55_20220509_140424.jpeg

PFC 2022: Akademie talentovaných florbalistů vyrazila na svůj první společný turnaj

Projekt běží teprve od začátku května. Akademie talentovaných florbalistů (ATF), která zaštituje hráče FbC Plzeň a FBŠ SLAVIA Plzeň, měla na programu první seznamovací akci – byl jím turnaj Prague Floorball Cup. Na tento turnaj jsme vyrazili ve dvou týmech a prakticky v kompletním složení hráčů.

Kategorie B07
Mladší tým složený z ročníků 2007 a 2008 se většinu turnaje trápil v útočné a hlavně finální fázi. Na držení míčku vyhrál asi každý ze zápasů, ale slabá efektivita body nepřinesla. Ve skupině si kluci připsali jednu remízu, jednu výhru a dvě prohry, to je odsunulo do B pavouka, později se ale ukázalo, že to vůbec nevadilo! V neděli kluci v B pavouku odehráli hned 4 utkání, všechny byly rozdílem jedné branky. Prohráli až ten poslední – finále B pavouka, kde se znovu projevila nouze v zakončení.

Kategorie B05
Starší tým prožil turnaj rozdílně, než ten mladší. Ve skupině jsme nenašli ani v jednom utkání přemožitele, hra se postupně zlepšovala zápas od zápasu, výsledky 4:2, 7:2, 8:0 a 10:0 hovoří za vše. Díky prvnímu místo jsme postoupili rovnou do čtvrtfinále pavouka A, kde na nás čekal vítěz jiné skupiny – Zlín Blue Devils, což byl tým složen z hráčů napříč Moravou. S velmi kvalitním soupeřem jsme nedokázali držet krok a první prohra v turnaji pro nás znamenala rychlé vypadnutí.

Cílem turnaje bylo především, aby se hráči mezi sebou poznali, takže jsme si zahráli i nějaké teambuildingové hry. Hráči byli i záměrně rozházeni do pětek, aby se nespoléhali na souhru z klubů, ale aby uměli účinně reagovat na změny na hřišti. Mladší kategorie navíc sehrála velké množství vyrovnaných zápasů, kde posbírali mnoho zkušeností. Škoda jen, že tohle se nepodařilo starší kategorii, která po celkem jednoduché skupině narazila na soupeře, který byl nad jejich síly, takže kvalitní zápas jsme odehráli pouze jeden.

Každopádně hodnocení hráčů bylo pozitivní a všichni už se těší na další společné akce nově vzniklé akademie.

Fotografie týmu B07 s trenéry z obou klubů Ondrou Kuhajdou a Ondrou Horažďovským

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
54_20220509_113638.jpeg

Prague Floorball Cup 2022 je minulostí, podívejte se, jak se dařilo našim elévům

O uplynulém víkendu 6. až 8. 5. 2022 se v Praze uskutečnil další ročník turnaje s názvem Prague Floorball Cup, který bylo zvykem hrát v lednu. Poprvé se tedy turnaj uskutečnil v tomto období a náš klub se na něm představil se třemi týmy - v kategorii B11 hráli elévové (viz. foto), v kategoriích B05 a B07 pak naše týmy z ATF (Akademie talentovaných florbalistů), tedy první akce ze společného projektu s FbC Plzeň. V článku si můžete přečíst zhodnocení trenérů elévů.