Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
24_20220221_104840.jpg

Ženy postupují do play off z druhého místa v tabulce, muži A ovládli Divizi C a chystají se na boj o postup

Závěrečná kola 1. ligy žen rozhodla o tom, že naše děvčata nakonec postupují do play off z druhého místa, v základní části nestačily bodově pouze na Prague Tigers. Play off 1. ligy bude holkám začínat o víkendu 5. - 6. března. Muži A doma potvrdili roli favorita a pojistili si první místo v tabulce Divize C, junioři A v sobotu také doma uspěli. Hrály se také turnaje elévů, mladších a starších žáků a dorostenek.

Úspěšnou sobotu prožila naše družstva v sobotu na Slavii. Od 15:45 nastoupili junioři A proti Štírům z Českých Budějovic a po velmi dobrém výkonu zvítězili jednoznačně 11:3, čímž se v tabulce dostali před svého soupeře na šestou příčku a v závěrečných dvou kolech mohou ještě zabojovat dokonce o druhé místo v tabulce. To je velmi důležité, protože právě šest týmů z této skupiny postoupí do následného play off. Zbylé dva zápasy základní části budou hrát junioři doma, v sobotu 26. 2. od 19:00 na Slavii a v neděli 27. 2. od 16:30.

Pozvánka na víkendové zápasy JUNIORŮ
Pozvánka na víkendové zápasy JUNIOREK

Foto: Vratislav Polívka

V sobotu po juniorech nastoupili muži A ke svému poslednímu domácímu utkání v rámci základní části Divize C. I v oslabené sestavě si hravě poradili s Kaplicí 14:5 a pojistili si první místo v tabulce. Poslední zápas základní části sehrají muži v sobotu 26. února od 18 hodin na půdě rezervy Štírů z Českých Budějovic, ale tento zápas už pro naše borce nic nemění. 

Již je jisté, že postoupí do play off z prvního místa a čeká je nejlepší tým na čtvrtých místech ze všech pěti hraných Divizí. Variant je stále několik a o všem se rozhodne právě v posledním kole. Nadstavba o postup do Národní ligy začíná hned nadcházející víkend (5. - 6. 3. 2022) a budeme začínat dvěma domácími zápasy, hrát se bude na tři vítězná utkání. Pro postup do vyšší soutěže musí muži vyhrát dvě série hrané na tři vítězné zápasy.


Také ženám se o víkendu dařilo a díky tomu obsadily konečné druhé místo v základní části tabulky 1. ligy žen - skupiny západ. V pátečním šlágru dokázaly zvítězit 6:4 na půdě TJ Sokol Královské Vinohrady a v neděli vyhrály na nájezdy v Kutné Hoře. Díky ztrátě Liberce na půdě Litvínova se tak mohou holky radovat z druhého místa a výhodnější pozice pro play off. Zde vstoupí ženy rovnou do osmifinále, které bude začínat o víkendu 5. - 6. března 2022. Celé play off 1. ligy žen se bude hrát na dvě vítězná utkání.

V sobotu se hrál také turnaj 2. koše starších žáků, na kterém se představily oba naše týmy. Turnaj vyhráli domácí florbalisté Tachova, kteří v klíčovém duelu porazili naše kluky 4:2. Vzájemný zápas našich družstev skončil jednoznačným vítězstvím áčka v poměru 13:1. V Domažlicích se na turnaji představily oba týmy elévů, viz. foto.

Kromě nedělního zápasu žen se tento den hrál také turnaj druhého koše mladších žáků v Area D, dále turnaj dorostenek v Rokycanech a turnaj mladších žákyň (viz. foto) v Tlučné. Všechna naše družstva odehrála více i méně povedené zápasy, méně se tentokrát dařilo dorostenkám, které dvakrát prohrály.

Dorostenky:
FBŠ SLAVIA Plzeň - TJ Plamen Chodov 2:6
SPORT CLUB Klatovy - FBŠ SLAVIA Plzeň 4:2