Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

SOUHRN: Muži předvedli v Náchodě neskutečný závěr, junioři po výhře nad Milevskem drží druhé místo

Mužské áčko si jelo do Náchoda pro jasný cíl, získat alespoň bod a podržet si tak ve svých rukách případné první místo v základní části Národní ligy - západ. To se i přes nepříznivý vývoj podařilo a již popáté v sezóně zvítězili v prodloužení, tentokrát 4:3. Junioři si doma poradili s Milevskem, juniorky dvakrát prohrály.

Muži A znovu zvládli prodloužení 3 na 3
Nejlépe bránící tým soutěže Náchod dlouho držel hostující ofenzivu v šachu, a v 55. minutě zvyšoval domácí Jonáš Mikšovský už na 3:0 pro Náchod. Do konce zápasu zbývalo něco málo přes 5 minut a naděje na úspěch byla pro Plzeň už hodně malá. Znovu se ale ukázalo, jak velkou roli hraje v těchto momentech psychika.

V 55. minutě totiž snižoval Filip Konrady na 1:3 z pohledu Plzně a domácí se rázem začali o výsledek strachovat. Díky tomu a velikému tlaku hostujících hráčů v závěrečných minutách dokázala Plzeň srovnat na 3:3, trefil se nejprve Kuba Mikolášek a poté v 60. minutě Honza Huleš. Na začátku prodloužení rozhodl o bonusovém bodu pro Slavii kapitán Filip Štědrý.

"Dneska jsme se trápili se skvěle bránícím soupeřem. Díky tomu jsme byli vystaveni situace, kterou jsme dlouho nezažili. Prohrávali jsme 2:0 po druhé třetině a museli jsme zůstat trpěliví až do poslední vteřiny. Za to klukům moc děkuji. Máme dva cenné body. Díky soupeři za těžký zápas a našim fanouškům za podporu," okomentoval zápas trenér Plzně Lukáš Kubinec.

Junioři hráli o víkendu pouze jeden zápas, v sobotu večer přivítali na Slavii Milevsko a proti oslabenému soupeři zvítězili 9:4. Díky tomu drží dvě kola před koncem základní části druhé místo v tabulce 1. ligy juniorů - skupiny A. Oba zápasy sehrají příští víkend, nejprve v sobotu doma na Slavii proti Teplicím (14:30) a v neděli pak "doma" v Tachově v rámci výjezdního utkání, kde přivítají od 15:30 Florbal Ústí.

Výrazně se nedařilo oslabeným juniorkám. V sobotu prohrály na půdě Chodova hrozivým rozdílem 1:25, nedařilo se jim ani v neděli doma proti Panthers Praha, tento zápas soupeř vyhrál 13:5. Je tak jisté, že juniorky budou hrát předkolo play off (hrané na dva vítězné zápasy), které by mělo být na programu o víkendu 25. - 26. února a soupeřem bude FBC Česká Lípa.

Dorostenci A oba své zápasy zvládli, v Kobylisích porazili nejprve Kladno 8:2 a poté domácí tým těsně 5:4. Muži B znovu neuspěli a prohráli na půdě Dačic 3:7, tentokrát se nedařilo ani mužům C, ti v Tachově podlehli domácímu týmu 3:6 a poté Chebu stejným rozdílem. Díky jarním prázdninám se žádné další mládežnické turnaje nehrály.