21_20220209_114058.jpg

ROZHOVOR: Ženy v základní části 1. ligy vyhrály všech 11 domácích zápasů a těší se na blížící se play off

Zajímavý úspěch za sebou mají v 1. lize žen naše děvčata. V základní části letošního ročníku nepoznaly na domácí palubovce, jaké to je ztratit body a zvítězily ve všech jedenácti domácích utkáních. Do konce základní části soutěže zbývají dvě kola a náš tým se tak pomalu připravuje na blížící se play off. Na pár otázek odpověděl i hlavní trenér Víťa Procházka.

V posledních dvou zápasech základní části hrají ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň na půdě Královských Vinohrad a Kutné Hory. Po nich se rozhodne, na jakém místě po základní části skončí. Nyní vedou o bod před Prague Tigers, ale pražský celek má dva zápasy k dobru a je tak hlavním favoritem na zisk "prezidentského poháru". O dva body a zápas méně má pak Liberec a na případné třetí místo myslí ještě BLACK ANGELS. Slavia by ale měla téměř s jistotou skončit do vysněného třetího místa. Podívejte se na celou TABULKU 1. ligy žen - skupiny západ.

První čtyři týmy tabulky postupují v play off rovnou do osmifinále, tedy mezi 16 nejlepších celků z celkových šestadvaceti. Osmifinále by startovalo o víkendu 5. - 6. března 2022 a hrálo by se na dva vítězné zápasy, stejně jako případné následující čtvrtfinále, semifinále i finále. Před blížícím se play off hovořil o úspěšné základní části hlavní trenér Víťa Procházka.

Máte za sebou jedenáctizápasovou domácí vítěznou sérii v základní části soutěže. Jak na tenhle úspěch pohlížíš?
Je to určitě lichotivá statistika, i s pohárem je to dokonce 15 zápasů, ale úspěch je měřitelný až v kontextu celé sezony. Je příjemné, že jsme doma porazili favority ze špičky tabulky, naproti tomu jsme nějaké body nešťastně poztráceli venku (v Ústí a Soběslavi). Drobné dílčí úspěchy jsou v každém případě dobré pro sebevědomí, které bude ve vrcholné fázi sezóny potřeba. Takže domácí vítěznou sérii nepřeceňujeme, ale máme z ní samozřejmě radost.

Může být síla domácího prostředí v play off velikou výhodou?
Jak jsem již zmínil, výhoda to může být hlavně pro psychiku. Síla v domácích zápasech je pro úspěch v play off nezbytná, zvlášť v sériích kdy doma začínáte. Tak daleko se ale ještě nedíváme, je teď vše dost hektické. Omezení, covidy, karantény, odklady, dohrávky... snad tyhle komplikace brzy vymizí a zbytek sezony už proběhne normálně a regulérně, ve všech kategoriích.

Do konce základní části zbývají dvě kola a pak nás čeká vyřazovací část soutěže. Co myslíš, že vás letos v play off čeká a jak moc se na něj těšíte?
V první řadě se musíme soustředit na závěr základní části, špička ligy je mimořádně vyrovnaná a každý bod může hrát roli v určování pozic pro vyřazovací část. Cíle pro play off jsme si s týmem ještě nestanovili, budeme ale chtít odehrát co nejvíce kvalitních utkání. Máme velice mladé družstvo, bez nadsázky napůl juniorské. Bude to vypadat jako alibismus, ale chceme nasbírat co nejvíce zkušeností z těžkých zápasů, které nám pomohou do budoucna. S touhle partou ještě nepracujeme ani rok, není třeba dostávat holky pod tlak nějakým velkohubým prohlášením. Bylo by ale super, kdybychom se probojovali až k sérii s některým týmem z Moravy, abychom měli výkonnostní srovnání s východem a zahráli si s novými soupeři.

Souhrny a výsledky všech dosavadních zápasů v 1. lize žen najdete ZDE.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
20_20220208_192056.jpg

Muži doma prodloužili vítěznou sérii, ženy také vyhrály a letos jsou doma stoprocentní

Další hrací víkend je za námi. Tentokrát do něj hodně promluvila aktuální covidová situace, zrušeny byly turnaje přípravek, starších žáků i dorostenek. Hrál se tak pouze turnaj prvního koše starších žáků, ale hlavně zápasy našich dvou elitních týmů. Muži A doma porazili Dačice 5:3 a připsali si čtrnáctou výhru v řadě za sebou. Ženy zakončily základní část také dvěma výhrami a doma jsou letos zatím neporaženy!

15_20220127_132543.jpg

Ženy si v atraktivní dohrávce poradily se Spartou 7:5

Středeční dohrávka 17. kola 1. ligy žen mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ACEMA Sparta Prahy skončila těsným vítězstvím domácích holek v poměru 7:5. Výhra se nerodila snadno, zejména ve druhé třetině měla Sparta spoustu příležitostí na obrat, brankářka domácích Anna Urbanová ale byla proti a po zásluze se stala nejlepší hráčkou utkání.

19_20220203_131011.jpg

Rozhovor s Karlem Ticháčkem z Get Up Gymu nejen o kondičním tréninku florbalistů

Už přes dva roky spolupracujeme v rámci kondiční přípravy našich nejstarších chlapeckých kategorií s plzeňským Get Up Gymem. Oblíbeným trenérem v místním crossfitovém gymu je Karel Ticháček (na fotce vlevo), který má s kolegou Michalem Švehlou (na fotce vpravo) na starosti naší čtvrteční tréninkovou skupinu. S Karlem přinášíme zajímavý rozhovor o spoustě témat ze silové přípravy sportovců a nejen o nich. Karel je také spoluzakladatelem známého podcastu o životním stylu s názvem Za hranicí fitness (odkaz pod článkem).