52_20220429_144519.jpg

NOVINKA: Ve spolupráci s FbC Plzeň spouštíme projekt Akademie talentovaných florbalistů (ATF)

Jednou z novinek pro nadcházející sezónu 2022/2023 je spuštění společného projektu s jiným plzeňským klubem FbC Plzeň s názvem Akademie talentovaných florbalistů (dále jen ATF). Bližší informace o spuštěném projektu naleznete v článku.

O co se jedná?
Jedná se o projekt dvou klubů – FBŠ SLAVIA Plzeň a FBC Plzeň, kteří hledají pro své talentované hráče možnost dalšího růstu. Cílem je, abychom vytvořili podmínky, kde se budou hráči rozvíjet ve všech aspektech sportovního výkonu, tedy nebudeme se zaměřovat jen na florbal, ale také na kondici, zdraví, kompenzaci a regeneraci, výživu a zdravý životní styl.

Cílem je, aby ATF zajistila každoroční přísun hráčů do mužských A týmů obou klubů. Dalším cílem je, abychom hráče lépe připravili na účast na kempech talentované mládeže, které vystřídaly systém tradičních regionálních výběrů.

Jak to bude organizačně?
Do akademie budou letos vybíráni hráči z ročníků 2005, 2006, 2007 a 2008. Ti budou následně rozděleni do dvou skupin a scházet se budou každý týden na společných akcích. Je důležité zmínit, že hráči budou i nadále hrát soutěže za své mateřské oddíly, akademie je brána jen jako nadstavba.

Kdo jsou garanti projektu?
Garanty jsou Jaromír Täuber a Lukáš Kubinec, následně budou už zpočátku zapojeni dva specialisté – kondiční trenér a fyzioterapeutka. Do budoucna se do trénování zapojí i další trenéři obou klubů.

První tréninky startují již na začátku května, kdy se hráči jednak sejdou poprvé na trénincích a pak také odcestují na svůj první neligový turnaj – Prague Floorball Cup, kde je čekají první utkání pod hlavičkou ATF Plzeň. Na turnaji se představí hned ve dvou týmech, ve kterých bude dohromady kolem 30 hráčů.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
50_20220426_181053.jpeg

ROZHOVORY: Matěj Rapp a Matěj Švácha v rozhovoru po švýcarské štaci v Basileji

V lednu nám odcestovali dva hráči (Matěj Švácha - 2004 a Matěj Rapp - 2005) do švýcarského klubu Unihockey Basel Regio, kam jeli načerpat nové florbalové i životní zkušenosti a pomoci místnímu klubu. Na konci zdejší florbalové sezóny se vrátili zpět do Čech a v dalším rozhovoru se rozpovídali o jejich cestě a získaných zkušenostech.