128_20230106_185641.jpg

Třetí den ve Švédsku - konec skupin, kdo postoupil do play off A?

Druhý hrací den je za námi a s tím také rozřešení otázky, který tým bude hrát play off A a který play off B. Jak si naše týmy vedly a co dalšího dnes hráči stihli? Na to se podíváme společně v tomto článku.

Všechny týmy bojovaly do poslední chvíle o účast v play off A, kam postupují pouze první dva týmy z pěti či šestičlených skupin. Bohužel se to povedlo pouze mladším žákům, kteří byli ve své skupině suverénní. Ale i ostatní týmy mají díky hezkým umístěním ve skupinách velmi dobrou výchozí pozici pro play off. 

Mladší žáci

Při páteční tradiční švédské vánici bylo příhodné, že mladší žáci hráli celou svou skupinu včetně dvou pátečních zápasů v jedné čtvrti blízko ubytování. Dopolední zápas proti poslednímu švédskému týmu ve skupině FBC Lerum od začátku vypadal, že bude vyrovnanější záležitostí, ale kluci předvedli zatím svůj nejlepší výkon ve skupině, postupně navyšovali skóre a zvítězili znovu vysokým rozdílem, tentokrát 9:0.

Druhý zápas sehráli proti českému výběru s názvem Unite Gold a po další vysoké výhře 16:1 a díky prvnímu místu ve skupině postoupili rovnou do osmifinále mezi 16 nejlepších týmů turnaje z celkových 55. Na svého soupeře teprve budou čekat a utkají se s ním v sobotu od 14 hodin. Pozitivem je, že o góly se podělili hráči ze všech tří pětek.

Starší žáci

B14 dnes opět čekaly dva zápasy. První zápas na Partille Arena A opět se švédským týmem Landvetter IBK Wings. Vstup do zápasu se klukům bohužel nevydařil a dva rychlé góly tým dostaly do složité pozice. Ti se toho však nezalekli a předvedli zatím nejlepší výkon na turnaji, bohužel i přes velký tlak porážku 2:3 nezvrátili. Nejlepší hráčem byl samotným týmem zvolen Otta Krofta, zcela zaslouženě. Druhý zápas, tentokrát na hale Lexby Idrottshall, začal naprosto opačně. Po třech rychlých gólech během dvou minut kluci byli na koni, poté se však dostali hlavama do oblak a nakonec z toho byla těsná výhra 3:2, ale i ta se počítá a vezmou si z toho ponaučení. Jako nejlepšího hráče tým zvolil Reného Voleského, opět zcela zaslouženě. Kvůli 3. místu bude B14 pokračovat v pavouku B, ale i tam se bude chtít porvat o ten nejlepší výsledek. 

Kromě svých zápasů kluci během dne stihli dvakrát navštívit i B12 a pěkně si zde vyřvali hlasivky. Jinak se v týmu rozmohl takový nešvar v hraní hry Dream League Soccer, ve které kluci i s trenéry společně soupeří.

Dorostenci

Dorostenci dnes začínali až v 16:00 proti Munka-Ljungby IBK, bohužel od rána je v Göteborgu sněhová bouře, proto si museli čas krátit v halách. Vydali se tedy do Partille Arény, nebo Partillebohallen, kde vytvořili opět fantastickou atmosféru týmu B12.

V zápase proti Munka-Ljungby IBK se týmu příliš nepovedl začátek, kdy soupeř hrál velmi aktivní a tvrdý florbal. Po první polovině se hra pomalu srovnala, ale bohužel čas hrál proti. Výsledkem byla prohra 3:1. Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Ondřej Wopršalek.

V posledním zápase čekali dorostence lehce posílení známí soupeři z ligy Kanonýři Kladno. Tým dorostu předvedl nejvíce týmový výkon, ale bohužel se nedokázal dostat přes vysoký press soupeře a často selhával v zakončení. Dorostenci prohráli 4:2 a zítra je tedy čeká zápas až v 22:00 jako nasazený tým v B koši. Nejlepším hráčem byl jednoznačně zvolen kapitán Adam Löwy.

Žákyně

Holky dnes den započaly ranním zápasem proti IBK Kungälf, který s přehledem ovládly výsledkem 3:0. Mezi zápasy se holky najedly a následně se vydaly na další dva zápasy. Oba zápasy holky statečně bojovaly, přesto nedokázaly udržet vítěznou šňůru a v obou zápasech smolně padly. Přesto se žákyně připravují na playoff B, do kterého se plánují naplno vrhnout.

Kdy a kde zítra nastoupíme?

B12 budou hrát osmifinále play off A s vítězem zápasu Pixbo Wallenstam vs. FBC Vinga od 14:00

B14 budou hrát šestnáctifinále play off B proti Kralupy Wolves od 13:00

B16 nastoupí ve čtvrtfinále play off B proti vítězi utkání Drobak Frogn Idrettslag vs. Sandares IBF od 22:00

G14 se utkají v osmifinále play off B proti Örkelljunga IF od 14:00

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
127_20230105_184555.jpg

Druhý den ve Švédsku - první zápasy ve skupinách

Konečně jsme hráli ostré zápasy. Každý z týmů odehrál dnes dvě utkání. Jak si týmy vedly a co dalšího účastníci turnaje dnes stihli? Na to se podíváme podrobněji

125_20230103_161230.jpg

Výprava do Švédska v číslech

Naši hráči, hráčky, trenéři a rodiče jsou již na cestě do Göteborgu. Na turnaj Gothia Cup vyrážíme vůbec poprvé, tak si pojďme nyní představit, o jakou akci se jedná a čím je charakteristická naše výprava.