Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
88_20220912_111929.jpg

Úvod sezóny rozpačitý: Ženy a muži bodovali, junioři a juniorky za očekáváním

Úvodní hrací víkend ligové sezóny 2022/2023 je za námi a naše družstva s ním jsou spíše nespokojena. Mládeži se nedařilo podle představ. Junioři i juniorky oba své zápasy prohráli, dorostenci ve vyrovnaných kláních také nebodovali. Víkend zachránily dospělé složky, muži vyhráli svůj první zápas v Národní lize a ženy začaly sezónu ziskem šesti bodů. Veškeré statistiky ze zápasů naleznete na pravé straně ve výpisu jednotlivých utkání, fotky z domácích zápasů v přiložených galeriích na Flickru.

Muži i ženy začali sezónu vítězně
Mužské áčko sehrálo historicky první utkání v Národní lize na půdě Turnova a přivezlo si domů cennou výhru 7:4. Ta se na půdě houževnatého soupeře nerodila snadno, což v komentáři potvrdil i trenér Lukáš Kubinec: "Domácí hráli pěkně od podlahy a to nám chvilku dělalo problémy. Zápas jsme měli v rukou pouze třetí třetinu, kdy jsme byli dostatečně koncentrovaní na výkon. Jsme rádi za první výhru v Národce. Děkujeme soupeři a především našim skvělým fanouškům!"

Další zápas sehrají muži poprvé v Národní lize na domácí palubovce, již tuto sobotu 17. 9. od 19:30 proti pražskému nováčkovi Prague Tigers.

Ženy vstoupily do ligového ročníku utkáním s Českou Lípou. Soupeř ze severu byl po celý zápas nepříjemným protivníkem, kromě protihráček se ale slávistky potýkaly i s vlastními nepřesnostmi jak v rozehrávce, tak i v zakončení. Přesto se naše holky ujaly vedení a nepustily ho až do konce.

Neděle s Ústím byla reprízou posledního pohárového duelu, velmi podobný byl průběh i skóre. Soupeřky vsadily na poctivou obranu a slávistky tak musely vymýšlet kudy kam. Naštěstí to holkám lepilo o něco lépe než v sobotu a i podruhé tento víkend zvítězily zaslouženě 5:1. "Proti včerejšku jsme se zlepšili v rozehrávce, stále jsme ještě ale pomalí v koncovce a mnoho střel končí v soupeřových blocích. Šestibodového víkendu si velmi ceníme. Děkujeme soupeři za utkání a skvělým fanouškou za krásnou atmosféru," okomentoval zápas trenér Vít Procházka.

Junioři a juniorky na body nedosáhli
Junioři měli na úvod kvalifikace o CE ligu těžký úkol, potrápit tým z Tatranu Střešovice, který je plný hráči z širší juniorské reprezentace. Klukům se dařili v zápase pouze určité pasáže hry a ve třetí třetině jim proti těžkému soupeři došli síly, konečný výsledek 13:2 pro Tatran. V neděli jeli o první body bodovat do Milevska, ale díky střelecké nemohoucnosti to také nevyšlo, z půdy soupeře si odvezli porážku 5:8.

Junioři se tak o první body pokusí zabojovat příští víkend, v sobotu 17. 9. přivítají v derby na domácí palubovce od 14 hodin FbC Plzeň. V neděli je pak čeká odveta na půdě Tatranu. Nedělní zápas na půdě Milevska okomentoval trenér Lukáš Kubinec slovy: "Už dlouho jsem nezažil zápas, ve kterém jsme měli tak velké množství šancí a zároveň jsme tak hodně selhávali v jejich proměňování. Určitě to zapříčinil i skvělý brankář Milevska a jeho přesně postavená branka, která cinkala jako o život. Snad jsme si vybrali impotenci dnes a příště budeme více připraveni. Děkujeme soupeři za zápas a pořadatelům za jejich práci."

Juniorky v sobotu doma ve značně oslabené sestavě nestačily na nováčka SK Meťák České Budějovice a zápas se jim hrubě nepovedl, prohra 3:15. V neděli i přes zlepšený výkon nestačili na pražskou Spartu na její půdě, ta zvítězila 6:1. Šanci na reparát budou mít děvčata v neděli 18. 9. na půdě Tatranu, ale je jasné, že se bude taktéž jednat o náročný úkol.

Muži B na půdě favorita sahali po bodech, dorostenci dvakrát prohráli o gól
Mužské béčko spojené s Greyhounds Plzeň sehrálo na úvod Divize slušný zápas na půdě favorita z Písku a prohrálo 3:5. Písek byl více na míčku a byl v zápase dominantní, ale při hře 5 na 5 se náš výběr vůbec neztratil a favorita potrápil. Další zápas Divize hraje béčko také doma, v sobotu 17. 9. od 16:45 proti Rokycanům. 

Dorostenci A nevstoupili do sezóny tou správnou nohou. V sobotu sehráli dva zápasy v Chodově u Karlových Varů a oba duely prohráli o gól. Nejprve proti Karlovým Varům 3:4 a poté s Panthers Praha 1:2. Napravit úvodní nepovedený turnaj budou chtít za 14 dní v sobotu 24. září.

Foto: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň