začátek ligové sezóny v sobotu 10. září
V sobotu 10. 9. startují na domácí palubovce a na zbrusu novém povrchu juniorky od 14 hodin, poté následuje zápas juniorů od 16:45 a jako třetí v pořadí zápas žen proti České Lípě (19:30). Ženy hrají první víkend v sezóně dvakrát doma, v neděli se od 16 hodin představí ještě proti Florbalu Ústí.

Junioři a juniorky pak pokračují svým druhým víkendovým zápasem v neděli na venkovních palubovkách. V neděli startují svou premiérovou sezónu v Divizi také muži B s podtitulem Greyhounds, tedy spojení s tímto plzeňským klubem. V sobotu začínají sezónu v Chodově u Karlových Varů také dorostenci A.

Áčko vstupuje do Národní ligy v sobotu v Turnově
Nejočekávanějším zápasem víkendu bude úvodní duel mužského áčka ve vyšší soutěži. Jako první hned vyráží na daleký výjezd do Turnova, kde se představí v sobotu 10. 9. od 18 hodin proti místnímu celku, který hraje Národní ligu již několik let. 

Ve dnech 10. 9. a 17. 9. nás čeká ještě poslední neligový turnaj, jednodenní Starosta Cup v Plzni, na kterém se představí naše týmy přípravky, mladších žáků a starších žáků. Hrát se bude pravděpodobně ve školních halách na Doubravce.