Florbalistky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň odehrají v rámci 16. kola 1. ligy žen speciální projektový zápas s názvem „Ženy ženám, každý gól pomáhá“, jehož výtěžek poputuje na podporu organizace Maminy s rakovinou. Utkání proti Panthers Praha se odehraje symbolicky 14. února, tedy na Den svatého Valentýna, od 17:00 v hale Slavia VŠ Plzeň.
Florbalisté FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň čeká mimořádně nabitý domácí program. Během sedmi dnů odehrají hned tři utkání 1. ligy mužů na hale Slavia VŠ Plzeň a klub k této sérii připravil také speciální akci na vstupné, která fanouškům umožní navštívit více zápasů za zvýhodněnou cenu. Přijďte nás podpořit!
Florbalisté FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň zvládli utkání 23. kola 1. ligy mužů na palubovce Torpeda Havířov a po výhře 4:2 si připisují důležité tři body. Zápas přinesl vyrovnaný průběh, ale hosté rozhodli ve třetí třetině, kde potvrdili větší efektivitu v zakončení. Díky tomu se tabulka ve středu pole ještě více vyrovnala.
Florbalisté FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň čeká další venkovní mise. V rámci 23. kola 1. ligy mužů se v sobotu 7. 2. od 18:00 představí na palubovce Torpeda Havířov. Souboj dvou odlišných florbalových světů slibuje bojovný zápas, vysoké tempo a tradičně nepříjemné prostředí pro hosty.
Junioři Akademie vezou z Brna vedení 2:0 na zápasy, dorostencům A skončila sezóna
Předposlední březnový hrací víkend nabídl spoustu zajímavého florbalového dění. Velmi povedený víkend za sebou mají naši junioři A, kteří vyhráli oba své zápasy v Brně a v semifinálové sérii play-off B vedou 2:0. Dorostenci sehráli vyrovnanou partii s BLACK ANGELS, ale sezóna jim skončila.
Junioři Akademie v sérii s Brnem skvěle zvládli úvodní dva venkovní zápasy a vezou si do Plzně vedení 2:0. Série se hraje na tři vítězná utkání, takže ji mohou ukončit už nadcházející sobotu. Sobotní domácí zápas se odehraje v hale Lokomotiva I od 17:45 hodin, případný čtvrtý zápas pak v neděli 30. 3. od 15:00, rovněž v hale Lokomotiva I.
V sobotním duelu byla Plzeň lepší a zejména díky povedené první třetině, kterou vyhrála 4:1, ovládla celý zápas v poměru 8:3. Hattrickem se blýskl Filip Huml, který byl zároveň nejlepším hráčem zápasu. Nedělní zápas byl o poznání vyrovnanější a došel až do prodloužení, kde v čase 62:31 vystřelil Oliver Med vítězství 6:5.
Nedělní zápas okomentoval trenér Ondra Horažďovský:
"Dneska od nás zbytečně vlažný vstup do zápasu. I přes zlepšenou hru v průběhu utkání nás srážely hloupé chyby, zejména ve středním pásmu. V prodloužení se však paní Štěstěna přiklonila na naši stranu. Děkujeme soupeři a divákům. Zdravíme do Plzně a za týden pokračujeme doma."
Dorostenci A byli v sérii s BLACK ANGELS také outsidery, a to se potvrdilo. V sobotu však sehráli velmi dobré domácí utkání, ve kterém dokonce vedli 3:0, ale nadějný stav neudrželi a prohráli 3:5. V nedělním zápase v Horních Počernicích opět předvedli dobrý výkon, ale prohráli stejným rozdílem 3:5, a jejich sezóna tak končí.
Závěr sezóny okomentoval trenér Kuba Mikolášek:
"Předně děkuji soupeři za kvalitní sérii a blahopřeji k postupu do dalšího kola. Smekám před našimi hráči, oba zápasy stály za to a kluci to odmakali na 100 %. S takto mladým kádrem se nemáme za co stydět. Děkujeme našim fanouškům z řad rodičů za celoroční podporu. Děkuji také hráčům z ročníku 08 a přeji jim hodně štěstí v juniorech."
Další turnaj za sebou mají také muži C, kteří si připsali jednu remízu a jednu porážku. Dorostenky nestačily na Prague Tigers Nehvizdy a prohrály 2:8. Víkend byl opravdu nabitý. Na turnaji přeboru mladších žáků a žákyň se v sobotu představila hned 4 naše družstva (2 chlapecká a 2 dívčí). Další tým mladších žáků hrál na Lokádě, v akci byly i 3 naše týmy přípravek a minipřípravka. Děkujeme všem rodičům a fanouškům za skvělou podporu!
O víkendu 22. a 23. března jde do akce hned 12 našich družstev. Největší pozornost se upíná k osmifinálové sérii 1. ligy žen, ve které se naše děvčata postaví proti velkému favoritovi – Florbalu Chomutov. Do vyřazovací fáze soutěže vstupují také dorostenci, kteří hrají v sobotu doma. Na své turnaje čekají také muži C, dorostenky, mladší žáci, žákyně a přípravka.
Premiérová sezóna 1. ligy mužů je za námi a naši borci splnili hlavní cíl. Dokázali soutěž udržet i pro příští sezónu, na kterou budou mít dostatek času na přípravu. Jako prvního jsme k posezónnímu rozhovoru přizvali jednoho z hráčů základní sestavy - obránce Šimona Dubského. V rozhovoru se rozpovídal zejména o uplynulé sezóně.
Premiérová klubová sezóna 1. ligy mužů nenabídla první zkušenosti pouze našim hráčům, realizačním týmům a celému klubu. S účastí v této soutěži pro nás vznikla povinnost připravovat komentované videopřenosy. Za mikrofonem se střídali naši dva skvělí komentátoři. Jako prvního jsme vyzpovídali Kryštofa Ircinga.
Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň zakončily sezónu 2024/2025 se ctí. V posledním domácím utkání prohrály s jasným favoritem z Chomutova 4:6 a při troše štěstí mohly ještě pomýšlet na prodloužení sezóny. Chomutov ale nakonec svou roli potvrdil, oba víkendové zápasy zvládl a postoupil do čtvrtfinále.