Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
23_20220214_091012.jpg

Juniorky za sebou mají nejúspěšnější víkend v sezóně, muži A si pojistili první místo v tabulce

Částečně úspěšný hrací víkend za sebou mají naše družstva. Nejvíce se vydařil juniorkám, které poprvé v sezóně vyhrály oba víkendové duely a zapsaly šest bodů, to samé se povedlo áčku dorostenců. Muži A ve šlágru kola zvítězili na půdě Strakonic, junioři A byli méně úspěšní a ve dvou zápasech získali jeden bod za prohru v prodloužení. Muži B a C získali polovinu bodů za jednu výhru a jednu prohru.

Juniorky předvedly o víkendu povedené výkony a zaslouženě berou 6 bodů. V sobotu uspěly na půdě týmu FATPIPE Tigers Start98 Kunratice v poměru 8:2. Jednoznačnou hvězdou zápasu se stala Viky Binědová, která vsítila pět branek svého týmu a výrazně k bodům přispěla. Velmi dobře ale zahrály i ostatní hráčky a byla z toho zasloužená výhra v zápase, kde se holkám konečně dařilo v zakončení.

Nedělní utkání na půdě Florbalové akademie MB bylo vyrovnanější. Naše hráčky sice byly častěji na balónku a měly celkově i více šancí, ale v utkání hrály prim obě obrany a také brankářky. Díky dalším dvěma gólům Binědové nakonec Plzeň vyhrála fotbalovým výsledkem 2:1 a díky této výhře se v tabulce posunula hned o dvě příčky dopředu, na 13. místo. Komentáře trenérů k oběma zápasům najdete v přiložených odkazech.

Hlavním tahákem víkendu byl zápas mužského áčka na půdě nepříjemných Strakonic. Zápas měl očekávaný vyrovnaný průběh a slávistům se nedařilo podle představ, což později v komentáři potvrdil i Bína (trenér Plzně Lukáš Kubinec). Po dvou třetinách byl vyrovnaný stav 4:4 a na začátku třetího dějství se dostali domácí Strakonice do vedení.

Poté doplatili domácí na nedisciplinovanost a až přílišnou tvrdost a kromě několika zlomených florbalek hostujících hráčů z toho naštěstí pro Plzeň byly tři góly v síti Strakonic. Po odskočení na 8:5 už domácí dokázali pouze korigovat na konečných 6:8 z jejich pohledu a výrazně si zkomplikovali cestu za případným postupem do nadstavby.

Slavia si naopak výhrou pojistila první místo v tabulce a už je jisté, že základní část soutěže zakončení na prvním místě v tabulce, což se jí podaří vůbec poprvé v historii. Do konce základní části zbývají pouze dva zápasy.

Foto (Tomáš Novotný)


Junioři A sehráli dva zápasy na severu. V sobotu neuspěli v přestřelce na půdě České Lípy a prohráli 10:9 po prodloužení. V zápase zazářil šestigólový Adam Stejskal, ale ani to na výhru Slavii nestačilo. Lípa odehrála jeden z nejlepších zápasů v sezóně a dokázala ve druhé polovině zápas otočit. V neděli vyrážela Slavia do dalekého Ústí nad Labem a v oslabené sestavě bez hráčů hrajících pravidelně za A-tým mužů prohrála 9:4.

Dařilo se naopak dorostencům, kteří po dlouhé době vyhráli oba své zápasy, když si dokázali v hale BIOS na Kladně poradit 9:5 s Teplicemi a 7:0 s domácím Kladnem. Muži B i potřetí sezóně prohráli s Koterovem, tentokrát i přes převahu nezvládli závěr zápasu a padli 2:4, poté zvládli jednoduchý zápas s rezervou Sokolova.

Foto dorostenci A:


Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
22_20220210_161413.jpg

VÍKEND: Muži A hrají šlágr ve Strakonicích, juniorky i junioři také jedou na palubovky soupeřů

Poprázdninový hrací víkend nabídne řadu turnajů a zápasů, ale bezpochyby také mnoho absencí, právě kvůli jarním prázdninám a stále hrozící vysoké nemocnosti. Na Slavii se hraje pouze sobotní turnaj Regionální ligy mužů, kde se znovu uskuteční derby mezi Koterovem a Slavií B. Naše tři elitní týmy hrají venku, muže A čeká šlágr ve Strakonicích, junioři A hrají dvakrát na severu a juniorky v Praze a Mladé Boleslavi. Oslabené dorostence čeká turnaj na Kladně.