Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
138_20230126_184619.jpg

VÍKEND: Jedeme ven! 10 našich družstev se představí mimo domácí palubovku

Čeká nás teprve druhý víkend od začátku sezóny, ve kterém si žádné naše družstvo nezahraje na domácí palubovce. Odpadají nám tedy sice pořadatelské povinnosti, ale o to více se naše týmy nacestují. Nejdelší výjezd v sezóně čeká juniorky, které cestují na dva zápasy do Ostravy, junioři hrají v České Lípě a v Liberci, muži A jedou do pražských Čakovic.

I přes absenci domácích zápasů se toho bude hrát o víkendu opravdu hodně. Muže A čeká další důležitý souboj v boji o vítězství v základní části Národní ligy zápas a v případě úspěchů se tomu velmi přiblíží. Hrají v neděli od 18 hodin v Čakovicích na půdě týmu ASK Orka Čelákovice, tedy souboj prvního a třetího týmu v tabulce a veliký šlágr 19. kola.

Souboj bude velmi napínavý do posledního kola, na aktuální tabulku se můžete podívat ZDE.

Juniorky jedou vlakem do Ostravy
Dlouhá cesta čeká naše juniorské družstvo holek. Ty vyráží v sobotu do Ostravy, kde od 20 hodin sehrají první víkendový duel na půdě 1. SC Tempish Vítkovice, v neděli od 14 hodin pak hrají druhý zápas proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a pozdní příjezd zpět do Plzně. Naše juniorky v zápasech nebudou favoritky, ale mohou se odrazit od zlepšených výkonů posledních týdnů a domácí potrápit.

Fotograf: Tomáš Novotný

Chlapeckou juniorku čekají dva zápasy na severu Čech a dle umístění v tabulce by měly být rozdílné. V sobotu se představí na palubovce předposledního týmu tabulky FBC Česká Lípa (první vzájemný zápas v letošní sezóně skončil 12:2 pro Plzeň), v neděli pak na palubovce suverénního FBC Liberec (první vzájemný zápas 4:12 ve prospěch Liberce). Kluci bojují o druhé místo v tabulce skupiny A a rádi by uspěli v obou zápasech.

Z jednotlivých zápasů hrají v sobotu ještě muži B, ti se představí na půdě jednoznačného lídra Divize B, týmu FBC DOŠWICH MILEVSKO. Zde není pochyb o tom, kdo je favoritem utkání, jelikož náš B tým se v tabulce nachází na předposledním místě. Turnaj 1. ligy dorostenců se hraje znovu v Teplicích a náš výběr čekají zápasy proti Ústí a Chomutovu, kde budou usilovat zpět o návrat do prvního koše.

Ostatní týmy - muži C jedou do lázní, přípravka v Tachově, mladší žáci ve Šťáhlavech
Z dospělých týmů hrají poprvé v novém roce i muži C a také se projedou, čekají je dva nedělní zápasy ve Františkovo Lázních. V sobotu se v Tachově hrají další turnaje přípravek a znovu bude v akci i naše minipřípravka. Turnaj přeboru mladších žáků v Rokycanech se tentokrát zúčastní dvě naše družstva - jedno chlapecké složené z elévů a jedno dívčí. A zapomenout nesmíme na další turnaj mladších žáků, který se uskuteční v neděli ve Šťáhlavech a v prvním koši se tentokrát znovu představí oba naše týmy.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
135_20230116_124343.jpg

VÍKEND: Skvělá sobota a slabší neděle, juniorky mají druhou výhru v sezóně

Víkend ve znamení domácích zápasů elitních družstev je za námi. Muži A i v oslabené sestavě skvěle zvládli domácí zápas s Benešovem, juniorky i junioři vyhráli jeden ze dvou domácích zápasů. V sobotu se dařilo i dorosteneckému áčku, které vyhrálo oba své zápasy a zadělalo si tak zpět na postup do prvního koše.

137_20230123_081719.jpg

Muži znovu zvítězili a ve středu je čeká přímý souboj o první místo v tabulce Národní ligy

V sobotu večer zvítězili muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň nad soupeřem Sokol Rudná 10:4 a udrželi si tak stejný bodový zisk jako první Hradec Králové. Právě s tímto protivníkem se navíc už tuto středu utkají na domácí palubovce. Ženy získaly ze dvou domácích zápasů plný počet bodů, dařilo se také juniorům B. Muži B Greyhounds naopak znovu prohráli a přiblížili se tak sestupu zpět do regionální ligy.