Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
149_20230220_074424.jpg

PLAY OFF a výběr soupeřů: Muži ve čtvrtfinále proti Benešovu, junioři jedou do Náchoda

Základní části celostátních soutěží nám končí a už o uplynulém víkendu se rozhodlo o soupeřích pro první kola play off. Jako první se svého soka do čtvrtfinále dozvěděli muži A, ti si vybrali SK Florbal Benešov. Junioři A budou hrát proti týmu z 1. ligy juniorů skupiny B - Florbal Primátor Náchod. Juniorky čeká v předkole play off FBC Česká Lípa.

Foto: Tomáš Novotný (domácí zápas Plzně s Benešovem)

Muži A. vs SK Florbal Benešov
Muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň porazili v posledním kole základní části Turnov na domácí palubovce 7:5 a zajistili si tak konečné první místo v tabulce po základní části. Díky tomu si volili svého soupeře do čtvrtfinále jako první a mohli vybírat z týmů, které se umístily na 5. - 8. místě. Dle očekávání si zvolili osmý Benešov.

S tímto soupeřem sehráli letos dva jednoznačné zápasy. V říjnu na palubovce soupeře vyhrála Slavia 13:6, v lednovém domácím utkáni si pak se svým soupeřem poradila 11:2. To samozřejmě nemusí nic znamenat, protože jak se říká, play off je nová soutěž a rozhodovat bude více faktorů. Mezi oběma týmy byl v tabulce propastný 26bodový rozdíl a není pochyb o tom, že první Plzeň je v sérii favoritem. Hraje se na 3 vítězná utkání, nejprve dvakrát v Plzni, pak případně dvakrát v Benešově a případný rozhodující zápas znovu v Plzni.

Začíná se už tento víkend! V sobotu na Slavii od 20 hodin, v neděli pak od 18 hodin.

Junioři A. vs Florbal Primátor Náchod
Junioři si do prvního kola play off vybrali Náchod, se kterým se v této sezóně vůbec nepotkali. Náchod hrál také 1. ligu juniorů, ale působil ve skupině B, ve které obsadil šesté místo se ziskem 33 bodů z 22 zápasů. Plzeň tedy ve své skupině byla lepší a obsadila druhou příčku, otázkou však zůstává, jak rozdílná bude kvalita obou soutěží.

Tato série se hraje na dvě vítězná utkání a Slavia začíná doma, v sobotu 25. 2. od 14 hodin. Druhý zápas se hraje hned v neděli na palubovce Náchoda a případný třetí rozhodující pak znovu v Plzni, nejspíše ve středu 1. 3. 

Juniorky vs FBC Česká Lípa
Naše juniorky čeká předkolo play off. Z posledního místa v základní části tabulky 1. ligy se utkají v sérii na dvě vítězná utkání s Českou Lípou, která obsadila v tabulce 15. příčku a měla v konečném součtu o 8 bodů více než Plzeň. V této sérii je tedy naopak favoritem Česká Lípa, která bude začínat na domácí palubovce.

Série začíná už tento víkend, čas sobotního zápasu v České Lípě zatím není známý, v neděli na Slavii se bude hrát od 12:30 a případný třetí zápas pak také v týdnu. Ženám končí základní část až tento víkend a svého soupeře do play off se tedy teprve dozví.

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
148_20230216_085128.jpg

Muži A zakončí úspěšnou základní část domácím zápasem s Turnovem

Poslední hrací víkend základní části před sebou mají muži A a junioři A. Ženy hrají oba dny na palubovkách soupeřů a příští týden ještě zakončí ZČ doma, juniorky naskočí příští týden rovnou do předkola play off. Na domácí palubovce se představí také starší žáci A a naposledy v sezóně muži B.