Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

Junioři na úvod soutěže bodovali naplno, muži mají čtvrtou výhru

V úvodu 1. ligy juniorů se našim klukům zadařilo, dokázali porazit oba soupeře z jihu Čech a šest bodů zůstalo doma. Muži A vyhráli počtvrté v sezóně, z toho podruhé v prodloužení, tentokrát na půdě týmu FAT PIPE Traverza. Na turnajích se dařilo i dorostencům a mladším žákům, muži B v domácím zápase proti Gorilám neuspěli a juniorky stále čekají na první body.

Muži A drží druhé místo v tabulce Národní ligy
Muži A nezačali na půdě FAT PIPE Traverza vůbec dobře a ve 4. minutě utkání už prohrávali 0:2. Celkově byl soupeř v první třetině lepším týmem a Slavia mohla být ráda, že je to pouze o dva góly. Ve druhém dějství však přišlo ze strany hostí k výraznému zlepšení a odměnou byly 3 branky a srovnání na 3:3. Úřadovala hlavně dvojice Stejskal - Mikolášek, která si připsala hlavní zásluhu na všech třech trefách.

Poprvé do vedení šla Plzeň ve 48. minutě zásluhou Filipa Štědrého, ale těsné vedení udržet nedokázala. V 55. minutě srovnal na 4:4 Jan Fiala a v závěru zápasu mohli plzeňští děkovat svému brankáři Danovi Dolákovi, který v poslední sekundě vytáhl neskutečný zákrok a udržel tak nerozhodný stav. V prodloužení tři na tři byla Plzeň podruhé v sezóně úspěšná, v 62. minutě se prosadil Pavel Šimeček.

Nejlepším hráčem utkání za Plzeň byl právě brankář Dolák, který si v letošní sezóně připsal svůj první start po rekonvalescenci. "Pro nás těžké utkání, které jsme i v mírně kombinované sestavě zvládli alespoň za dva body. První třetinu byl soupeř lepší, na začátku na nás vlétl. Od druhé třetiny jsme hru měli více pod kontrolou. Děkuji soupeři za pohledné utkání," okomentoval zápas po jeho skončení trenér Lukáš Kubinec.

Junioři podruhé v řadě za šest bodů, dorostenci v prvním koši nepropadli
Velmi divoký zápas viděli diváci v sobotu večer na Slavii. Domácí juniorka tahala dlouho v utkání proti Štírům z Českých Budějovic za kratší konec, ale díky divokému závěru dokázala vývoj skóre otočit ve svůj prospěch a zvítězit 12:10. V neděli pak v o poznání klidnějším utkání doma jasně přehrála druhý tým z Budějovic - Meťák v poměru 16:2. Ve skupině A 1. ligy juniorů je tak po dvou kolech na prvním místě se ziskem prvních šesti bodů.

Dorostenci hráli svůj další turnaj v Ústí nad Labem a představili se v prvním koši. V úvodním utkání dokázali přehrát Karlovy Vary jasně 5:1, ve druhém pak v roli outsidera prohráli s Chodovem 3:5. Sehráli tak dva velmi slušné zápasy a o udržení v prvním koši budou bojovat za 14 dní znovu v Ústí nad Labem.

Juniorky bez bodu, muži B a muži C dohromady pouze jeden bod
Výsledkově horší to bylo s ostatními družstvy. Juniorky sehrály dva zápasy na palubovkách soupeřek, v sobotu prohrály na půdě Meťáku České Budějovice 5:7 a v neděli na půdě Panthers Praha 3:10. V tabulce 1. ligy tak stále čekají na první bod, ale zlepšené výkony jsou pozitivem do dalších zápasů.

Mužská rezerva Greyhounds Slavia B doma sehrála další těžké utkání. Proti favoritovi FBŠ Gorily Plzeň drželi kluci krok pouze první třetinu a nakonec padli vysoko 3:10. Kombinovaná sestava si stále zvyká na novou herní spolupráci a na hřišti to bylo znát. Muži C v oslabené sestavě vyválčili bod za remízu 5:5 s Tachovem, proti Chebu neuspěli a prohráli 4:9.

Své první turnaje odehráli mladší žáci a přípravka. Tým mladších žáků White ovládl domácí turnaj, družstvo Red obsadilo na stejném turnaji třetí místo. Přípravka své první zápasy v sezóně odehrála v Tachově, kde se také představily dva týmy.