Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

Muži doma prodloužili vítěznou sérii, ženy také vyhrály a letos jsou doma stoprocentní

Další hrací víkend je za námi. Tentokrát do něj hodně promluvila aktuální covidová situace, zrušeny byly turnaje přípravek, starších žáků i dorostenek. Hrál se tak pouze turnaj prvního koše starších žáků, ale hlavně zápasy našich dvou elitních týmů. Muži A doma porazili Dačice 5:3 a připsali si čtrnáctou výhru v řadě za sebou. Ženy zakončily základní část také dvěma výhrami a doma jsou letos zatím neporaženy!

Muži A po domácí výhře 5:3 nad Dačicemi drží šestibodový náskok na čele tabulky Divize C před Pískem, to vše tři kola před koncem základní části. Konkrétně chybí mužům zápas na půdě Strakonic (13. 2.), doma s Kaplicí (19. 2.) a pak závěrečné kolo na půdě Štírů z Budějovic B (27. 2.). Hned ten nadcházející víkend by se pak mělo hrát první kolo play up o postup do Národní ligy, na které všichni čekáme.

Vítězství s Dačicemi se nerodilo vůbec snadno, což bylo zapříčiněno i absencí několika domácích hráčů ze základní sestavy, ale například i skvělým výkonem hostujícího brankáře. Konkrétně chyběl nejproduktivnější hráč Divize Pavel Šimeček nebo řada obránců. Šanci tak dostali jiní, mimo jiné navrátilec do sestavy Adam Tkadlec, který hned při svém prvním střídání za A-tým po patnácti měsících skóroval a poslal ve 3. minutě Plzeň do vedení 1:0.

V první třetině ho následovali svými trefami Šimon Jonáš a kanonýr Filip Štědrý, ale Dačice se díky gólům Sedláčka a Kubeka držely na dostřel. Stav 2:3 navíc vydržel až do třetí třetiny, ve které nakonec Slavia potvrdila roli favorita a trpělivou hrou přidala další dvě branky. Na to už soupeř zareagoval pouze jednou trefou a překvapení se nekonalo. "Věděli jsme, že to nebude dneska lehký. Defakto jsme 50 minut měli zápas pod kontrolou, ale 10 minut v první třetině, kdy jsme se nesoustředili na sebe, nám hodně zkomplikovalo zápas Chybělo nám hodně hráčů z elitních lajn. O to více jsem rád, že se kluci semkli a vzali to zodpovědně. Děkuji soupeři za zápas," okomentoval klání trenér Plzně Lukáš Kubinec.

Ženy také neodehrály snadná utkání. Zejména sobotní proti Dračicím z Týna nad Vltavou nabídlo nevídané drama. Po dvou třetinách sice domácí vedly 5:1, ale Dračice v 58. minutě snižovaly už na 4:5 ze jejich pohledu a skoro tak sahaly po velmi cenných bodech na půdě favorita. V utkání se blýskla hattrickem domácí Martina Špetová, později vyhlášena nejlepší hráčkou utkání.

Snadnější zápas se hrál v neděli proti Soběslavi. Postupem času domácí navyšovali skóre, které se zastavilo na konečných 9:3. Vydařila se zejména druhá třetina, ve které Plzeň skórovala čtyřikrát. Výhrou Slavia dokázala oplatit Soběslavi porážku z prvního vzájemného utkání v letošní sezóně, ale hlavně si pojistila letošní domácí neporazitelnost. V jedenácti odehraných domácích zápasech základní části si připsala 11 výher.

Nedělní utkání okomentoval trenér Plzně Víťa Procházka: "Dnes jsme se proti včerejšku výrazně zlepšili ve hře na míčku a v pohybu v útočném pásmu. Stále nás ale ještě trápí zbrklost v některých situacích. Jsme rádi, že natahujeme vítěznou šňůru a nadále držíme dobrou pozici pro play-off. Děkujeme všem za zápas."

Zbylé dva zápasy základní části odehrají děvčata venku, 18. února na půdě TJ Sokol Královské Vinohrady a 20. února na půdě Kutné Hory. Poté je bude čekat pauza a následné play off, do kterého budou nasazeni rovnou do osmifinále a vyhnou se předkolu.