Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
22_20220210_161413.jpg

VÍKEND: Muži A hrají šlágr ve Strakonicích, juniorky i junioři také jedou na palubovky soupeřů

Poprázdninový hrací víkend nabídne řadu turnajů a zápasů, ale bezpochyby také mnoho absencí, právě kvůli jarním prázdninám a stále hrozící vysoké nemocnosti. Na Slavii se hraje pouze sobotní turnaj Regionální ligy mužů, kde se znovu uskuteční derby mezi Koterovem a Slavií B. Naše tři elitní týmy hrají venku, muže A čeká šlágr ve Strakonicích, junioři A hrají dvakrát na severu a juniorky v Praze a Mladé Boleslavi. Oslabené dorostence čeká turnaj na Kladně.

Utkání mužů A ve Strakonicích se odehraje v neděli 13. 2. od 17:00 hodin a můžete přijet fandit přímo do Strakonic. V případě úspěchu našich mužů si zajistí první místo v základní části soutěže a nejlepší výchozí pozici do blížícího se play up. Strakonice mají hodně o co hrát a potřebují každičký bod, protože stále bojují o případnou účast v nadstavbě. Utkání můžete sledovat v online reportáži (odkaz pod článkem v mobilní verzi a nebo vedle článku).

Po čtrnáctidenní pauze hrají i junioři A. V sobotu na půdě České Lípy od 17:30 a v neděli v Ústí nad Labem od 11:00. V obou dnech budou sestavy různé, kvůli kolizi s dorostenci, kterých bude bohužel málo a dokonce jsme museli zrušit účast našeho B týmu na turnaji regionální dorostenecké ligy v Chebu. Áčko dorostu hraje v sobotu na Kladně, od 12:30 hodin s Teplicemi a od 15:00 s domácím Kladnem a bude se muset potýkat s množstvím absencí.

Juniorky čekají poslední dva venkovní zápasy základní části 1. ligy. V sobotu 12. 2. hrají na půdě Startu98 Kunratice v hale Jižní Město (16:00) a v neděli od 17:00 hodin na půdě Florbalové akademie Mladá Boleslav, před kterou se v případě úspěchu mohou v tabulce posunout. I juniorky ale bohužel čelí absencím v podobě výletů do hor a nemocem, tak uvidíme, jak se jim bude dařit.

Na Slavii se o víkendu hraje pouze turnaj Regionální ligy mužů. V sobotu se na něm náš B tým mužů představí od 8:00 v derby proti T.J. Sokol Koterov a od 14:00 hodin proti rezervě Sokolova. Muži C hrají v neděli v Rokycanech, soupeři budou Tachov a Lázně Kynžvart. Původně plánovaný turnaj přípravek v Tachově byl přeložen, zatím na neurčito.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
19_20220203_131011.jpg

Rozhovor s Karlem Ticháčkem z Get Up Gymu nejen o kondičním tréninku florbalistů

Už přes dva roky spolupracujeme v rámci kondiční přípravy našich nejstarších chlapeckých kategorií s plzeňským Get Up Gymem. Oblíbeným trenérem v místním crossfitovém gymu je Karel Ticháček (na fotce vlevo), který má s kolegou Michalem Švehlou (na fotce vpravo) na starosti naší čtvrteční tréninkovou skupinu. S Karlem přinášíme zajímavý rozhovor o spoustě témat ze silové přípravy sportovců a nejen o nich. Karel je také spoluzakladatelem známého podcastu o životním stylu s názvem Za hranicí fitness (odkaz pod článkem).

21_20220209_114058.jpg

ROZHOVOR: Ženy v základní části 1. ligy vyhrály všech 11 domácích zápasů a těší se na blížící se play off

Zajímavý úspěch za sebou mají v 1. lize žen naše děvčata. V základní části letošního ročníku nepoznaly na domácí palubovce, jaké to je ztratit body a zvítězily ve všech jedenácti domácích utkáních. Do konce základní části soutěže zbývají dvě kola a náš tým se tak pomalu připravuje na blížící se play off. Na pár otázek odpověděl i hlavní trenér Víťa Procházka.