129_20230107_110553.jpg

Adam Löwy - Švédské týmy mají lepší kondičku

Kapitán dorostenců - Adam Löwy samozřejmě na turnaji Gothia Cup nechybí. Jeho tým jen o kousek nepostoupil do play off A. Jak se mu ve Švédsku zatím líbí se dozvíte v rozhovoru.

Ahoj Adame, jak se ti zatím líbí ve Švédsku a konkrétně v Göteburgu?

Ahoj, vždycky se mi líbily severské země, takže Göteburg není žádná výjimka. Zatím jsme neměli moc času na prohlédnutí města, ale v části, ve které jsme ubytováni se mi líbí. Vedle ubytování máme dvě haly, takže se tam chodíme koukat na ostatní zápasy.

Hráli jste proti několika švédským týmům, dá se jednoduše popsat, zda jsou v něčem lepší a něčem horší než české týmy?

Oproti českým týmům mají lepší kondičku a jsou šikovnější na hokejce, jsou velmi silní v osobních soubojích. Na hokejkách jsou dobří hlavně v jedna na jedna a mají dobré střely. Nějaké týmy jsou i dobré v kombinování. V čem jsme my měli v zápasech navrch byl vstup do zápasu, protože my jsme měli dlouhou a kvalitní rozcvičku. Švédské týmy se skoro nerozcvičovaly, v tom jsme měli výhodu, protože jsme šli do zápasu zahřátí a oni se začali rozehrávat až v půlce první poloviny, což je celkem pozdě kvůli hracímu času, který se tady hraje.

Postoupili jste nakonec pouze do play off B, jak probíhaly boje ve skupině a jaký máte cíl do play off?

Zápasy ve skupině nebyly jednoduché. Se všemi týmy jsme dokázali držet krok, i když byly lepší než my, ale my jsme je porazili týmovým výkonem. Hráli jsme i proti hráčům z Kladna, kteří nás velmi dobře napadali a my jsme nebyli schopni se dostat z toho pressu. Do play off máme cíl odehrát co nejlepší zápasy a zůstat v nasazení, ve kterém jsme hráli do teď. Zápas, který budeme hrát dnes večer taky nebude jednoduchý a já doufám, že jsme se na to všichni dobře vyspali.

Tým máte doplněný hráči z Tachova, jak funguje souhra na hřišti i mimo něj?

Jsme doplněni o dva hráče (obránce a levé křídlo), kteří dojížděli na naše tréninky celý prosinec, takže se naučili principy naší hry a stihli se s námi i seznámit. Souhra s kluky je dobrá, máme s nimi i dobrý vztah a dobře si navzájem rozumíme.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
127_20230105_184555.jpg

Druhý den ve Švédsku - první zápasy ve skupinách

Konečně jsme hráli ostré zápasy. Každý z týmů odehrál dnes dvě utkání. Jak si týmy vedly a co dalšího účastníci turnaje dnes stihli? Na to se podíváme podrobněji

125_20230103_161230.jpg

Výprava do Švédska v číslech

Naši hráči, hráčky, trenéři a rodiče jsou již na cestě do Göteborgu. Na turnaj Gothia Cup vyrážíme vůbec poprvé, tak si pojďme nyní představit, o jakou akci se jedná a čím je charakteristická naše výprava.