Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
135_20230116_124343.jpg

VÍKEND: Skvělá sobota a slabší neděle, juniorky mají druhou výhru v sezóně

Víkend ve znamení domácích zápasů elitních družstev je za námi. Muži A i v oslabené sestavě skvěle zvládli domácí zápas s Benešovem, juniorky i junioři vyhráli jeden ze dvou domácích zápasů. V sobotu se dařilo i dorosteneckému áčku, které vyhrálo oba své zápasy a zadělalo si tak zpět na postup do prvního koše.

Dva nováčci na čele tabulky Národní ligy
Muži A
FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň si v sobotu na domácí palubovce dokázali poradit s osmým Benešovem v jednoznačném poměru 11:2 a drží se tak na skvělém druhém místě tabulky. Po sedmnácti odehraných kolech mají 38 získaných bodů, stejně jako první Hradec Králové, který má lepší vzájemný zápas i skóre. Oba týmy jsou přitom v lize nováčky a jedná se tak o úctyhodný počin.

Sobotní výhra se nerodila snadno, jak by výsledek napovídal. Benešov měl velmi nepříjemné výpady, se kterými si ale obrana domácích v čele se skvěle chytajícím Cislerem poradila. Čtyři kanadské body si připsal junior Michal Fuchs a také Adam Stejskal, který vstřelil hattrick a stal se po zásluze nejlepším hráčem utkání.

FOTO: Jeden z gólů Adama Stejskala (Fotograf: Tomáš Novotný)

Junioři A zvládli sobotní utkání proti Milevsku a po vítězství 9:6 se na svého soupeře v tabulce bodově dotáhli. Bohužel se jim tak nevyvedl nedělní zápas, ve kterém úporně bránící Chomutov vyhrál v Plzni 6:2 a naopak se přiblížil oběma týmům na rozdíl jediného bodu. V čele tabulky je suverénní Liberec a pak svádí souboj o druhé místo právě trojice Slavia Plzeň - Milevsko - Chomutov.

Juniorky se sice z posledního místa tabulky 1. ligy juniorek neodlepily, ale dokázaly v sobotu porazit Židenice v poměru 6:3 a dostaly se tak na 7 získaných bodů, stejně jako mají předposlední Vinohrady. V nedělním utkání se holkám dařilo méně a prohrály s Bulldogs Brno 4:9. I tak ale registrují velké zlepšení od zápasů v první polovině sezóny, což potvrdil i trenér Jakub Šimek:

"Dvě třetiny vyrovnané utkání, ve třetí nám došly síly. I tak musím holky pochválit, jak jsme se během celé sezóny zlepšily. A to jak po florbalové stránce tak i po mentální. Další zápas ve středu. Budeme připraveni. Díky všem za zápas."


Zaděláno zpět na postup do prvního výkonnostního koše mají dorostenci. Na turnaji v Teplicích porazili Karlovy Vary 5:2, domácí Teplice 6:4 a těší se na další turnaj za 14 dní, kde se rozhodne o jejich návratu, utkají se s Ústí nad Labem a Chomutovem. Muži B Greyhounds bohužel padli těsně 2:3 na půdě Soběslavi a budou muset v závěru základní části hodně zabrat, pokud se chtějí v Divizi udržet.

FOTO: Dorostenci A v Teplicích

FOTO: Mladší žáci red v Klatovech

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
133_20230111_171338.jpg

GOTHIA CUP 2023: Hodnocení trenérů jednotlivých družstev

Naše premiérová účast na turnaji Gothia Cup ve švédském městě Göteborg je za námi a po souhrnu se podíváme také na hodnocení trenérů všech čtyř družstev, které se turnaje zúčastnily. Nutno podotknout, že všichni hodnotíme turnaj velmi pozitivně a určitě jsme na něm nebyli naposledy.

134_20230112_170932.jpg

Druhá polovina sezóny v plném proudu, v akci 9 našich týmů, z toho 4 doma

Velmi nabitý víkend z pohledu domácích zápasů nás čeká 14. a 15. ledna 2023. Z elitních týmů se můžete přijít podívat na dva zápasy juniorek, dva zápasy juniorů a také první domácí zápas mužů A v roce 2023. Na Slavii se hraje také turnaj starších žákyň. Venku se představí muži B, dorostenci A, oba týmy mladších žáků a tým mladších žákyň.