FBŠ SLAVIA Plzeň
TurnovFBŠ SLAVIA Plzeň
4:7(2:5,1:1,1:1)
so 10. 9. 2022 18:00 @ SH TJ Turnov, Národní liga, 1. kolo

Muži A v nervydrásající bitvě o první místo udolali FbC Hradec Králové v poměru 7:6

Netradičně ve středu večer sehráli muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň veledůležité domácí utkání v rámci předehrávky dalšího kola Národní ligy. Soupeřem byl v té době první tým v tabulce - FbC Hradec Králové. Do haly si našlo cestu bezmála 170 skvělých fanoušků, kteří byli svědky zatím nejlepšího utkání v dosavadním průběhu soutěže. Plzeň zvítězila 7:6 a tři kola před koncem poskočila v tabulce na první místo.

Paradoxem bylo, že to byl nejen souboj dvou nejlépe postavených týmů v tabulce, ale zároveň souboj dvou nováčků v soutěži! Bezpochyby se jednalo o velmi kvalitní utkání, kterému nechybělo téměř nic. Do zápasu lépe vstoupil hostující Hradec Králové, který byl nebezpečný při každém svém kontaktu s míčkem a navíc byl velmi efektivní, první třetinu vyhrál 4:1 a Plzeň musela něco změnit.

A změnila, kromě výměny brankáře přišlo ve druhém dějství veliké herní zlepšení a zvýšená intenzita. I přesto nejprve přišel velmi smolný gól v síti domácích a za stavu 1:5 už to nevypadalo moc dobře. Pak přišla z pohledu Plzně nejlepší část utkání, postupně se trefili Lukáš Porazil, Patrik Med, Filip Štědrý a Tomáš Katolický a zápas byl za stavu 5:5 srovnán. První jmenovaný dokonce předvedl svůj nejlepší výkon v sezóně, připsal si jeden gól a dvě asistence a podpořil skvělý výkon třetí plzeňské formace.

Hradec sice v závěru druhé třetiny ještě odskočil na rozdíl jediné branky, ale to bylo z jeho pohledu vše. Ve 44. minutě srovnával na 6:6 junior Matěj Švácha a tři minuty před koncem vstřelil vítězný gól Pavel Šimeček. Závěrečný tlak soupeře Slavia i díky skvělému Dolákovi v brance ubránila a za mohutné podpory fanoušků dokázala vyrovnaný a atraktivní zápas získat na svou stranu.