Slávistky mají za sebou náročný týden. Ve středu nastoupily v pohárovém utkání proti extraligovému celku Florbal Chodov. Přestože zápas skončil výsledkem 2:9, skóre neodráží kvalitu jejich výkonu – domácí hráčky předvedly obětavý a bojovný florbal a rozhodně si zasloužily vstřelit více branek. Nyní mají šanci napravit chuť v ligovém souboji proti týmu TJ Sokol Nové Strašecí.
1. liga mužů je díky prosincovému mistrovství světa žen v Brně a Ostravě opravdu masakr. I další hrací víkend čekají naše borce dva zápasy, tentokrát navíc oba venkovní. V neděli 26. 10. se FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň představí na půdě týmu Sokol Brno I EMKOCase Gullivers a v úterní svátek 28. 10. pak na palubovce týmu Florbal Respect Hradec Králové.
Ve středu 22. října od 19:15 čeká florbalové fanoušky v Plzni zajímavé osmifinále Poháru Českého florbalu žen. Domácí celek FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň přivítá na své palubovce soupeřky z Prahy, extraligový tým FAT PIPE Florbal Chodov.
Letošní ročník 1. ligy mužů je neuvěřitelně vyrovnaný. Po osmi odehraných kolech dělí první a jedenáctý tým pouhých pět bodů! Náš výběr FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň po dvou úspěšných zápasech tentokrát dvakrát prohrál a v tabulce se propadl na osmé místo. V pátek získal pouze bod za porážku 3:4 po prodloužení proti Kopřivnici.
1. liga mužů: Vyrovnaný zápas v Otrokovicích tentokrát přinesl bonusový bod domácím
První povánoční kolo 1. ligy mužů nabídlo mnoho zajímavých soubojů, a jedním z nich byl duel mezi domácím týmem Goldea PANTHERS OTROKOVICE a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Domácí Otrokovice vrátily Plzni porážku po nájezdech z prvního vzájemného utkání a na domácí půdě zvítězily 3:2, rovněž po nájezdech.
Utkání se přitom pro domácí nevyvíjelo vůbec snadno. Už v 7. minutě skóroval po dorážce Michal Fuchs a ve 12. minutě se prosadil z úhlu Ondřej Hlinovský. Plzeň vedla velmi brzy 2:0 a díky kvalitní defenzivě činila domácím hráčům značné problémy. Stav 2:0 vydržel i po první třetině a dokonce až déle než do poloviny utkání.
Až ve 34. minutě domácí Otrokovice skórovaly. Po asistenci Červenky se prosadil František Vykopal – 1:2. O dvě minuty později pak skóroval Ladislav Gál a srovnal na 2:2. Od 37. minuty se tedy začínalo znovu od vyrovnaného stavu. Defenzivní florbal však pokračoval a do konce utkání už žádná branka nepadla, přestože příležitostí bylo na obou stranách dost.
Přestože hráli domácí v prodloužení zajímavou přesilovou hru 4 na 3, rozhodnutí nepřišlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, stejně jako v prvním vzájemném utkání obou celků v letošní sezóně, které tehdy doma zvládla Plzeň 6:5 po nájezdech. Tentokrát ale v této loterii uspěly Otrokovice a zvítězily 3:2, zatímco Plzeň získala cenný bod z horké otrokovické půdy.
Otrokovice se v tabulce posunuly na páté místo před Hradec Králové. Devátá Slavia Plzeň nyní na ně ztrácí 6 bodů, ale zároveň si drží slušný šestibodový náskok na desátou Orku Stará Boleslav. Pouze o bod, respektive dva body před Plzní, jsou pak týmy FBC Vikings Kopřivnice a Torpedo Havířov. První ligový domácí zápas sehrají florbalisté Plzně v neděli 12. ledna od 18 hodin proti týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ.
Statistiky z utkání:
Nejlepší hráči utkání: Za domácí Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Tomáš Sovják Za hostující FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň: Daniel Dolák
Náš mužský výběr postoupil poprvé v historii klubu mezi 16 nejlepších klubů v České republice a čeká ho osmifinále Poháru Českého florbalu. To se uskuteční na domácí palubovce na Slavii, ve čtvrtek 9. ledna 2025 od 18 hodin. Soupeřem nebude nikdo jiný než letošní finalista evropského Poháru mistrů - Florbal Mladá Boleslav! Na zápas jste všichni srdečně zváni, vstupné bude tradičně 80,- korun.
Do Plzně znovu po více než třech letech přijede jeden z nejlepších týmů České republiky a současný lídr Livesport Superligy – Předvýběr CZ Florbal Mladá Boleslav. Tento sváteční zápas si naši muži zahrají díky svým skvělým výkonům v letošním ročníku Poháru Českého florbalu, kde dokázali vůbec poprvé v historii klubu postoupit do osmifinále mezi 16 nejlepších celků v ČR.
Po krátké vánoční přestávce tu máme první hrací víkend v roce 2025 a začínáme pěkně zostra. Jako první se zaměříme na další zápas mužského áčka v rámci 1. ligy mužů, který zajíždí do dalekých Otrokovic. Ve druhé části článku se dozvíte něco málo o domácích zápasech žen a dalších týmech, které o víkendu hrají.
Tak tohle byla bitva jako hrom! Poslední 17. kolo v letošním roce 2024 skončilo úspěšně pro domácí FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Vítězství nad Chomutovem se ale nerodilo snadno, zápas se přeléval ze strany na stranu a vítězný gól vstřelil až v 59. minutě Michal Fuchs. Slavia před vánoční pauzou okupuje v tabulce 1. ligy devátou příčku.