Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

Úspěšný víkend pro naše elitní týmy, v posledních domácích zápasech roku 2023 zůstaly všechny body v Plzni

Poslední domácí víkend v tomto kalendářním roce za sebou mají naše elitní týmy. Dopadly výborně, florbalová sobota na Slavii přinesla tři vítězství v řadě a v neděli zvládli svůj zápas junioři i ženy. Muži A porazili Blansko 9:4 a připsali si již šestou výhru v řadě. Hrály se také turnaje dorostenek, starších žáků a elévů.

Sobotní florbalový den začal turnaji elévů, na kterých se poprvé v sezóně představila hned tři naše družstva. Poté následoval zápas mužské Národní ligy mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FBK Atlas Blansko, tentokrát netradičně od 14 hodin. Daleká cesta až z Brna se na soupeři podepsala, dvě třetiny držel soupeř s domácími krok, ale ve třetím dějství si Slavia vytvořila rozhodující náskok, který bez problémů udržela.

Svůj první gól v červenobílém dresu vstřelil Martin Jeníček, letní posila z Chomutova, stal se také nejlepším hráčem utkání domácího týmu. Brzký čas zápasu se projevil i na nižší návštěvě, než bývá v Plzni na Národní lize zvykem, 65 přítomných diváků ale fandilo velmi poctivě a dovedli svůj tým k vítězství 9:4.

Fanoušky chválil také trenér domácího celku Jakub Šimek: "Znali jsme sílu soupeře už z našeho prvního měření sil a i u nás se Blansko prezentovalo velmi dobrým dojmem. Škoda, že nemohli dorazit kompletní, aby nás ještě více prověřili. I tak jsme museli být po celý zápas trpěliví a čekat poctivě na své příležitosti. Díky všem za zápas a našim fanouškům za skvělé povzbuzování!"

Junioři Akademie i ženy doma dvakrát vítězně

Poslední dva domácí zápasy v roce 2023 za sebou mají také naše děvčata v rámci 1. ligy žen. V sobotním klání viděli fanoušci nečekaně vyrovnané utkání, soupeř SK Meťák České Budějovice svým trpělivým výkonem držel skóre na dostřel a sahal po vyrovnání. Obrana domácích závěrečný tlak hostí vydržela a po výhře 6:5 body zůstaly doma.

Sobotní zápas okomentoval trenér František Jíra takto: "Největším problémem byla individuální šikovnost soupeřek, k tomu se přidala impotence v útoku a drama bylo na světě. Jsme rádi za 3 body, děkujeme všem zúčastněným za utkání a soupeři přejeme šťastnou cestu domů". O poznání jednodušší zápas čekal Slávistky v neděli v podvečer, kdy dokázaly přehrát oslabeného soupeře Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn vysoko 18:1.

Na vítězné vlně se vezou také junioři. Zvládli totiž oba víkendové zápasy a připsali si tak už sedmou výhru v řadě. V sobotu hráli na domácí palubovce na Slavii a vrátili Panthers Praha porážku z posledního vzájemného utkání, zápas zvládli zejména ve třetí třetině a zvítězili 7:4.

Spokojený byl po sobotním zápase jeden z trenérů Akademie Honza Polomis: "Klobouk dolů před soupeřem, v deseti lidech hrál velice aktivně a nedaroval nám nic zadarmo. Dvě třetiny se hrál velice pohledný florbal. Ve třetí třetině jsme odskočili. Panthers dokázali srovnat a zadělali na senzaci. Tu jsme naštěstí nedovolili a necháváme si cenné tři body doma v Plzni! Děkuji klukům za zlepšený výkon v obraně i v útoku."

Nedělní utkání proti dalšímu pražskému celku Wizards DDM SO Praha 10 se hrálo od 16:45, tentokrát na domácí hale Lokomotiva. Junioři Akademie prožili velmi ofenzivní první třetinu, ve které vyhráli 6:3 a zadělali na své další vítězství. Branky padaly i v dalších dvou částech a po závěrečném hvizdu svítilo na ukazateli finální skóre 10:7 pro Plzeň.