SOUHRN: Muži začali vítězně, ženy mají čtyři body ze šesti, dorostenci obrali o body Chodov

První ligový hrací víkend v sezóně 2021/2022 je za námi. Našim družstvům se dařilo zhruba z poloviny. Muži potvrdili v prvním divizním utkání roli favorita a poradili si s rezervou Českých Budějovic vysoko 15:2. Ženy ze dvou zápasů získaly 4 body za výhru a prohru v prodloužení. Junioři v těžkém zápase nestačili na Spartu a podlehli 4:8.

1. liga žen

ACEMA Sparta Praha UNYP - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 7:6p (3:3, 1:1, 2:2; 1:0)

Branky: 3., 63. Hrubá, 11. Navrátilová, 13. Lišková, 29. Vrzalová, 44. Matoušková (vlastní), 48. Lišková – 1., 20. Mašková, 13. Lorencová, 38. Špetová, 45. Přerostová, 45. Bejčková

Prvním letošním ligovým soupeřem našich žen byla Sparta. Od začátku se hrálo ve vysokém tempu na obě strany, domácí tým se ukázal být skvěle kondičně i takticky připraven. Slávistky se snažily hrát na míčku, Sparta využívala brejků zejména po chybách našich děvčat. Vyrovnané utkání nahoru dolů, ve kterém nikdo nevedl o více než jednu branku, došlo až do prodloužení. V něm byla šťastnější domácí Sparta a bere bonusový bod za výhru 7:6pp.

"Takhle na úvod sezony trochu zbytečně nahoru dolů. Soupeři jsme nabídli až příliš mnoho brejkových situací. Pěkné vyrovnané utkání, drama až do konce. Díky našim děvčatům za nasazení a soupeři za fér střetnutí,“ okomentoval duel trenér Plzně Víťa Procházka.

Sestavy

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň: Urbanová - Bobková, Mašková M., Vostracká, Kopřivová, Bejčková, Jedličková, Urbanová, Přerostová, Marková, Šporová, Špetová, Matoušková, Košťálová, Lorencová, Kaslová

ACEMA Sparta Praha UNYP: Vogelesang, Valentová – Beránková, Navrátilová, Pecinová, Hamberg, Lišková, Šťastková, Vrzalová, Novotná, Walderová, Vajdlová, Poncetová, Vrzalová, Grundová, Kratochvílová, Hrubá, Jasanová, Lukovská, Chvátalová

TJ Sokol Nové Strašecí - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 4:12 (1:3, 2:2, 1:7)

Branky: 10., 27. Šipošová, 24., 46. Matějková – 1., 43. Špetová, 14., 15. Přerostová, 37., 39., 52. Suková, 42. Mašková M., 46. Binědová, 53. Matoušková, 56. Kaslová

Nedělní utkání v kladenské hale proti Novému Strašecí bylo od začátku v režii Slavie. Z první třetiny jsme si odnesli zasloužené vedení, ve druhé následoval výpadek v koncentraci. Toho soupeř využil ke srovnání skóre, ale slávistky se rychle probudily a vzaly si vedení zpět. V závěru už se domácí nezmohly na výraznější odpor a převahu na hřišti naše holky demonstrovaly vstřelením dalších sedmi branek. Nakonec z toho bylo první vítězství, přesvědčivých 12:4.

Sestavy

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň: Urbanová, Votýpková – Bobková, Binědová, Mašková M., Suková, Vostracká, Kopřivová, Bejčková, Mainer, Jedličková, Urbanová, Přerostová, Raslová, Špetová, Matoušková, Košťálová, Kaslová

TJ Sokol Nové Strašecí: Nosková, Siskosová – Skořepová, Vobořilová, Tučková, Bačkovská, Matějková, Bulvová, Šteklová, Šipošová, Kučerová, Kalinová, Schumannová, Petrová, Šarochová, Mochanová

Tabulka a výsledky 1. ligy žen:

Divize mužů

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBC Štíři České Budějovice B 15:2 (3:1, 6:0, 6:1)

