Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
234_20231015_155127.jpg

VÍKEND: Muži A si vysokou výhrou napravili reputaci, ženy, junioři a dorostenci neuspěli

Po dvou porážkách v řadě potřebovalo mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň doma tentokrát uspět. To se proti soupeři T.B.C. Králův Dvůr povedlo i s úroky a po vysoké výhře 16:6 věří, že se vrátí zpět na vítěznou vlnu. Ženám se tentokrát výjezdy nevydařily a oba své zápasy prohrály. Junioři Akademie se stále zmítají v krizi a prohráli již sedmé utkání v řadě. Tentokrát se doma nezadařilo ani dorostencům.

Sice se nejedná o zrovna nejpovedenější víkend od startu sezóny, ale velmi důležité vítězství si připsali muži A. Ve druhém domácím zápase v řadě už neponechali nic náhodě a odnesl to tým T.B.C. Králův Dvůr, který si odvezl z Plzně debakl 6:16. Slavia o svém jasném vítězství rozhodla prakticky už v první třetině, kterou ovládla 4:0, poté už jen postupně branky přidávala a logicky přišel i pokles v koncentraci směrem do obrany.

Šesti kanadskými body se v zápase blýskl kapitán Filip Štědrý, nejlepším hráčem zápasu se stal čtyřgólový Michal Fuchs, který si alespoň částečně spravil chuť po neúspěšných zápasech juniorů. "Musím kluky pochválit, jak k zápasu od začátku přistoupili. V týdnu jsme si vyjasnili pár věcí a bylo vidět, že to byla správná věc. Přesně takto se chceme prezentovat. Děkuji všem za utkání a našim fantastickým fanouškům za podporu," okomentoval zápas konečně spokojený trenér domácích Jakub Šimek.


Junioři Akademie hráli první domácí zápas v rámci základní části 1. ligy a znovu neuspěli. Ve vyrovnaném utkání podlehli Kanonýrům z Kladna těsně 5:6 a stále čekají na první body do tabulky skupiny A. Poprvé v sezóně zůstali bez bodu dorostenci A, na druhém domácím turnaji v řadě nejprve těsně podlehli FbŠ Bohemians (4:5) a poté prohráli s Lovosicemi 0:3.

Ženy sehrály další dva venkovní duely a tentokrát nepřivezly body, které by si představovaly. V sobotním vyrovnaném utkání prohrály překvapivě na půdě TJ Sokol Nové Strašecí 3:4 a doplatily zejména na nepřesnost a produktivitu. V neděli se představily v očekávaném utkání na půdě Florbal Chomutov, ale navázaly na nepovedený výkon ze soboty a domácímu týmu podlehly vysoko 1:7. Nejlepší hráčkou zápasu byla domácí Adriana Hýsková, která si připsala 6 bodů a rozhodla o vítězství Chomutova.

Juniorky sehrály svůj druhý turnaj regionální 2. ligy žen a znovu byly úspěšné z poloviny. Úvodní dva turnaje soutěže napověděly, že letos by se mohlo jednat o výjimečně vyrovnanou soutěž. Mladší žáci white obsadili po velmi dobrých výkonech druhé místo v 1. výkonnostním koši, starší žáci B skončili druzí ve 3. koši.

Mladší žáci White na turnaji v Rokycanech

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
233_20231011_205908.jpg

Junioři Akademie hrají poprvé v 1. lize na domácí palubovce, muži A doma proti T.B.C. Králův Dvůr

Velmi zajímavé florbalové menu nás čeká tento víkend. Podobně jako minulou sobotu hrají i tentokrát doma dorostenci A a muži A v řadě za sebou. Turnaj dorostenců na Slavii začíná v 10 hodin, zápas mužů proti T.B.C. Králův Dvůr tentokrát netradičně od 18:15. Junioři Akademie hrají poprvé v rámci 1. ligy doma na Lokomotivě, ženy se dvakrát představí venku.

210_20230817_115737.jpg

Rozhovor s útočníkem dorostenců Patrikem Rážem: "Na Slavii mám kvalitní zázemí, skvělé spoluhráče i trenéry."

Patrik Ráž, jedna z loňských posil z partnerského oddílu Florbal Tachov, nám odpovídal na pár otázek. Patrik patřil v průběhu loňské sezóny k základním kamenům našeho dorosteneckého týmu a jak sám v rozhovoru potvrdil, letos je odhodlán naplnit svůj potenciál a být rozdílovým hráčem. Přečtěte si, jak vzpomíná na své působení v mateřském klubu, na svůj přechod do Plzně, nebo kdo mu vymyslel neodmyslitelnou přezdívku "Django".