76_20220725_162838.jpg

Fat Pipe Open 2022 je minulostí, vítěznými týmy jsou TSITSIPAS a Profesionální Špatňácí

V pořadí již 8. ročník plzeňského turnaje Fat Pipe Open pro dospělé je za námi. Již tradiční akce znovu sklidila spoustu pozitivních reakcí i emocí a přinášíme krátké shrnutí letošního turnaje. Poprvé se uskutečnila nájezdová soutěž v týmovém formátu 3+1, premiérovým vítězem této soutěže se stal tým Zvadlý listy.

Turnaj se jako každý rok nesl ve velmi přátelské atmosféře a probíhal bez větších komplikací. Zpestřením byla nová nájezdová soutěž, ve které spolu soupeřily týmy proti sobě na rychlost. Vyhrát musel ten, kdo jako první vstřelil tři góly, což byla změna oproti předchozím rokům, kdy se soutěžilo pouze ve dvojici (hráč + brankář) a na počet vstřelených gólů.

Ve finále nájezdovky se podle očekávání utkaly týmy Fialové Kobry Globo Gym a Zvadlý listy, druzí jmenovaní pak celou soutěž ovládli. Tradiční účastník turnaje - zmiňovaný tým Fialové Kobry Globo Gym skončil druhý i celkově, ve finále mužského turnaje Kobry těsně nestačily na vítězné TSITSIPAS (1:2) složené z hráčů FbC Plzeň a Florbalové školy Plzeň. 

Vítězové nájezdové soutěže

K vidění bylo na turnaji mnoho atraktivních soubojů a každým rokem se počet kvalitních týmů zvyšuje. Příjemným překvapením byla semifinálová účast strakonických florbalistů pod tradičním názvem týmu Rytíři z Brtníku. Ti pak v zápase o třetí místo nestačili na loňského vítěze Průměrný Joe (4:9).

V zápase o 3. místo v kategorii žen uspěl tým Sněhurky a jeden Trpaslík nad děvčaty z FbC Plzeň pod názvem Párečci (1:7). Ve finále se proti sobě utkaly slávistické holky, loňský obhájce Namaste? Nemám Tušení prohrál ve finále s týmem Profesionální Špatňácí (1:4).

Za celý klub FBŠ SLAVIA Plzeň a za pořadatelský tým turnaje bychom rádi poděkovali všem zúčastněným týmům, hráčům i hráčkám, rozhodčím, pořadatelům a samozřejmě našim partnerům, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit. Hlavní ceny do turnaje znovu připravil partner florbalového vybavení FAT PIPE. Galerii fotek najdete na klubovém Flickru i na Facebooku Fat Pipe Open.

UMÍSTĚNÉ TÝMY NA TURNAJI:
Turnaj mužů

1. místo - TSITSIPAS
2. místo - Fialové Kobry Globo Gym
3. místo - Průměrný Joe

Turnaj žen

1. místo - Profesionální Špatňácí
2. místo - Namaste? Nemám tušení!
3. místo - Sněhurky a jeden Trpaslík

Vítězové nájezdovky:
Zvadlý listy

Nejužitečnější hráč turnaje:
Kamil Bříška (Fialové Kobry Globo Gym)
Nejlepší brankář turnaje:
Adam Draslar (TSITSIPAS)
Nejužitečnější hráčka turnaje:
Kamila Kaslová (Profesionální Špatňácí)
Nejlepší brankářka turnaje:
Kateřina Valečková (Namaste? Nemám tušení!)

Za všechny fotky děkujeme Tomáši Novotnému.
Instagram: https://www.instagram.com/foto...

Fotografie nejlepších týmů v kategorii mužů (postupně 1., 2. a 3. místo

Fotografie nejlepších týmů v kategorii žen (postupně 1., 2. a 3. místo)

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
74_20220721_000711.jpg

Prague Games 2022 jsou za námi, přečtěte si shrnutí trenérů

Florbalový turnaj s názvem Floorball Prague Games 2022 je již za námi. Do sobotního finálového dne se bohužel nepodařilo probojovat ani jednomu z našich nasazených týmů, na konci léta nás čeká ještě pražský Salming Cup. Vpravo u článku naleznete také galerii fotek z turnaje.

75_20220720_142120.jpg

O víkendu se v Plzni uskuteční již 8. ročník oblíbeného turnaje FAT PIPE OPEN

O víkendu 23. a 24. srpna 2022 se v Plzni na Lokomotivě uskuteční již 8. ročník amatérského florbalového turnaje FAT PIPE Open Plzeň, který je spolupořádán naším klubem. Letos se po dvouleté odmlce uskutečnil i květnový turnaj pro děti a nyní je na programu tradiční turnaj pro dospělé. Letošní ročník je pod záštitou 1. náměstka primátora města pana Mgr. Romana Zarzyckého.