74_20220721_000711.jpg

Prague Games 2022 jsou za námi, přečtěte si shrnutí trenérů

Florbalový turnaj s názvem Floorball Prague Games 2022 je již za námi. Do sobotního finálového dne se bohužel nepodařilo probojovat ani jednomu z našich nasazených týmů, na konci léta nás čeká ještě pražský Salming Cup. Vpravo u článku naleznete také galerii fotek z turnaje.

Letošní ročník Floorball Prague Games je již za námi a všichni pomalu směřujeme pozornost k soustředění, které nás čeká v srpnu. Do turnaje bylo nasazeno mnoho prestižních týmů, jak z České republiky, tak ze zahraničí. Velkou účast zde mělo například Švýcarsko, Švédsko a nebo Finsko. Celé dění jste mohli sledovat na stránkách PG a nebo také na našem Instagramu. Ovšem pro ty, kterým snad nějaké informace unikly, tu máme souhrn celého turnaje. 

Kategorie B12 chyběla k medaili jedna výhra. Své působení na turnaji ukončili v semifinále B. Týmům B16 a B18 se podařily postupové zápasy do play off A, kde ve čtvrtfinále narazily na velmi kvalitní soupeře. S dvoubrankovým rozdílem si ani jeden z týmů bohužel do závěrečného hvizdu nedokázal poradit. Ve čtvrtek večer sehráli šestnáctifinálový zápas i hráči B14. Po prohře ukončili své působení v roli hráčů a na pátečních zápasech utvořili ostatním týmům skvělou atmosféru v bojích o postup. Holky (G16) vypadly ve čtvrtfinále play off B.

Hodnocení jednotlivých družstev:
B12 - trenér Michal Povolný
,,Do Prahy jsme vyráželi s oslabenou soupiskou o některé zkušené hráče, a tak jsme velmi rádi přivítali posily z Tachova a Klatov. Pro některé kluky to byla vůbec první zkušenost s takto velkým turnajem a pětkovým florbalem vůbec. Hned první hrací den se ukázalo, že i přes nezkušený tým dokážeme hrát vyrovnaný florbal s kvalitními soupeři. Což potvrdila výhra 6:3 nad Black Angels a i přes prohru 2:5, kvalitní výkon s FBŠ Hattrick Brno. V těchto zápasech jsme se mohli spolehnout na kvalitní útok a výborného brankáře. 

Druhý den nás čekal tým Tatran Střešovice Red, který do té doby neměl ani bod. Soupeře jsme bohužel podcenili a po nejhorším předvedeném výkonu na turnaji jsme zaslouženě prohráli 1:5. Díky tomu jsme se propadli na poslední místo ve skupině a čekal nás vítězný tým ze skupiny C. Večer jsme tedy nastoupili do play-off proti týmu ACEMA Sparta Praha. Zápas byl velmi dlouho vyrovnaný a šance na vítězství měly oba týmy. Bohužel jsme nezvládly úvod druhé poloviny zápasu, kdy nás soupeř překonal třikrát během jedné minuty. Pro nás bylo těžké vrátit se do zápasu, a i přes kvalitních posledních 10 minut zápasu, soupeř vyhrál jasně 7:2.

Další den jsme tedy nastoupili do play-off B, kde jsme se ráno utkali s FBC Český Těšín. V zápase jsme celou dobu měli navrch a zvítězili 5:1. Odpoledne nás čekalo semifinále s týmem Black Angels se kterým jsme se utkali již ve skupině a věděli tedy co nás čeká. Bohužel stejně tak se na nás připravili i Black Angels a i přes první vstřelený gól jsme prohráli 2:5 a tím pro nás cesta turnajem skončila.

Ještě bych vyzdvihl výsledky týmů se kterými jsme prohráli, protože tým ACEMA Sparta Praha celý turnaj vyhrál a Brno skončilo třetí. To jen svědčí o tom, že můžeme hrát vyrovnané zápasy i s těmi nejlepšími, jen nás občas brzdí neoprávněný strach ze soupeře, s tím spojené chyby v zápasech a nízké sebevědomí na hřišti. Na závěr bych ještě rád poděkoval všem co se zúčastnili, věřím že kluci si turnaj užili a získali důležité zkušenosti do dalších zápasů. A jsem také rád, že jsme si mohli zahrát několik těžkých zápasů s kvalitními soupeři, kterých v sezóně tolik není."

G16 - trenér Jakub Šimek
,,Dívky v kategorii G16 sehrály na PG 2022 celkem 7 zápasů včetně jednoho přípravného utkání. Na turnaj nás doplnily 2 hráčky z brněnského Hattricku. Zápasy bereme jako přípravu na sezónu, kde nás čeká účast v pražské lize dorostenek. Pro náš mladý tým to byly super zkušenosti v konfrontaci s týmy ze Švýcarska nebo Švédska.

Mimo zápasy jsme si užili atmosféru florbalové Prahy a mohli jsme více stmelit kolektiv. Na turnaji vyzdvihujeme především bojovnost a obrannou hru. Naopak potřebujeme, aby holky začaly více pracovat s míčkem dopředu a tvořit hru. Zde je veliký prostor pro zlepšení. I díky účasti dorostenek v pražské soutěži příští sezónu cítíme, že se dokážeme daleko rychleji posouvat dopředu, než v uplynulé sezóně. K tomu nám může pomoci i pětková soutěž starších žákyň s chlapci v rámci regionu, do které jsme na nadcházející sezónu přihlášeni."

Za celý klub děkujeme všem zúčastněným za super turnaj a těšíme se na další florbalové akce!!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
73_20220714_170217.jpg

Druhý den na Floorball Prague Games 2022

Dnešek byl opravdu nabitý, některé týmy mají za sebou dokonce tři zápasy. Holky dokázaly prolomit smůlu a v rozhodujícím zápase vyhrály. Do zítřejších zápasů Play off postupují 4 z 5 našich týmů.

72_20220713_223820.jpg

První den na Floorball Prague Games 2022

Již v úterý vyrazili do Prahy hned tři naše družstva, další dvě v průběhu dnešního dopoledne. Jak probíhala přípravná utkání a jak se daří všem našim družstvům oficiálně první den turnaje?

69_20220712_125239.png

Startují Prague Games 2022, na turnaj jedeme s pěti družstvy

Letošní ročník turnaje Prague Games 2022 se uskuteční v termínu 13. - 16. července a i letos jedeme na největší tuzemský neligový turnaj s naší nejpočetnější výpravou více než 100 sportovců. Představíme se v kategoriích B12 (mladší žáci), B14 (starší žáci), B16 (dorostenci), B18 (junioři) a G16 (dorostenky a žákyně).