Florbalisté FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň čeká mimořádně nabitý domácí program. Během sedmi dnů odehrají hned tři utkání 1. ligy mužů na hale Slavia VŠ Plzeň a klub k této sérii připravil také speciální akci na vstupné, která fanouškům umožní navštívit více zápasů za zvýhodněnou cenu. Přijďte nás podpořit!
Florbalisté FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v utkání 24. kola 1. ligy mužů podlehli na domácí palubovce týmu Goldea PANTHERS Otrokovice 6:8. Vyrovnaný duel rozhodla závěrečná desetiminutovka, ve které hosté otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Slavii se tak první ze tří domácích zápasů nevydařil podle představ.
Florbalistky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň odehrají v rámci 16. kola 1. ligy žen speciální projektový zápas s názvem „Ženy ženám, každý gól pomáhá“, jehož výtěžek poputuje na podporu organizace Maminy s rakovinou. Utkání proti Panthers Praha se odehraje symbolicky 14. února, tedy na Den svatého Valentýna, od 17:00 v hale Slavia VŠ Plzeň.
Florbalisté FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň zvládli utkání 23. kola 1. ligy mužů na palubovce Torpeda Havířov a po výhře 4:2 si připisují důležité tři body. Zápas přinesl vyrovnaný průběh, ale hosté rozhodli ve třetí třetině, kde potvrdili větší efektivitu v zakončení. Díky tomu se tabulka ve středu pole ještě více vyrovnala.
SOUHRN: 65 minut na určení vítěze nestačilo, dramatický zápas rozhodly až nájezdy
Dle očekávání se nedělní utkání žen proti týmu Orel Rtyně v Podkrkonoší odehrálo ve vysokém tempu, plném šancí i obětavých zákroků na obou stranách. Skóre se přelévalo tam a zpět a po 65 minutách hry skončilo nerozhodně 4:4, o vítězství tak musely rozhodnout nájezdy.
Slávistky vstoupily do zápasu aktivně a hned v 6. minutě se po asistenci Šárky Marvalové prosadila Eliška Mrázová. Následně však přišla nepřesnost a po špatném střídání daly domácí soupeřkám příležitost ke skórování. Tereza Vitverová využila početní výhodu a v 10. minutě vyrovnala. Po dvou rychlých gólech se hra uklidnila a Plzeň dokázala více držet míček a kombinovat i na polovině soupeře. To potvrdila 17. minuta, kdy se trefila Ivana Vachovcová a domácí šly znovu do vedení. Bohužel závěr třetiny vyšel lépe Rtyni a pouhé tři sekundy před sirénou srovnala Lucie Krýslová. Do šaten se šlo za stavu 2:2.
Druhá třetina opět nabídla aktivní hru, tentokrát však gólově začaly lépe hráčky Rtyně. Ve 3. minutě se prosadila Šarlota Stehlíková a hosté poprvé v zápase vedli. Radost jim však nevydržela dlouho – v 8. minutě znovu udeřila Eliška Mrázová po druhé asistenci Šárky Marvalové a skóre bylo opět vyrovnané. Oba týmy následně měly několik šancí, ale bez úspěchu, až v samotném závěru třetiny obrátila vývoj utkání Šárka Marvalová, která po přihrávce Elišky Mrázové vstřelila svůj první gól za Slavii v 1. lize žen a vrátila domácím vedení 4:3.
Třetí třetina byla z pohledu domácích poněkud smolná. I přes řadu přečíslení a rychlých útoků se jim nepodařilo překonat dobře chytající brankářku hostů. V 7. minutě se navíc po individuální akci prosadila Jitka Romančáková a opět srovnala na 4:4, což vydrželo až do konce základní hrací doby. V závěru třetiny hrály domácí nejprve v oslabení po vyloučení Andrey Košťálové, které však zvládly ubránit, a v poslední minutě naopak získaly výhodu po faulu Šárky Havelkové. Ani během této přesilovky, ani v prodloužení, kde se navíc po faulu Šárky Marvalové ocitly v oslabení, však gól nepadl. Naopak Slávistky měly dvě velké šance při hře ve čtyřech, Vachovcová ani Košťálová ale neuspěly.
V nájezdech byly úspěšnější hráčky Rtyně. Za domácí neproměnily Ivana Vachovcová ani Eliška Mrázová, zatímco Jitka Romančáková a následně Tereza Vitverová rozhodly o zisku dvou bodů pro hostující tým.
I přes smolný závěr předvedly Slávistky velmi dobrý týmový výkon. K dokonalosti chyběl jen zisk bonusových bodů, které si tentokrát odvezla Rtyně. Děkujeme hráčkám za bojovnost, fanouškům za skvělou podporu a těšíme se na odvetu ve Rtyni dne 1. 2. 2026.
Nejlepší hráčky: FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň: Simona Vágnerová Orel Rtyně v Podkrkonoší: Alena Vokatá
Poslechněte si vyjádření nejlepších hráček a trenérů obou celků: POZÁPASOVÉ ROZHOVORY
Výsledky všech zápasů 7. kola 1. ligy žen skupiny západ:
OSTATNÍ DRUŽSTVA:
Muži B za sebou mají 6 bodový víkend, ze tří zápasů si poradily se dvěma soupeři a síly jim nestačily pouze na celek SC Florbal Cheb.
Juniorům odvetný zápas s týmem OLYMP FLORBAL bohužel nevyšel. I přes první povedenou třetinu, kdy si junioři Akademie FBŠ SLAVIA & FbC vytvořili brankový náskok nezvládli vedení udržet a nepovedený konec zápasu, během kterého se OLYMP zvládl čtyřikrát skórovat, stál naše juniory zápas. Z OLYMPU odváží prohru 4:6.
DOROSTENCI
V akci byly obě družstva dorostenců. Týmu A se podařilo porazit tým SC Florbal Cheb výhrou 6:3, na pražský celek ACEMA Sparta Praha ale nevyzráli a mají za sebou polovičně bodový víkend. B-tým dorostenců bohužel neměl nejpovedenější turnaj sezony a připsal si dvě prohry.
Spousta mládežnických týmů se představila nejenom na domácím hřišti na Slavii, ale i v Nýřanech, v Area D, na Lokomotivě a v Sušici. Nasbírali spoustu zkušeností a radosti a těší nás, že se naše mládež stále rozvíjí!
Tuto neděli 2. listopadu se muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň představí v dalším utkání 1. ligy, celkem je čeká už šesté utkání za posledních 22 dní, což je opravdu solidní porce. Tentokrát se v rámci 11. kola postaví proti celku Torpedo Havířov, kterému mají co vracet z loňského předkola play off. Zápas startuje v neděli tradičně od 18 hodin.
Ženy čeká na domácí palubovce druhý nováček této sezony – finalista loňského ročníku 1. ligy žen, Orel Rtyně v Podkrkonoší, který se zatím nachází na druhém místě tabulky. Zápas odstartuje v neděli ve 14:30 a otevře atraktivní florbalové odpoledne, které bude pokračovat duelem mužů proti Torpedu Havířov.
11. kolo 1. ligy mužů je minulostí a soutěž pokračuje ve své vyrovnanosti. Bodové rozdíly mezi horní a spodní částí tabulky se sice zvětšují, ale stále platí pravidlo, že tým ze spodní části tabulky může porazit tým z horní části. FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň potvrdila dobrou formu a i přes vysoký počet zraněných hráčů doma porazila Torpedo Havířov 3:2 po samostatných nájezdech.