127_20230105_184555.jpg

Druhý den ve Švédsku - první zápasy ve skupinách

Konečně jsme hráli ostré zápasy. Každý z týmů odehrál dnes dvě utkání. Jak si týmy vedly a co dalšího účastníci turnaje dnes stihli? Na to se podíváme podrobněji

Dorostence čekal první zápas na vzdálené hale Aktiviteten, proto museli po časné snídani ihned vyrazit vlakem do haly. Bohužel po včerejším přátelském utkání nemohl do zápasu nastoupit Pavel Jendrichovský, ale díky kvalitnímu týmovému výkonu dorostenci porazili KFUM Jönköping 3:2. Jako nejlepšího hráče utkání tým zvolil Šimona Staňka, který předvedl nespočet těžkých zákroků.

Druhý zápas dorostenci sehráli proti švédskému FBC Partille (výhra 2:1), který hrál nepříjemný defenzivní florbal. Po prvním obdrženém gólu došlo k vystupňování tempa a dvěma trefami k obratu zápasu. Jako nejlepšího hráče tým zvolil Jakuba Černého, který si připsal rozhodující trefu.

Večerní plány týmu dorostu jsou podpora téměř celé výpravy. Nejdříve podpoří tým Tachova, dále juniorky z FBC Kalmarsund a po večeři půjdou zafandit B12.

Starší žáci dnes odehráli 2 zápasy, oba proti švédským týmům. V prvním zápase proti Jönköpingu kluci odehráli výbornou první půlku, v druhé je bohužel položily dva rychlé góly a nakonec prohra 2:7. Druhý zápas proti Skurups IBK/IBK Genarp si připsali zasloužené vítězství 3:1. Mezi zápasy se B14 vydala společně s mladšími žáky prozkoumat krásy města.

Mladším žákům se vstup do turnaje povedl na jedničku. V krásné hale Partille Arena uspěli proti houževnatému a nebezpečnému švédskému soupeři Ledberg IBF a vyhráli 5:1. Soupeř hrozil z rychlých protiútoků a velmi dobrý výkon předvedl brankář Tomáš Majer. Ve druhém večerním zápase náš nejmladší tým potvrdil roli favorita a proti namixovanému týmu holek a kluků s názvem Skurups IBK zvítězil vysoko 15:0. První den tak byl pro kategorii B12 velmi úspěšný a kluci se těší, že mohou zítra zabojovat o postup do play off A.

V mezičase mladší žáci navštívili centrum Goteborgu, hlavní atrakcí byla slavná čtvrť Haga se spoustou zajímavých obchůdků a památek. Vrcholem byl výstup na hrádek Skansen Kronan, kde také pořídili pěkné fotky. Na výlet vyrazili společně se staršími žáky a nutno říci, že o nás bylo dosti slyšet.

Po snídani se starší žákyně vypravily na zápas proti prvnímu švédskému týmu Varla IBK. Zápas holky i přes velkou snahu a dotahování nakonec prohrály 4:5. Tímto děkujeme žákům z Kanonýrů Kladno za veliké povzbuzování :-)

Po rychlém obědě se holky vydaly na svůj druhý zápas proti dalšímu švédskému celku. Tento mač holky vcelku jasně opanovaly v poměru 4:0 i za přispění fandění naší juniorky působící aktuálně ve Švédsku Míši Čížkové.

Úspěšný zápas si žádal pořádnou večeři. Na konci dne žákyně stihly zafandit i žákům Slavia.

Suma sumárum velmi úspěšný den pro naši výpravu!

Jaký je program na další den?
16:00 B16 vs. Munka-Ljungby IBK
20:40 B16 vs. Kanonýři Kladno

14:40 B14 vs. Landvetter IBK Wings
20:40 B14 vs. Unite White

11:40 B12 vs. FBC Lerum
17:40 B12 vs. Unite Gold

8:40 G14 vs IBK Kungälf
14:00 G14 vs. Olofströms IBK
18:20 G14 vs. FBC Engelholm

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
125_20230103_161230.jpg

Výprava do Švédska v číslech

Naši hráči, hráčky, trenéři a rodiče jsou již na cestě do Göteborgu. Na turnaj Gothia Cup vyrážíme vůbec poprvé, tak si pojďme nyní představit, o jakou akci se jedná a čím je charakteristická naše výprava.

124_20221227_135250.jpg

ROZHOVOR: Naše výprava se těší do švédského Göteborgu

Už v úterý 3. ledna 2023 vyráží naše výprava na další výlet do Švédska. Na turnaji Gothia Cup 2023 se představíme společně s Florbalem Tachov v kategoriích mladších žáků, starších žáků, dorostenců a žákyň. Mezi trenéry, kteří jedou společně s našimi družstvy jsou i hráči A týmu Jirka Čížek a Hynek Mošna, kteří nám před odjezdem odpověděli na pár otázek.