Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
243_20231106_155511.jpg

Junioři Akademie konečně úspěšní a hned s nulou vzadu, muži A vezou plný počet bodů z Jaroměře

Junioři A Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA se konečně osmělili a po výhře 6:0 v derby nad FBŠ Gorily Plzeň se odlepili z posledního místa v tabulce 1. ligy. Mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň přivezlo všechny body z horké půdy v Jaroměři. Dorostenci slavili jednu výhru, dorostenky zase první tříbodovou výhru v sezóně.

Očekávané první body do tabulky 1. ligy juniorů získali naši borci ve třetím plzeňském derby v letošní sezóně a i potřetí tak vyšli v utkání proti rivalovi z Goril vítězně. Zápas navíc zvládli s nulou a nejlepším hráčem tak byl vyhlášen brankář domácích Petr Smazal. Třemi asistencemi se v utkání blýskl Matěj Kubeš. Po vítězství 6:0 se junioři dostali v tabulce právě před Gorily.

Pocit zadostiučinění po zápase zažívali trenéři domácího týmu: "Jsme samozřejmě rádi za výhru a velmi si ji ceníme! Nezbývá než dále pracovat, abychom pocit vítězství zažívali častěji. Díky všem aktérům za zápas."


Muži A i přes nevyrovnané výkony drží třetí příčku Národní ligy - západ. V rámci 9. kola je čekal daleký výjezd do Jaroměře, odkud se body rozhodně nevozí snadno. Zatím to však není ta Jaroměř z minulé sezóny a to se v utkání potvrdilo. Zejména díky povedeným prvním dvěma třetinám zvítězila Plzeň 4:3 a napravila zaváhání z domácího zápasu s Milevskem.

Trenér Kuba Šimek komentoval zápas slovy: "Důležitá výhra hlavně pro naši psychiku. Soupeř kousal z rychlých útoků. Ve třetí třetině jsme nepřidali branky a Jaroměř naopak svou bojovností před naším brankářem snížila, takže bylo o co hrát až do konce zápasu. Díky všem za zápas.

A tým mužů v Jaroměři


Dorostenky již v předehrávce v týdnu podehli Spartě v poměru 4:5 na samostatné nájezdy. Nyní v sobotu zažily poprvé pocit vítězství za 3 body, když porazily tým SK Dvojka Praha 4:3. Dorostencům A se hrubě nepovedl první zápas na turnaji v Kladně, který s domácím týmem prohráli 2:11. Ve druhém zápase svůj výkon zlepšili a Teplice porazili 7:3.

Tým dorostenců B na domácím turnaji uspěl a vyhrál oba své zápasy. Mladším žákům White se dařilo na turnaji v Area D, který poprvé v sezóně ovládli a ukázali zlepšující se výkonnost. Starší žáci v neděli na Slavii vyhráli turnaj 2. výkonnostního koše a příště si zahrají znovu mezi nejlepšími. Tři naše týmy přípravky bojovaly na svých turnajích srdnatě a získali další herní zkušenosti. Děkujeme všem rodičům za skvělou podporu a za přípravu občerstvení na turnaje!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
241_20231030_191904.jpg

Atraktivní víkend pro naše mládežnická družstva, dorostenci A hrají na Kladně

Hned 10 našich družstev se představí o nadcházejícím víkendu 4. - 5. 11. na ligových palubovkách. Aktivní víkend čeká zejména naše mládežnické týmy. Z elitních družstev hrají pouze muži A sobotní večerní zápas v Jaroměři, junioři Akademie hrají v sobotu doma očekávané derby proti FBŠ Gorily Plzeň. Dorostenci A v neděli vyráží ke dvěma zápasům do Kladna, dorostenky hrají v sobotu v Praze jeden zápas proti SK Dvojka Praha.