130_20230108_003252.jpg

Čtvrtý den ve Švédsku - dva týmy budou hrát ve finálový den!

Sobota byla ve znamení play off. Naše 3 týmy postoupily do play off B, tým mladších žáků absolvoval play off A. Jak se týmům dařilo a kdo bude hrát i v neděli?

Tým mladších žáků nervózně čekal celé dopoledne na osmifinálový zápas v play off A proti slavnému švédskému klubu Pixbo Wallenstam. Kluci využili toho, že mohli před utkáním zhlédnout video soupeře z předchozího zápasu a dokázalo pohlídat nejnebezpečnějšího hráče týmu. I díky tomu vyhráli 5:3 a postarali se o krásný úspěch, kdy dokázali postoupit mezi osm nejlepších týmů celého turnaje.

Večer od 20 hodin nás čekal velmi silný soupeř z České republiky – Panthers Praha Black. Ten již byl nad naše síly a po prohře 2:3 na nájezdy přišel obrovský smutek, který dolehl nejen na hráče, ale i na trenéry. Velká škoda, že do utkání nastoupili až s přílišným respektem proti soupeři, který měl většinu hráčů o hlavu větší. Kluci dokázali srovnat z 0:2 na 2:2 a v závěrečných minutách měli obrovský tlak. Všichni věřili v rozhodující gól, který bohužel nepřišel, v nájezdové loterii byl lepší soupeř.

Starší žáci dnes odehráli v rámci 1/16 finále pavouka B svůj zápas proti českému týmu Kralupy Wolves. Kvůli chybám v obraně soupeř odskočil, i přes velký tlak se klukům vyrovnat nepodařilo a prohra 3:5 znamenala náš konec v turnaji. Kluci se však nemají za co stydět, hra proti betonářům je vždy těžká. Hráčem utkání byl zvolen René Voleský, který odehrál další skvělý zápas. Zbytek dne Strži vyplnili jak jinak než fanděním. Nejprve navštívili zápas kluků B12, kteří odehráli skvělý match, leč se smutným koncem. Ale kluci, byla radost se na vás dívat! Poté ihned přejeli na zápas týmu B16, kteří též odehráli skvělý zápas a zaslouženě postupují! Suma sumárum, kluci si vyřvali všechny hlasivky, ale alespoň už nebudou v autobuse moc mluvit.

Dorostenci si mohli dnes užít “volný” den, k zápasu nastoupily až v 22:00. Proto si ráno mohli přispat a jít na snídani až v 9:30. Dopoledne strávili kolem ubytování a v 13:00 zašli podpořit florbal Tachov na blízkou Partille arénu. Následovala procházka v centru města, kde i přes nepřízeň počasí navštívili přístav a následně se rozdělili na skupinu, která si prohlédla centrum města, Haku, Skansen Kronan a skupinu, která se vydala na opětovný nákup levných omotávek, kvůli kterým musel dokonce Oliver Med v zastoupení Jakuba Černého navštívit místní směnárnu. Večer se B16 dívala na live stream večerního soupeře.

Pripravy v podobě rozboru se vyplatily B16 dodrželi veškeré instrukce a díky bojovnému a hlavně týmovému výkonu bez větších chyb jednoznačně opanovali zápas. Bodově se povedlo prosadit většímu množství hráčů, což je dobrý start do vyřazovacích bojů. Hráčem utkání byl zvolen Pavel Vrkoč, který si také vyslechl skvělou podporu z hlediště od hráčů týmu Tachov.

Dnešní den se žákyně po snídani vydaly na procházku městem a následně na svůj první zápas ve vyřazovací fázi. Ten holky ovládly a vyhrály 4:2. Po zápasu navštívily místní obchod s florbalovým vybavením a dokoupily si potřebné pomůcky. Po obědě vyrazily na svůj další zápas opět proti švédskému týmu. Ten žákyně s přehledem ovládly s vysokým skóre 7:1. Po cestě zpět na ubytování si osladily konec dne v obchodním centru a pomalu se připravují na zítřejší semifinále.


Co nás tedy zítra čeká?

OD 9:00 hrají žákyně semifinále pavouka B proti Olofströms IBK, se kterým se utkali již ve skupině. Od 10:30 hrají dorostenci taktéž semifinále B pavouka proti Ingelstad IBK. Pak nás čekají už jen případná finále a cesta domů!Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
127_20230105_184555.jpg

Druhý den ve Švédsku - první zápasy ve skupinách

Konečně jsme hráli ostré zápasy. Každý z týmů odehrál dnes dvě utkání. Jak si týmy vedly a co dalšího účastníci turnaje dnes stihli? Na to se podíváme podrobněji