Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
148_20230216_085128.jpg

Muži A zakončí úspěšnou základní část domácím zápasem s Turnovem

Poslední hrací víkend základní části před sebou mají muži A a junioři A. Ženy hrají oba dny na palubovkách soupeřů a příští týden ještě zakončí ZČ doma, juniorky naskočí příští týden rovnou do předkola play off. Na domácí palubovce se představí také starší žáci A a naposledy v sezóně muži B.

Muži A útočí na první místo po základní části
Parádní počin mají na dosah muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Ve své první sezóně v rámci Národní ligy jsou kolo před koncem na prvním místě a v případě sobotního úspěchu proti TJ Turnov se na tom už nic nezmění. Slavia by si tak jako první vybírala soupeře pro blížící se čtvrtfinále play off, což je pro nováčka veliký úspěch.

V posledním 22. kole základní části Národní ligy přijede do Plzně Turnov, který byl vůbec prvním týmem, se kterým se Slavia v lize utkala. Na půdě soupeře zvítězila Plzeň 7:4 a i tentokrát bude jasným favoritem utkání. Turnov je již jistým účastníkem play down a v
tabulce se nachází na předposlední 11. pozici. V posledním utkání Turnov doma prohrál s Benešovem 3:8.


O lichotivé třetí místo v tabulce 1. ligy žen ještě mohou zabojovat ženy, kterým zbývá do konce základní části sehrát čtyři utkání, nyní dvě venkovní a příští víkend dvě domácí. Čekají je ale ještě dva týmy z nejlepších šesti v tabulce včetně prvních BLACK ANGELS, se kterými se naše holky utkají tuto neděli v Čakovicích od 18 hodin. V sobotu se v Královo Dvoře utkají od 16 hodin s týmem TJ Sokol Nové Strašecí.

Junioři hrají na závěr základní části dvakrát doma a k jistotě udržení druhé pozice musí získat alespoň 4 body. V sobotu přivítají na Slavii od 14:30 tým FD Teplice a v nedělním výjezdním utkání zvaném TACHOV GAME se utkají od 15:30 proti Florbal Ústí, tento zápas proběhne v městské sportovní hale v Tachově a psali jsme k němu speciální článek.

Muži B Greyhounds zakončí základní část sobotním domácím zápase s favorizovaným FbC Písek od 20 hodin. V sobotu hrají doma také starší žáci A, turnaj začíná na Slavii už v 8:00. Starší žáci B (3+1) hrají v sobotu v Tachově, starší žákyně pak v neděli v Chebu. Jedná se o jedinou mládežnickou kategorii, která se představí na konci jarních prázdnin. 

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
146_20230212_114921.jpg

SOUHRN: Muži předvedli v Náchodě neskutečný závěr, junioři po výhře nad Milevskem drží druhé místo

Mužské áčko si jelo do Náchoda pro jasný cíl, získat alespoň bod a podržet si tak ve svých rukách případné první místo v základní části Národní ligy - západ. To se i přes nepříznivý vývoj podařilo a již popáté v sezóně zvítězili v prodloužení, tentokrát 4:3. Junioři si doma poradili s Milevskem, juniorky dvakrát prohrály.