FBŠ SLAVIA PlzeňSparta
7:5(6:6,6:3,9:6)
st 26. 1. 2022 19:30 @ Slavia VŠ Plzeň, 1. liga žen, 17. kolo

Ženy si v atraktivní dohrávce poradily se Spartou 7:5

Středeční dohrávka 17. kola 1. ligy žen mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ACEMA Sparta Prahy skončila těsným vítězstvím domácích holek v poměru 7:5. Výhra se nerodila snadno, zejména ve druhé třetině měla Sparta spoustu příležitostí na obrat, brankářka domácích Anna Urbanová ale byla proti a po zásluze se stala nejlepší hráčkou utkání.

"Na podzim v Praze byla šťastnější Sparta, dnes my. Výkon jako na houpačce, chvílemi jsme hráli jak chceme a umíme, chvílemi to byla nedisciplinovaná divočina. Poslední třetina od obou týmů velká bojovnost, diváci se asi nenudili. Díky soupeři za napínavý zápas."

Takto se k utkání po jeho skončení vyjádřil trenér domácích Víťa Procházka. Slavia si díky výhře upevnila třetí místo v tabulce 1. ligy žen - skupiny západ a pět kol před koncem základní části má na udržení pozice dobré vyhlídky. V závěru ZČ ještě může pomýšlet na druhé místo, které nyní okupuje Prague Tigers s náskokem dvou bodů a jedním zápasem k dobru. Neodehraný duel s TJ Sokol Nové Strašecí by se měl uskutečnit v pondělí 31. ledna od 19:45 na Slavii. Poté čekají holky o víkendu 5. - 6. února další dva domácí zápasy. Kompletní rozpis vždy naleznete v souhrnu družstva, v sekci ZÁPASY.

V první třetině za domácí skórovaly Lejbová a Bobková, za hosty Jasanová s Hrubou. Za stavu 2:2 se šlo do klíčové druhé části, kterou Plzeň vyhrála 2:1, ale na šance jednoznačně vyhrála Sparta, která spálila velké množství příležitostí. V několika situacích si hráčky Sparty nedokázaly samy před brankou Plzně poradit se skvěle chytající Urbanovou.

Ve třetí části Sparta měla k dispozici tři přesilové hry, ve kterých mohla ještě průběh zápasu zvrátit, ale domácím se s vypětím všech sil povedlo ubránit a dvěma rychlými góly v rozmezí 20 vteřin dokázaly odskočit na klíčový rozdíl tří branek. V závěru pak už jen korigovala na konečných 7:5 Aneta Navrátilová, po přihrávce nejlepší hráčky Sparty Bereniky Vrzalové.