Branky: 1., 26. Šimeček, 9., 15., 48. Stejskal, 21., 38., 58. Žák, 30., 52. Štědrý, 36., 52., 59. Mošna H., 39. Mikolášek, 54. Blažek – 20. Caha, 48. Vlček

Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň chtějí letos znovu zabojovat o postup do Národní ligy a vykročili tou správnou nohou. V zápase proti rezervě Českých Budějovic byli jasným favoritem a tuto roli potvrdili. První třetinu se soupeř držel na dostřel, ale poté se rozjela zejména první lajna Plzně ve složení Žák – Štědrý – Šimeček a domácí si vytvořili klíčový náskok, který pak už je navyšovali. Vysoké vítězství 15:2 bylo na úvod sezóny téměř povinností, další zápas hrají muži v sobotu na půdě Milevska.

Sestavy

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň: Dolák, Davídek – Mikolášek, Šimeček, Kuhajda, Blažek, Žák, Med, Štědrý, Kellar, Stejskal, Mošna H., Švácha, Konrady, Löffelmann, Porazil, Dubský, Katolický, Čížek

FBC Štíři České Budějovice B: Vondrys, Bicek – Drobiš, Perek, Formánek, Fučík, Vacek, Vlček, Caha, Svintek, Tinavský, John

CE liga juniorů

ACEMA Sparta Praha UNYP – FBŠ SLAVIA Plzeň 8:4 (2:1, 4:1, 2:2)

Branky: 7., 24., 34., 36. Václavík, 9. Drba, 36. Mühlfait, 46. Mitíska, 58. Havlina – 18. Huleš, 38. Švácha, 57. Mošna, 60. Mikolášek

Junioři vyráželi do Prahy posíleni o pár borců z ročníku 2002, který má kvůli covidu dovoleno hrát do konce kalendářního roku za muže i juniory. I přesto na velmi dobře organizovaný tým Sparty nestačil, ale utkání mělo z obou stran kvalitu. Soupeř odskočil na klíčový rozdíl ve druhé třetině, kterou vyhrál 4:1 a ve třetí části už si jen hlídal svůj náskok. Junioři na první body musí zatím čekat.

Sestavy

FBŠ SLAVIA Plzeň: Urban, Ansl – Mikolášek, Blažek, Med, Stejskal, Mošna, Moller, Švácha, Baxa, Gutwirth, Konrady, Šedivý, Rapp, Biněda, Dubský, Čížek, Huleš

ACEMA Sparta Praha UNYP: Hejna, Nový – Škoda, Havlina, Fišer, Mühlfait, Zeman, Pleskač, Novák, Sedláček, Kuchynka, Drba, Mervart, Václavík, Mitíska, Andrášek, Krupička, Hais

OSTATNÍ VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Dorostenci A:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBŠ SLAVIA Plzeň 2:2

FBŠ SLAVIA Plzeň – Florbal Chomutov 5:6

Dorostenci sehráli na turnaji v Praze dvě vyrovnaná utkání proti těžkým soupeřům a bohužel nakonec získali pouze bod, i když mohli mít klidně šest. S Chodovem srovnávali na konečných 2:2 minutu před koncem, naopak proti Chomutovu ještě 3 minuty před koncem vedli o gól, ale soupeř dvěma brankami dokázal v závěru skóre otočit.

O víkendu se v Plzni uskutečnil také turnaj Gorila Cup, na kterém se představili mladší žáci. Ti se bohužel s formou nepotkali a nevyhráli na turnaji jediné utkání a skončili už v osmifinále. Vypadli s pozdějším vítězem, domácími Gorilami z Plzně. Turnaj nám před začátkem sezóny ukázal, na čem je potřeba nejvíce zapracovat a těšíme se na další turnaje. Už nadcházející víkend se v Plzni hraje jednodenní turnaj 3+1 s názvem Starosta Cup, na kterém budeme mít 2 týmy mladších žáků, 2 týmy elévů a jeden tým přípravky.