54_20220509_113638.jpeg

Prague Floorball Cup 2022 je minulostí, podívejte se, jak se dařilo našim elévům

O uplynulém víkendu 6. až 8. 5. 2022 se v Praze uskutečnil další ročník turnaje s názvem Prague Floorball Cup, který bylo zvykem hrát v lednu. Poprvé se tedy turnaj uskutečnil v tomto období a náš klub se na něm představil se třemi týmy - v kategorii B11 hráli elévové (viz. foto), v kategoriích B05 a B07 pak naše týmy z ATF (Akademie talentovaných florbalistů), tedy první akce ze společného projektu s FbC Plzeň. V článku si můžete přečíst zhodnocení trenérů elévů.

Zhodnocení turnaje z pohledu trenérů elévů v kategorii B11
Tým elévů FBS Slavia Plzeň se zúčastnil svého prvního turnaje pětkového florbalu a rozhodně se nemá za co stydět. Po úvodní vysoké výhře nad FBŠ Bohemians nastoupili kluci k druhému pátečnímu zápasu s Galaktikos Bratislava sebevědomě. Souboj rozhodla zkušenost na straně slovenského soupeře. Největší rozdíl byl patrný v obraně. Od soboty nebyl rozvrh a průběh turnaje dvakrát milosrdný. Ranní zápas s Vítkovicemi začínal již v 8 hodin, což vzhledem k nutnosti přepravy z hotelu znamenalo velice brzké vstávání. Vítkovice byly hratelným soupeřem, ale přesto jsme nedokázali zvítězit. 

Po regeneraci na břehu Vltavy nás v odpoledních hodinách čekal zápas s Gullivers Brno. V zápase s lídrem skupiny jsme očekávali silný nápor soupeře. Ovšem díky bojovnosti našeho týmu jsme i přes naši prohru mohli být s předvedeným výkonem spokojeni. V naší skupině jsme obsadili konečné čtvrté místo, což znamenalo první zápas play off ještě v sobotu od 20:45. Na večerní souboj jsme posbírali zbytky sil, přesto se nám začátek utkání příliš nepovedl a po sérii chyb a vyloučení jsme prohrávali 3:0. Nakonec se nám ale podařilo zápas otočit a i díky gólu v poslední vteřině utkání jsme nakonec zvítězili 6:4 a postoupili do dalších bojů.

Pokračování turnaje nás ovšem čekalo v neděli opět v 8 hodin ráno. Kombinace minimálního odpočinku, nedostatečné regenerace před zápasem a výborného výkonu družstva Panthers Liberec zapříčinila porážku a tím konec turnaje pro náš tým. Musíme vyzdvihnout přátelskou a fair play atmosféru posledního utkání. Na turnaji naši elévové podávali skvělé výkony, nasbírali cenné zkušenosti a prožili skvělý víkend. Za celý tým děkujeme všem rodičům a fanouškům za podporu a úžasnou atmosféru během celého turnaje.

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
55_20220509_140424.jpeg

PFC 2022: Akademie talentovaných florbalistů vyrazila na svůj první společný turnaj

Projekt běží teprve od začátku května. Akademie talentovaných florbalistů (ATF), která zaštituje hráče FbC Plzeň a FBŠ SLAVIA Plzeň, měla na programu první seznamovací akci – byl jím turnaj Prague Floorball Cup. Na tento turnaj jsme vyrazili ve dvou týmech a prakticky v kompletním složení hráčů.