Letní prázdniny jsou v plném proudu a stejně tak i bohatý program FBŠ SLAVIA Plzeň. Za sebou už máme úspěšný příměstský florbalový kemp pro nejmenší, který proběhl od 13. do 17. července.



Našim mužům se vstup do premiérového ročníku 1. ligy mužů povedl na jedničku. Na půdě týmu FBC Štíři České Budějovice přežili hodně nervózní první třetinu a díky velmi povedené druhé části přiváží domů 3 body za vítězství 11:6. Nejlepším hráčem utkání se stala posila Ondra Hlinovský, se kterým jste si mohli před utkáním přečíst rozhovor.
Vstup do zápasu Plzni nevyšel a na každém střídání byla vidět velká míra nervozity z prvního ostrého startu ve vyšší soutěži. To se promítlo i na skóre a domácí v první části poměrně snadno vstřelili čtyři branky. Slavia naštěstí dvakrát korigovala skóre zásluhou branek Fuchse a Šváchy a po prvním dějství tak svítil na ukazateli ještě "příznivý" stav 4:2 pro domácí.
Ve druhé třetině nastoupil na palubovku nový tým. Slavia přestala chybovat a hlavně zachytávala útoky soupeře v ideálních prostorech a nepouštěla Budějovice k nějakým zásadnějším příležitostem. Vepředu navíc byla extrémně efektivní a na co sáhla, to skončilo v brance Štírů. Kanonádu rozjel ve 23. minutě svým druhým gólem v zápase Michal Fuchs a na 4:4 srovnával o minutu a půl později Honza Huleš, který kličkou do bekhendu nedal domácímu brankáři šanci.
A skvělá efektivita neměla konce. V polovině zápasu šla Slavia poprvé do vedení a podruhé v zápase se trefil Matěj Švácha, který využil skvělé nabídky od Fuchse a zakončoval do prázdné branky. Zbylé dva góly ve druhé třetině zapsala nová posila Ondřej Hlinovský, z toho jeden gól dokonce padl ve vlastním oslabení po brejkové situaci. Rozhovor s Ondrou, který byl pořízen v týdnu před utkáním, si můžete přečíst ZDE. Za stavu 7:4 pro Slavii se šlo podruhé do šaten.
Štíři se k obratu nadechli hned v úvodu třetí třetiny, ve 41. minutě skóroval Matyáš Kouba a stav 5:7 trval poměrně dlouho. Plzeň ale poctivě bránila a o svém vítězství definitivně rozhodla od 49. minuty, kdy se trefila třikrát ve třech minutách. Premiérový soutěžní gól za muže si připsal Fíla Huml, pak se potřetí v zápase prosadil Švácha a po skvělé nabídce od Mikoláška se prosadil i Martin Jeníček.
Domácí v závěru korigovali dalším gólem Kouby, ale Slavia ještě zahrávala trestné střílení, které si vzal na starosti Hlinovský a díky úspěšné exekuci si hned ve svém druhém soutěžním startu za Plzeň připsal hattrick. Gratulace Ondro!
Sestřih utkání včetně rozhovorů trenérů a nejlepších hráčů obou týmů naleznete na platformě ceskyflorbal.tv.
Statistiky z utkání FBC Štíři ČB - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň:


Začátek ligové sezóny 2024/2025 se nezadržitelně blíží a tak přinášíme informaci o vstupném a celkovém nastavení ticketingu do nadcházejícího ročníku. Nově bude možnost zakoupit si roční permanentku určenou přímo na dané místo. Všechny potřebné informace naleznete v tiskové zprávě.
Dlouho očekávaný den pro náš mužský A-tým se blíží. Náročná příprava je za námi a teď se ukáže, kdo se dokázal na obtížnou soutěž lépe nachystat. V 1. kole 1. ligy mužů se náš výběr FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň představí na půdě FBC Štíři České Budějovice. Zápas startuje v neděli 8. 9. od 16:30 hodin.
Po pětiletém působení v klubu Gorily Plzeň se náš odchovanec Ondřej Hlinovský vrací zpět do svého mateřského klubu. Podařilo se nám s Gorilami vyjednat jeho přestup zpět do Slavie a na Ondru se tak můžeme těšit už tento víkend na palubovce FBC Štíři České Budějovice, kde vstoupí FBŠ SLAVIA Plzeň do své premiérové sezóny v 1. lize mužů.