Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

Muži zvládli v Třinci i třetí zápas a postupují do 2. kola play up, ženy proti Liberci neuspěly a sezóna jim končí

Muži A zvládli v Třinci hned první sobotní utkání a v divoké přestřelce porazili svého soupeře 10:8. Díky tomu zvítězili 3:0 na zápasy a těší se na 2. kolo play up, ve kterém se utkají s týmem Sokol Rudná a série bude začínat hned následující víkend 19. a 20. 3. v Plzni. Ženy ve vyrovnané sérii s Libercem neuspěly a prohrály 0:2 na zápasy, sezóna tak pro ně končí ve čtvrtfinále. Dorostenci v prvním kole play off uspěli proti Litvínovu a v dalším si zahrají proti pražskému Chodovu.

MUŽI A:
Daleká cesta čekala v sobotu naše mužské áčko, které v 8 ráno vlakem vyrazilo směr Třinec. Cíl byl jasný, už v prvním sobotním utkání ukončit sérii 1. kola play up. To se nakonec podařilo, ale vítězství se určitě nerodilo snadno, domácí před téměř 200 diváky předvedli nejlepší výkon v sérii a do konce zápasu sahali po vyrovnání.

První třetina přinesla vyrovnaný průběh utkání. Od soupeře bylo velmi sympatické, že se neznačil od začátku utkání pouze bránit, ale chtěl znovu hrát útočný florbal. To více vyhovovalo našim borcům, kteří se díky gólům Katolického, Blažka, Mikoláška a Žáka dostali do dvoubrankového vedení 4:2. Nejlepší pasáž hry pro Plzeň byla první polovina druhé části, ve které hosté odskočili na rozdíl šesti branek a vypadalo to, že je o osudu utkání rozhodnuto.

Domácí Třinec to ale nevzdal a díky několika rychlým trefám ke konci druhého dějství se dostal znovu na dostřel. Ve třetí části to byl veliký boj o každý centimetr hřiště a i třetí třetina skončila nerozhodně. Plzeň si tak pohlídala svůj dvoubrankový náskok až do konce a zaslouženě postoupila. Čtyřmi góly s v zápase blýskl nejlepší hráč Slavie v utkání Honza Žák. Za podporu děkujeme mimo jiné i skvělým fanouškům z řad rodičů našich hráčů, kteří vážili dalekou cestu autem až do Třince.

S týmem jel na důležitý zápas trenér juniorek Jakub Šimek, který nahradil nemocného Lukáše Kubince, zápas si pochvaloval a vybojoval cenné vítězství: "Předně chci pochválit soupeře za velice bojovný výkon, který nás hlavně na jeho půdě dost prověřil. O to více si vážíme našeho konečného postupu dále. Jsem rád, že jsme i takto vyrovnaný zápas odehráli na tři formace. Zdravíme domů marody a dnešní vítězství je i pro ně. Bína AT je to tam! Díky."

ŽENY:

Sezóna bohužel končí našim děvčatům. Po náročné sérii s Florbalem Ústí bojovaly ve čtvrtfinále proti Liberci a ani v jednom ze dvou zápasů se jim nepodařilo uspět. Sobotní domácí utkání skončilo těsnou porážkou 6:7 v prodloužení. Tento zápas mohl ženy hodně mrzet, protože po vyrovnání v poslední minutě zápasu z hole Lejbové měly do prodloužení psychickou výhodu. V utkání navíc už prohrávaly 4:0 a dotahovaly v průběhu druhé a třetí třetiny.

Nedělní zápas začal podobně, jako ten sobotní. Liberec si postupně vytvořil čtyřbrankový náskok a Slavia byla tentokrát v koncovce hodně neefektivní. V Liberci se tak podařilo Plzni pouze korigovat výsledek, konečných 2:5 rozhodlo o postupu libereckých holek do semifinále 1. ligy žen a o konci sezóny pro Slavii.

"Jak zaznělo na naší střídačce, "skorogól" vám zápas neudělá. Škoda hlavně včerejška, soupeři k postupu gratulujeme. Zápasová sezona nám skončila, ale nemusíme věšet hlavy. S věkovým průměrem 20 let a vzhledem k tomu, že se poslední roky prakticky nehrálo a netrénovalo, je paráda co jsme letos předvedli. Mám už hodně za sebou, ale přesto si mnoho letošních zápasů budu dlouho pamatovat jako skvělé zážitky a těším se na další. Děkuji za celoroční práci jak holkám, tak i kolegům. Pěknou neděli všem," zhodnotil po utkání i celou sezónu trenér holek Víťa Procházka.

DOROSTENCI A:

V neděli na Slavii odehrál dva zápasy 1. kola play off také náš tým dorostenců, utkal se s týmem SK BIVOJ LITVÍNOV. Hrálo se na počet vstřelených gólů z obou utkání, který rozhodoval o postupu do druhého kola. Litvínov v prvním zápase dopadl lépe a díky povedeným brejkům a střelecké nemohoucnosti domácích zvítězil 5:2. Ve druhém utkání naši kluci předvedli zlepšený výkon a po zasloužené výhře 8:2 nakonec postoupili do dalšího kola.

Ve 2. kole play off se naši kluci utkají s pražským týmem FAT PIPE FLORBAL CHODOV, který vyhrál celou naší základní skupinu a je jasné, že bude ve dvojzápase favoritem. Zápasy se tentokrát odehrají na půdě soupeře a hrát se bude už tento víkend 19. - 20. března, přesný den a časy zatím nejsou zveřejněny.