133_20230111_171338.jpg

GOTHIA CUP 2023: Hodnocení trenérů jednotlivých družstev

Naše premiérová účast na turnaji Gothia Cup ve švédském městě Göteborg je za námi a po souhrnu se podíváme také na hodnocení trenérů všech čtyř družstev, které se turnaje zúčastnily. Nutno podotknout, že všichni hodnotíme turnaj velmi pozitivně a určitě jsme na něm nebyli naposledy.

B12 - mladší žáci:
Trenér - Adam Tkadlec:

Tým mladších žáků byl složen pouze z hráčů našeho klubu a o to je jejich úspěch cennější. První prohra na turnaji přišla až na nájezdy ve čtvrtfinálovém utkání play off A proti Panthers Praha. Kluci se tak dostali mezi osm nejlepších celků turnaje a postarali se o velmi pěkný výsledek, který může být motivací do jejich další práce.

V předchozích zápasech se nám dařilo skvěle. Nejprve jsme v poměru 8:2 zvládli středeční přátelák proti českému výběru Unite Black a poté úspěšně vstoupili do turnaje. Nejtěžší zápas ve skupině byl hned ten první, kdy jsme vyhráli 5:1 proti týmu Ledberg IBF a problémy nám dělal zejména jeden nadstandardně šikovný hráč soupeře. Zbylé tři zápasy ve skupině jsme vyhráli s přehledem a vždy vysokým rozdílem. Kluci měli chuť střílet góly i proti slabším soupeřům a byli nebezpeční při každém kontaktu s míčkem.

Do sobotního play off jsme tak vstupovali rovnou mezi šestnácti nejlepšími týmy turnaje a zvládli jsme utkání proti slavnému klubu Pixbo Wallenstam v poměru 5:3. V již zmiňovaném čtvrtfinále jsme byli jasně lepším týmem a sahali po postupu, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit rozhodující gól a v loterii na nájezdy jsme neuspěli. Nutno říci, že v zápase nám nejvíce uškodila naše "hlava" a to, že nejsme zvyklí prohrávat a hrát těžké zápasy. Po zápase zavládl veliký smutek, protože všem bylo jasné, že jsme měli postoupit. Kluků nám bylo moc líto, ale po chvilce zavládlo nadšení z povedeného turnaje a pocit zadostiučinění za skvěle odvedenou práci v posledních měsících.

Kluky jsem už několikrát osobně pochválil a musím i takto veřejně. Celý tým fungoval skvěle a i díky své samostatnosti, vzájemnému respektu a nasazení skvěle plnili jednotlivé pokyny trenérů, kterých tím pádem nemuselo být moc. Pokud zůstanou spolu a budou na sobě nadále pracovat, určitě mohou ve své florbalové kariéře pomýšlet na mnohem větší úspěchy.

B14 - starší žáci:
Trenér - Jirka Čížek:

Na turnaj jsme se vydali společně s posilami z Tachova a přímo pod hlavičkou jejich klubu. Tato spolupráce se ukázala jako oboustranně výhodná a kluci si ihned sedli, takže nebylo vůbec poznat, že se vlastně jedná o dva týmy. To se ukázalo i na hřišti, kde i přesto, že každý tým má svůj preferovaný styl hry, si kluci dokázali vyhovět a táhli za jeden provaz. 

V turnaji jsme narazili na švédské a české soupeře, kteří nám ukázali naše slabiny, na kterých díky tomu můžeme zapracovat. Výsledkově jsme sice vypadli poměrně brzy, nicméně za herní projev chci určitě kluky pochválit, především za to, že se nikdy nevzdali a vždy bojovali až do konce. Navíc díky poměrně vyrovnaným zápasům získali mnoho zkušeností a naučili se hrát i pod tlakem diváků. 

Diváckou podporu bych konkrétně chtěl vyzdvihnout - tachovské rodiče, kteří se s námi vydali na tuto dalekou cestu, a všechny kategorie, které si vzájemně chodily fandit a bylo jich slyšet. Dobrá polovina starších žáků odjížděla bez hlasivek, což je toho dobrým důkazem. Kromě hal jsme si stihli prohlédnout i krásy města a poznat místní obyvatelstvo. Závěrem chci poděkovat celé výpravě za užitý týden. Organizaci turnaje hodnotím rozhodně jako povedenou, takže doufám, že se do Göteborgu vydáme i za rok. Ale teď už zpět do práce!

