80_20220815_163122.jpg

Mužům na Czech Openu vystavil stopku nováček první ligy Butchis

Tradiční pražský turnaj Czech Open je za námi. Letos již 30. ročník tohoto oblíbeného mezinárodního turnaje nabídl spoustu zajímavých soubojů a my jsme znovu byli jeho součástí. V turnaji OPEN se představily hned tři naše týmy, dva mužské a jeden ženský. Vítězem kategorie ELITE se podruhé v řadě stal střešovický Tatran, v ženách zvítězilo švédské Pixbo.

Ženám se nepovedlo první vyřazovací kolo
Jako první vypadly z turnaje už v pátek večer holky. Nebyly sice v kompletní sestavě a na turnaji se představil hodně mladý výběr, ale určitě si na soupeře z Tatranu věřily, jelikož postupovaly ze skupiny z druhého místa po dvou vítězstvích nad známými soupeřkami z 1. ligy žen - ACEMA Sparta Praha (2:0) a TJ Sokol Královské Vinohrady (2:0). Ve skupině ženy prohrály pouze se švýcarským Klotenem 0:4.

Osmifinále se našim děvčatům nepovedlo a po prohře 1:3 s Tatranem Střešovice Black v turnaji skončily. Po zápase převládalo veliké zklamání, protože ve skupině dokázaly holky porazit i pozdějšího překvapivého vítěze celého turnaje z Vinohrad a zápas proti Tatranu se jim hrubě nepovedl.

Oba mužské týmy vyřadil stejný soupeř
Mladší mužský výběr "juniors" si na turnaji zahrál celkem pět zápasů. Ve skupině prohrál s Panthers Praha (1:5) a se švédským výběrem The Bench Hearts (3:4) a poradil si s týmem FBC Tigers Poruba v poměru 9:2. V prvním vyřazovacím kole kluci zamakali a porazili finského soupeře Jethron Jämäkkä 2:1. Poté nestačili i po sympatickém výkonu na prvoligové Butchis a k možnému derby našich týmů tak nedošlo.

Právě Butchis vystavil stopku i našemu druhému týmu složenému ze "starších" a zkušenějších hráčů. Ten se dostal o kolo dál až mezi 16 nejlepších týmů turnaje, ale se silným týmem vypadl těsně po porážce 2:3. Tento tým s názvem FBŠ SLAVIA Plzeň PRO zaváhal ve skupině pouze jednou proti norskému týmu Pivås, se kterým remizoval 2:2. Všechny ostatní soupeře bez problémů přehrál a v play off zvládl zápasy proti finským SBT IV v poměru 9:1 a proti SKV v poměru 5:2.

Zápas proti našemu výběru stál jistě Butchis dost sil, protože hned v dalším kole vypadli s námi velmi známým Třincem, přes který naši muži letos úspěšně postoupili do Národní ligy. I přes vypadnutí naznačily oba týmy svůj potenciál a určitě je do sezóny na čem stavět. Děkujeme pořadateli za další ročník turnaje, gratulujeme k jubileu a těšíme se na další rok.

Vítězové turnaje CZECH OPEN 2022:
Muži OPEN - Legs Miserables (ČR)
Muži PRO - RIG Umea IBF (Švédsko)
Muži ELITE - Tatran Střešovice (ČR)
Muži U21 - Tatran Střešovice (ČR)

Ženy OPEN - TJ Sokol Královské Vinohrady (ČR)
Ženy ELITE - Pixbo Wallenstam IBK (Švédsko)

Kompletní výsledky našich týmů na odkazu ZDE

Skončilo nám také soustředění mládeže na Přimdě
Do pátku 12. srpna probíhalo na Přimdě také tradiční kondiční soustředění mládeže (zejména pro mladší a starší žáky). Poslední prázdninovou akcí bude příměstský kemp pro přípravku a elévy, který proběhne v Plzni na Slavii v termínu od 22. do 26. srpna 2022. V letošním roce vyšlo na Přimdě počasí nejlépe za posledních několik let a akce se znovu velmi vydařila. Od 15. srpna se pomalu rozjíždí tréninková činnost a vypsané tréninky naleznete na profilu v členské sekci

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
78_20220726_144151.jpg

Jedeme na letní soustředění do Kynžvartu a na Přimdu, muži a ženy se představí na Czech Openu

V letošním roce si poprvé ozkoušíme nový formát soustředění. Širší A týmy mužských a ženských dospělých složek vyráží na soustředění už začátkem srpna a bude to právě do Kynžvartu, kam jsme v posledních dvou letech jezdili až začátkem září. Na Přimdu naopak vyráží pouze mladší kategorie, vše bude zakončené tradičním pražským turnajem Czech Open, kam vysíláme hned tři týmy.

79_20220807_105441.jpg

NOVINKA: Od sezóny 2022/2023 hrajeme doma na novém povrchu

První velkou novinkou do nadcházející sezóny je zbrusu nový povrch, který byl položen v naší domácí hale na Slavii. Příhodně se tak stalo s postupem mužů do Národní ligy a všichni se již na nový povrch těší. V plánu jsou navíc další rekonstrukce, které odhalíme později. Plnou zátěž okusí již od druhé poloviny srpna, kdy většina kategorií začíná trénovat v hale.