Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
49_20220425_084043.jpg

Holky v rakouském Salzburgu dvakrát zvítězily a výlet si užily na maximum

Předposlední hrací víkend v sezóně je za námi. Junioři B ve třech zápasech jednou vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli. Hráli také mladší žáci, elévové a elévky. Naše ženy vyrazily v rámci začínající spolupráce do rakouského Salzburgu, kde si zahrály dvě přátelská utkání a navázaly nové kontakty. Muži naopak absolvovali teambuilding a zakončení sezóny 2021/2022 v šumavské vesničce Hojsova Stráž.

Holky si užily výlet do rakouského Salzburgu
Pozvánku na přátelská utkání do Salzburgu náš tým složený z žen, juniorek i dorostenek využil také k sobotní prohlídce města. Podívali jsme se do Red Bull muzea na letišti, při dlouhé procházce navštívili dominantu města hrad Hohensalzburg, historickou část Salzburgu i zahrady Mirabell.

Prvním nedělním soupeřem byl mladý maďarský celek SZPK Komárom. Velmi brzy bylo jasno, jakým směrem se bude utkání ubírat a nakonec skončilo výrazným vítězstvím Slavie, přičemž ani jedna z našich brankářek v utkání neinkasovala. Odpolední zápas proti národnímu týmu Rakouska byl o poznání náročnější, slávistky vstoupily do utkání trochu vlažněji, ale i tentokrát si se soupeřkami dokázaly v pěkném utkání poradit a zvítězit.

Komentář trenéra Víti Procházky: "Celý víkend se nesl v přátelské atmosféře a nasbírali jsme zajímavé mezinárodní zkušenosti a kontakty. V utkáních jsme prostřídali všech 16 hráček i obě brankářky. Gólově se prosadily i všechny naše dorostenky a hezky zvládly také příjímací nováčkovský úkol. Příjemná akce ke zpestření pauzy mezi sezónami je za námi a od příštího týdne zase dřina, pot a možná i slzy v letní přípravě."

Poslední turnaje v sezóně pro juniory B, mladší žáky, elévy a elévky
Ligová sezóna skončila dalším našim družstvům. Po herní stránce se všem dařilo, s výsledky to bylo horší. Zejména junioři B sahali po více než čtyřech bodech ze tří zápasů. Mladší žáci white zakončili sezónu domácím turnajem na Slavii, mladší žáci red pak v neděli v Domažlicích. Elévové a elévky válčili v Plzni a v Klatovech.

Tento týden jsou na programu ještě dohrávky z turnajů regionální ligy mužů a dorostenců a také poslední turnaje přípravek. Nová sezóna 2022/2023 pak oficiálně startuje 2. května, kdy se také prohodí všechny kategorie do nových ročníků. Veškeré info k nové sezóně dostanou členové i rodiče přes členskou sekci.

Mladší žáci white na turnaji na Slavii

Mladší žáci red na turnaji v Domažlicích

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
48_20220422_121522.jpg

Poslední hrací víkend sezóny 2021/2022 pro juniory B, elévy a mladší žáky. Muži a ženy vyráží na teambuilding

Po dvou letech se konečně podařilo odehrát kompletní sezónu. Na programu budou ještě nějaké dohrávky, například zápas mužů B příští víkend 1. 5. nebo další středeční dohrávky dorostenců, ale ta hlavní část je splněna a odehrána. Nadcházející víkend jdou do akce junioři B, oba týmy mladších žáků, dva týmy elévů a jeden tým elévek.