Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
37_20220321_133036.jpg

Slavia zvládla oba domácí zápasy 2. kola play up a v sérii nad Rudnou vede 2:0, dorostencům skončila sezóna

Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň jsou poslední krok od naplánovaného sezónního cíle. V sérii 2. kola play up vedou po domácích zápasech 2:0 nad týmem Sokol Rudná a budou příští víkend usilovat o ukončení série. Oba zápasy si muži s přehledem pohlídali a směřují k postupu do Národní ligy. Dorostenci dvakrát prohráli s Chodovem a sezóna jim končí, na Slavii se odehrál povedený turnaj mladších žáků.

Skvělí fanoušci
První bitvu v sobotu sledovalo na Slavii 200 diváků, kteří hnali oba tábory dopředu. Celkově byla atmosféra v obou víkendových zápasech velikým pozitivem, což zmiňovali v komentářích oba trenéři. Domácí fanoušci měli pro své hráče připravené velmi povedené choreo a nechybělo ani hlasité bubnování. V neděli po obědě se v hale sešlo více než 100 diváků, což je v tento hrací čas nedělní rekord.

Útočná síla domácích
Slavia v obou zápasech nasázela dohromady 23 branek a potvrdila svou vysokou produktivitu ze základní části. Právě ofenzivní sílu zmiňoval trenér Rudné Lukáš Beran jako hlavní rozdíl mezi oběma týmy. Nicméně kvalitní ofenzivní práce domácích byla podmíněna silnou defenzivou, ze které se Plzeň odrazila ke dvěma povedeným výkonům.

Při sobotním vítězství 14:3 se stal nejlepším hráčem domácích obránce Filip Blažek, který předvedl parádní freestylový nájezd a nedal brankáři Rudné šanci. Čtyřmi body se v sobotním utkání blýskli nejproduktivnější hráči týmu Pavel Šimeček a Kuba Mikolášek, ale hlavním strůjcem úspěchu byl pro Plzeň kvalitní týmový výkon. 

Foto: Vráťa Polívka

Rudná se držela na dostřel dvě třetiny, po kterých byl stav 6:1. Ve třetí části poté zkusila zariskovat, to se nepodařilo a Plzeň nasázela dalších osm branek, čímž rozhodla o jednoznačném sobotním vítězství. "Vedeme 1:0, což pro zítřek nic neznamená. Je třeba zmínit fantastickou diváckou kulisu, choreo a hezké fandění od obou táborů. Děkujeme za to. Díky za zápas a těšíme se na zítra!" Takto sobotní zápas okomentoval trenér Plzně Lukáš Kubinec.

Nedělní zápas rozhodl čtyřmi góly Pavel Šimeček
Dalo se očekávat, že nedělní utkání bude jiné a pro domácí tým náročnější. To se potvrdilo, Rudná byla důstojnějším soupeřem a na začátku třetí třetiny dokonce snižovala na rozdíl tří branek - 2:5. Poté se ale předvedl nejlepší nedělní hráč Plzně Pavel Šimeček, který už po několikáté v sezóně prokázal své střelecké schopnosti a nasázel v poslední části hattrick, celkově dal v zápase čtyři góly a výrazně tak přispěl k výhře. 

Zejména druhá třetina se soupeři povedla, jednalo se o jedinou část z celého víkendu, kde Rudná dokázala eliminovat útočnou sílu domácího celku. Po gólech ve třetí části ale měla Slavia utkání plně pod kontrolou a pohodlně si došla pro druhý bod v sérii. Tu budou chtít slávisté ukončit už příští sobotu 26. 3., kde hraje v hale základní školy Rudná od 18:30 hodin. Případný nedělní zápas by se pak na stejném místě hrál v neděli od 16:45.


Dorostencům skončila sezóna, mladší žáci hráli na Slavii
Konec sezóny nastal pro naše dorostenecké áčko. Kluci hráli v sobotu sérii 2. kola play off proti týmu FAT PIPE FLORBAL CHODOV a byli neúspěšní. Soupeř ukázal svou kvalitu a zvítězil nejprve 12:3 a poté 9:5, díky čemuž si bez problémů zajistil postup do dalšího kola. Naši kluci měli v zápasech světlé chvilky, ale na kvalitnějšího soupeře to nestačilo. 

Po druhém utkání sérii okomentoval trenér Honza Husák: "Dnes velká škola proti velmi kvalitnímu soupeři. V celkovém kontextu nás soupeř přehrával, v určitých pasážích se ale nemáme za co stydět a rostou nám v týmu velmi nadějní hráči pro budoucí roky. Děkujeme za zápas a soupeři přejeme co nejdelší sezónu, velké díky našim rodičům za fungování během celého roku, bez vás by to nešlo! Hráčům ročníku 2005 přeji hladký přechod do juniorského florbalu a díky za roky s vámi, bylo to skvělý. A v neposlední řadě gratulace našim mužům, ještě dva kroky a je to tam!"

V sobotu se hrál na Slavii také turnaj mladších žáků, kde se našim týmům velmi dařilo. Velikým pozitivem byly výkony čtyř nováčků v jednom z týmů, výrazné poděkování zaslouží hlavně rodiče, ti pro týmy připravili opravdu bohaté občerstvení a zpříjemnili jim tak celý sobotní den. Většina týmu pak navíc zůstávala fandit na Slavii mužům v boji o postup

Hrály se také turnaje elévů na 14. ZŠ v Plzni a na Krašovské a sobotní turnaj přeboru mladších žáků v Rokycanech, kde se představilo naše dívčí družstvo. Všichni předvedli povedené výkony a těší se na závěrečné turnaje sezóny. Děkujeme všem za pomoc s veškerou organizací.