Související zápas

FBŠ SLAVIA Plzeň
TurnovFBŠ SLAVIA Plzeň
4:7(2:5,1:1,1:1)
so 10. 9. 2022 18:00 @ SH TJ Turnov, Národní liga, 1. kolo
86_20220907_094023.jpg

ROZHOVOR s Lukášem Porazilem: “Na třetí pokus to konečně vyšlo, na Národní ligu se všichni těšíme.”

Už tuto sobotu odstartuje nová sezóna Národní ligy, ve které se poprvé představí náš mužský A-tým. Jeden z jeho dlouholetých a stabilních členů je čtyřiadvacetiletý obránce Lukáš Porazil, který nám před startem soutěže odpověděl na pár otázek týkající se nejen nadcházející sezóny.

Ahoj Lukáši. Na Slavii ti nikdo neřekne jinak než Pory a ne každý ví, že jsi v současnosti jeden z nejdéle herně sloužících hráčů v A-týmu. Pověz našim čtenářům, kolikátou sezónu už za A-tým kroutíš?
Ahoj, zdravím všechny čtenáře a fanoušky. No nějaký ten pátek už na Slavii hraji. Myslím, že to bude nějaká dvanáctá sezóna celkově ve Slavii a konkrétně osmá sezóna za A-tým, utíká to.

Letos to samozřejmě bude odlišné, protože tebe i celý tým čeká po dlouhých letech nová soutěž. Jak se na tuhle výzvu těšíš a jak jste se na start v Národní lize chystali?
Na nadcházející sezónu se všichni moc těšíme, protože letos, na třetí pokus (za mou kariéru v A-týmu), jsme to konečně dokázali a postoupili. Doufal jsem, že než skončím, tak si budu moci tuto ligu zahrát. V Národní lize jsou kvalitní soupeři a zápasy budou jistě velice atraktivní pro hráče i diváky. Na start v Národní lize jsme se připravovali jak po fyzické, tak po florbalové stránce. Doufám, že i diváci se pilně připravovali a budou nás bouřlivě podporovat.

Začínáte už tuto sobotu zápasem v Turnově, tedy na půdě týmu, který v posledních letech nebojoval o nejvyšší příčky. Jaká jsou vaše očekávání před sobotním duelem?
Já osobně se moc nedívám na to, jak si týmy vedly v minulých sezónách. Přistupuji ke každému zápasu s nohama na zemi, protože každý soupeř bude mít svou kvalitu a může překvapit. Ale očekávání přirozeně mám a to začít v co nejlepším světle a ukázat, že si místo v lize zasloužíme. Máme nejkvalitnější tým, se kterým jsem v A-týmu měl tu čest hrát, což bylo vidět minulou sezónu. Teď si přeji to zopakovat a ukázat naši sílu a potenciál.

Pověz nám v krátkosti, jak probíhala letní příprava a na čem jste nejvíce pracovali?
Letní příprava byla rozdělena na běžecký trénink na ovále, trénink v hale, silový trénink v Get Up Gymu a individuální trénink. Nejvíce jsme se zaměřovali na fyzičku, herní činnosti a myšlení (rozehrávky, herní taktika).

Jak hodnotíš přípravu na sezónu z pohledu přátelských zápasů, turnaje Czech Open a poháru Českého florbalu?
Přípravu na sezonu jsme nepodcenili a využili ji naplno, samozřejmě někteří více, jiní méně. Hodnotím ji jako velice přínosnou pro vstup do nového ročníku. Mrzí mě prohra na Czech Openu proti Butchis a nepostup v poháru Českého florbalu, kde jsme nestačili na T.B.C. Králův Dvůr. V dalších kolech jsme mohli znovu narazit na extraligový tým, stejně jako loni proti Mladé Boleslavi.

Čeká tě také další trenérská sezóna na lavičce dorostenců. Jaké jsou tvé letošní trenérské cíle osobní a samozřejmě týmové?
Mým cílem je předat mladším klukům herní zkušenosti a pracovat na silném týmu, který bude reprezentovat náš klub. Myslím, že budu mluvit i za mé trenérské kolegy když řeknu, že naše cíle jsou ty nejvyšší.

Na co se mohou fanoušci v letošní sezóně těšit?
Pro fanoušky budou určitě zajímavé zápasy se soupeři z horní části tabulky Národní ligy. Proti silnějším týmům umíme zahrát a určitě to bude koukatelný florbal.

A závěrečná otázka, co zatím říkáš na nový povrch? Budete na něm silnější?
Na nový povrch na Slavii jsem čekal už hodně dlouho :D Určitě se nám na něm bude dařit, o tom nepochybuji.

Přejeme hodně štěstí tobě i celému týmu v Národní lize a ať se daří!
Děkuji a držte nám palce! VAMOS!

Foto: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
85_20220905_090754.jpg

Sezóna 2022/2023 startuje prvními ligovými zápasy již tento víkend

Poslední větší neligový turnaj je za námi a vše se chystá na začátek ligové sezóny 2022/2023, který přijde už tento víkend. Na domácí palubovce na Slavii se představí hned tři naše elitní týmy, v sobotu to budou postupně juniorky, junioři a ženy a v neděli pak pouze ženy. Muži startují svou pouť Národní ligou na palubovce Turnova.

80_20220815_163122.jpg

Mužům na Czech Openu vystavil stopku nováček první ligy Butchis

Tradiční pražský turnaj Czech Open je za námi. Letos již 30. ročník tohoto oblíbeného mezinárodního turnaje nabídl spoustu zajímavých soubojů a my jsme znovu byli jeho součástí. V turnaji OPEN se představily hned tři naše týmy, dva mužské a jeden ženský. Vítězem kategorie ELITE se podruhé v řadě stal střešovický Tatran, v ženách zvítězilo švédské Pixbo.