51_20220429_111737.jpg

SHRNUTÍ: Jak se v sezóně dařilo elévkám, mladším a starším žákyním

Sezona těchto tří kategorií byla velmi úzce provázána, ať už na trénincích, tak na turnajích. Všechny tři kategorie hrály své soutěže systémem 3+1 – elévky chlapeckou ligu elévů, mladší žákyně přebor mladších žáků a starší žákyně poměřovaly své síly se stejně starými děvčaty v lize starších žákyň.

Zhodnocení sezóny trenérky Anny Bejčkové:
Elévky i mladší žákyně odehrály většinu utkání v blízkosti Plzně a nejdelší cestu tak absolvovaly do Klatov nebo Rokycan. V těchto dvou kategoriích nastupovaly převážně nové hráčky a zlepšovaly se turnaj od turnaje. Cílem u těchto kategorií bylo přenést dovednosti z tréninků do zápasů. Když vypíchnu pár bodů, na kterých jsme pracovali: nebát se hrát s míčkem i v situaci 1 na 1, vnímat hru okolo sebe, hledat na hřišti spoluhráčky a spoustu dalšího. Myslím, že jsme si vytvořili super základ, na kterém můžeme stavět. Výsledky tak pro nás nebyly za žádných okolností číslem jedna.

Oproti tomu starší žákyně hrály svou soutěž výhradně proti týmům z karlovarského kraje, a tak jsme si všichni užili i brzké vstávání a delší cesty na zápasy… Základem družstva starších žákyň byly v letošní sezoně holky, co už nějaký pátek hrají, a proto jsem měla jako trenérka větší radost z toho, že nově příchozí hráčky do týmu perfektně zapadly jak herně, tak osobnostně. Celou sezonu jsme výrazně výsledkově dominovali, proti soupeřům ze Sokolova, Mariánských Lázní i Karlových Varů. Během sezony jsme se zaměřovali hlavně na individuální dovednosti. Poslední turnaje jsme pak odehráli přesně tak, jak jsme chtěli – s kontrolou hry po celou dobu zápasu. A v posledních měsících jsme se začali zaměřovat na, pro holky, nový systém hry 5 na 5, abychom měli základ do příští sezony.

Jako nejpozitivnější hodnotím to, že počet hráček se v průběhu sezony zvyšoval a nedocházelo k téměř žádnému úbytku. Díky tomu, že se holky často potkávaly, vytvořila se skvělá parta, se kterou byla a pořád je radost pracovat! O to těžší je pro nás trenéry i hráčky loučit se s těmi, které postupují do vyšší kategorie, ale díky provázanosti v klubu věřím, že se budeme vídat.

Další skvělou zprávou je, že se rozrostl a ustálil i trenérský tým (kromě mě čítal: Lucku Bejčkovou, Kačku Valečkovou, Toma Vrbu, to všechno pod „záštitou“ Kuby Šimka) se kterým jsme si padli do noty. Takže díky kolegové za sezonu a jdeme se vrhnout na tu následující! Těším se, co nová sezóna přinese, máme určitě na čem stavět.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
49_20220425_084043.jpg

Holky v rakouském Salzburgu dvakrát zvítězily a výlet si užily na maximum

Předposlední hrací víkend v sezóně je za námi. Junioři B ve třech zápasech jednou vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli. Hráli také mladší žáci, elévové a elévky. Naše ženy vyrazily v rámci začínající spolupráce do rakouského Salzburgu, kde si zahrály dvě přátelská utkání a navázaly nové kontakty. Muži naopak absolvovali teambuilding a zakončení sezóny 2021/2022 v šumavské vesničce Hojsova Stráž.