Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
27_20220227_223613.jpg

VÝBĚR SOUPEŘŮ PLAY OFF: Junioři a juniorky proti pražským týmům, muže A čeká cesta do Třince, ženy do Ústí nad Labem

Poslední hrací víkend základních částí soutěží je za námi a naplno se může rozjet očekávané play off a nadstavby soutěží. Po víkendovém úspěchu juniorů postoupily do vyřazovacích bojů všechny naše čtyři elitní týmy. Junioři budou hrát proti pražským Bohemians, juniorky s BLACK ANGELS, ženy čeká série s Florbalem Ústí a nejdelší cestu budou mít muži A, kteří navštíví daleký Třinec. Přesný rozpis zápasů bude během týdne na webu a všechny naše týmy se moc těší na podporu fanoušků!

MUŽI A:
V posledním utkání základní části muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň zvítězili na půdě rezervy Štírů z Budějovic 11:5 a zakončili tak základní část se skvělou bilancí dvaceti výher a pouze dvou porážek, což je historický rekord klubu. Do nedělního pozdějšího večera pak čekali, koho jim los přisoudí do prvního kola play up.

Nakonec výsledky ve všech Divizích rozhodly o tom, že se Plzeň v prvním kole představí proti týmu FBC Intevo Třinec, tedy nejvzdálenějšímu soupeři, který byl ve hře. První dva zápasy hraje Slavia doma, v sobotu 5. března by se mělo hrát od 20 hodin na Slavii, čas nedělního zápasu je zatím v řešení. Série se hraje na tři vítězné zápasy, takže o víkendu 12. a 13. března je jasné, že Plzeň čeká daleký výjezd na horkou půdu do Třince, kde poslední zápas základní části navštívilo fantastických 438 diváků. Případný pátý zápas by se hrál někdy v nadcházejícím týdnu.

ŽENY:
Ženy měly díky dobrému umístění v základní části o víkendu volno a pouze čekaly na svého soupeře do osmifinále play off. V sérii předkola mezi TJ Sokol Nové Strašecí a Florbal Ústí zvítězily ústecké florbalistky 2:0 na zápasy a právě s tímto soupeřem se utká Plzeň ve svém prvním vyřazovacím kole, které se bude hrát na dva vítězné zápasy. V sobotu 5. března budou naše děvčata hrát doma na Slavii od 17 hodin, v neděli je pak čeká výjezd do Ústí nad Labem.

JUNIOŘI A:
Uplynulý víkend rozhodl o tom, že junioři si také zahrají první kolo play off. V posledních domácích zápasech základní části dvakrát vyhráli a to jim stačilo ke třetímu místu v tabulce skupiny B. V sobotu si na domácí palubovce poradili s Chomutovem 8:5 a v neděli pak přehráli jednoznačným výsledkem FB Hurrican Karlovy Vary v poměru 11:3. 

Do prvního kola play off si nás v juniorské soutěži vybral tým FbŠ Bohemians, série se bude hrát na dva vítězné zápasy a začíná se už tento víkend 5. a 6. března, v sobotu budeme hrát na Bohemce a v neděli doma, časy zápasů jsou zatím v řešení.

JUNIORKY:
Na domácí palubovce se o víkendu představily i juniorky. V sobotním utkání získaly bod za prohru 4:5 v prodloužení proti BLACK ANGELS. V neděli proti FbŠ Bohemians nebodovaly a soupeř si odvezl výhru 11:3. Také juniorkám startuje play off už tento víkend a do osmifinále si je vybral sobotní soupeř BLACK ANGELS. Hrát se bude v sobotu 5. března od 12:00 v Čakovicích, čas domácího nedělního utkání zatím není upřesněn.

OSTATNÍ DRUŽSTVA:

Play off 1. ligy čeká také naše dorostenecké áčko. V předkole se kluci utkají s týmem SK Bivoj Litvínov a hrát se bude 13. března na Slavii. V jeden den by se měla odehrát celá série, tzn. že mezi zápasy bude vždy odpovídající pauza. Dorostenci hráli poslední kolo také o uplynulém víkendu. V prvním zápase si poradili s Kladnem a pak nestačili na Teplice, souhrny zápasů naleznete přiložené k článku.

O víkendu hráli také mladší žáci, starší žákyně a elévky. Mladším žákům se na nedělním turnaji v Tachově příliš nedařilo a mají teď tři týdny čas na přípravu na další turnaj. Holkám se na turnajích v Karlových Varech a Rokycanech dařilo o poznání lépe a už se také těší na další akce.