G14 - žákyně:
Trenér - Jakub Šimek:

9 zápasů, 6 výher, 3 porážky, 30 vstřelených branek, 15 obdržených branek. To jsou mimořádné statistiky st. žákyň FBŠ SLAVIA Plzeň, které opanovaly B finále Gothia Cupu ve Švédsku. O dívkách, které mají před sebou zajímavou budoucnost, mohu mluvit jen v superlativech. Od začátku věděly, proč do Švédska přijely a co chtějí dokázat. Užívaly si každou chvíli, kterou byly na hřišti a dokázaly i mimo něj svou týmovost.

Z individuálních statistik vyzdvihuji 15 vstřelených branek dua Hana Barochová a Adéla Nicklasová, které se postaraly přesně o polovinu našich gólů. První jmenovaná zaznamenala 9 branek, druhá jmenovaná branek 6. Skvělé výkony zaznamenala i Natálie Mičková v brance, která dokázala za 9 odchytaných zápasů hned 3x udržet čisté konto a to i v důležitém finálovém zápase, který skončil 1:0.

Tímto chci všem hráčkám poděkovat za přístup a výkony po celý turnaj a doufám, že si z turnaje odvezl cenné zkušenosti, na které budou moci v budoucnu navázat.

B16 - dorostenci:
Trenér - Jirka Kuthan:

Hned úvodem turnaje bylo zorganizováno přípravné utkání s týmem UNITE Gold, které nám bohužel příliš nepomohlo. Soupeř vůbec neprověřil naší obranu a pouze bránil. Bohužel při přípravném utkání se zranil jeden z klíčových hráčů Pavel Jendrichovský, který je velkou oporou týmu hlavně v útočné fázi.

Ve skupině nás čekali tři kvalitní soupeři, KFUM Jönköping, Munka-Ljungby IBK. Kanonýři Kladno a jeden slabší FBC Partille. Po dvou výhrách ve skupině jsme obsadili 3 místo a postoupili do ¼ finále B pavouka. Předvedená hra ve skupině byla velmi dobrá často jsme soupeře přehrávali, ale koncovka byla mnohdy tragická pouze v jednom zápase jsme dali více než 3 góly. Velmi kladně hodnotím nasazení všech hráčů a velmi zodpovědný přístup ke každému ze soupeřů.

Ve vyřazovací fázi jsme odehráli pouze 2 utkání. Kdy v prvním jsme vyhráli 6:0 nad Sandareds IBS a v semifinále jsme narazili na Ingelstad IBK, který nás vyřadil. Poslední zápas turnaje byl pro nás velmi hořký, celý zápas jsme měli herní převahu, ale po dvojnásobném vyloučení jsme poprvé inkasovali a herní styl soupeře představoval silný defenzivní blok a breaky. Dobývání soupeřovy branky, nespočet střel i závěrečné powerplay vyústilo pouze v prohru 4:3. To že skupina byla těžká ukazuje i fakt, že Kladno vyhrálo celý turnaj, Jönköping vyhrál B pavouka.

Mimo turnaj bych se rád vyjádřil k hráčům, kde jsem velmi spokojen s jejich fungováním. Během celého turnaje byli kluci samostatní a já nemusel řešit ani jeden problém. Ke každému zápasu přistupovali zodpovědně a s maximálním nasazením. Turnajové posily z Tachova do kolektivu zapadly hned i díky společným tréninkům před turnajem. Dále jsem rád, že se k výpravě přidal Pory, který předal hráčům spousty důležitých informaci během zápasů i mimo ně. Rád bych tímto poděkoval týmu B16, bylo mi ctí stát u kormidla během celého turnaje.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
127_20230105_184555.jpg

Druhý den ve Švédsku - první zápasy ve skupinách

Konečně jsme hráli ostré zápasy. Každý z týmů odehrál dnes dvě utkání. Jak si týmy vedly a co dalšího účastníci turnaje dnes stihli? Na to se podíváme podrobněji

125_20230103_161230.jpg

Výprava do Švédska v číslech

Naši hráči, hráčky, trenéři a rodiče jsou již na cestě do Göteborgu. Na turnaj Gothia Cup vyrážíme vůbec poprvé, tak si pojďme nyní představit, o jakou akci se jedná a čím je charakteristická naše výprava.

124_20221227_135250.jpg

ROZHOVOR: Naše výprava se těší do švédského Göteborgu

Už v úterý 3. ledna 2023 vyráží naše výprava na další výlet do Švédska. Na turnaji Gothia Cup 2023 se představíme společně s Florbalem Tachov v kategoriích mladších žáků, starších žáků, dorostenců a žákyň. Mezi trenéry, kteří jedou společně s našimi družstvy jsou i hráči A týmu Jirka Čížek a Hynek Mošna, kteří nám před odjezdem odpověděli na pár otázek.