Florbalisty FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň čeká nabitý víkend v rámci 1. ligy mužů. Netradičně v pátek se na domácí palubovce utkají s Kopřivnicí, utkání začíná v 19 hodin. V neděli pak vyrazí na horkou půdu Znojma. Tým chce potvrdit rostoucí formu a přidat další důležité body do tabulky 1. ligy. Pročtěte si předvíkendové preview obou plánovaných duelů.
V utkání 1. ligy žen mezi FA Českými Budějovicemi a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň se diváci dočkali tvrdého a dramatického duelu, v němž domácí hráčky nakonec zvítězily 3:2, ale Slávistky rozhodně na hřišti nezklamaly. I když skóre nevyšlo příznivě ve prospěch Plzně, výkon byl plný nasazení, bojovnosti a hrozby až do poslední minuty. Hostující tým si připsal více střel (25 vs. 13) a dlouho držel v ruce možnost otočit zápas.
1. liga mužů má za sebou své šesté kolo a plzeňská Slavia si připsala první venkovní vítězství. Na palubovce vedoucího celku tabulky Asper Šumperk předvedla skvělou defenzivu a odváží si výhru 8:2. V tabulce si tak Slavia přilepšila na skvělé čtvrté místo a dala zapomenout na nepovedenou sérii zápasů.
1. liga má po pěti odehraných kolech překvapivého lídra. Je jím jeden z nováčků soutěže, tým Asper Šumperk, který poprvé prohrál až v minulém kole na palubovce Otrokovic. Šumperk se zatím pyšní nejlepším útokem i nejlepší obranou v lize a je tak jasné, že Slávisty čeká velká výzva. Utkání v Šumperku startuje v sobotu od 17:00.
SOUHRN: Muži začali vítězně, ženy mají čtyři body ze šesti, dorostenci obrali o body Chodov
První ligový hrací víkend v sezóně 2021/2022 je za námi. Našim družstvům se dařilo zhruba z poloviny. Muži potvrdili v prvním divizním utkání roli favorita a poradili si s rezervou Českých Budějovic vysoko 15:2. Ženy ze dvou zápasů získaly 4 body za výhru a prohru v prodloužení. Junioři v těžkém zápase nestačili na Spartu a podlehli 4:8.
Prvním letošním ligovým soupeřem našich žen byla Sparta. Od začátku se hrálo ve vysokém tempu na obě strany, domácí tým se ukázal být skvěle kondičně i takticky připraven. Slávistky se snažily hrát na míčku, Sparta využívala brejků zejména po chybách našich děvčat. Vyrovnané utkání nahoru dolů, ve kterém nikdo nevedl o více než jednu branku, došlo až do prodloužení. V něm byla šťastnější domácí Sparta a bere bonusový bod za výhru 7:6pp.
"Takhle na úvod sezony trochu zbytečně nahoru dolů. Soupeři jsme nabídli až příliš mnoho brejkových situací. Pěkné vyrovnané utkání, drama až do konce. Díky našim děvčatům za nasazení a soupeři za fér střetnutí,“ okomentoval duel trenér Plzně Víťa Procházka.
Nedělní utkání v kladenské hale proti Novému Strašecí bylo od začátku v režii Slavie. Z první třetiny jsme si odnesli zasloužené vedení, ve druhé následoval výpadek v koncentraci. Toho soupeř využil ke srovnání skóre, ale slávistky se rychle probudily a vzaly si vedení zpět. V závěru už se domácí nezmohly na výraznější odpor a převahu na hřišti naše holky demonstrovaly vstřelením dalších sedmi branek. Nakonec z toho bylo první vítězství, přesvědčivých 12:4.
Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň chtějí letos znovu zabojovat o postup do Národní ligy a vykročili tou správnou nohou. V zápase proti rezervě Českých Budějovic byli jasným favoritem a tuto roli potvrdili. První třetinu se soupeř držel na dostřel, ale poté se rozjela zejména první lajna Plzně ve složení Žák – Štědrý – Šimeček a domácí si vytvořili klíčový náskok, který pak už je navyšovali. Vysoké vítězství 15:2 bylo na úvod sezóny téměř povinností, další zápas hrají muži v sobotu na půdě Milevska.
Junioři vyráželi do Prahy posíleni o pár borců z ročníku 2002, který má kvůli covidu dovoleno hrát do konce kalendářního roku za muže i juniory. I přesto na velmi dobře organizovaný tým Sparty nestačil, ale utkání mělo z obou stran kvalitu. Soupeř odskočil na klíčový rozdíl ve druhé třetině, kterou vyhrál 4:1 a ve třetí části už si jen hlídal svůj náskok. Junioři na první body musí zatím čekat.
Dorostenci sehráli na turnaji v Praze dvě vyrovnaná utkání proti těžkým soupeřům a bohužel nakonec získali pouze bod, i když mohli mít klidně šest. S Chodovem srovnávali na konečných 2:2 minutu před koncem, naopak proti Chomutovu ještě 3 minuty před koncem vedli o gól, ale soupeř dvěma brankami dokázal v závěru skóre otočit.
O víkendu se v Plzni uskutečnil také turnaj Gorila Cup, na kterém se představili mladší žáci. Ti se bohužel s formou nepotkali a nevyhráli na turnaji jediné utkání a skončili už v osmifinále. Vypadli s pozdějším vítězem, domácími Gorilami z Plzně. Turnaj nám před začátkem sezóny ukázal, na čem je potřeba nejvíce zapracovat a těšíme se na další turnaje. Už nadcházející víkend se v Plzni hraje jednodenní turnaj 3+1 s názvem Starosta Cup, na kterém budeme mít 2 týmy mladších žáků, 2 týmy elévů a jeden tým přípravky.
Stejně jako v loňském roce jedou vybraní muži, ženy, junioři a juniorky na herní soustředění do Kynžvartu, jedná se o závěrečnou přípravu před startem ligového ročníku. V článku se můžete podívat také na krátké shrnutí 1. kola poháru žen a na turnaj Salming Cup, který se uskutečnil o víkendu v Praze.