78_20220726_144151.jpg

Jedeme na letní soustředění do Kynžvartu a na Přimdu, muži a ženy se představí na Czech Openu

V letošním roce si poprvé ozkoušíme nový formát soustředění. Širší A týmy mužských a ženských dospělých složek vyráží na soustředění už začátkem srpna a bude to právě do Kynžvartu, kam jsme v posledních dvou letech jezdili až začátkem září. Na Přimdu naopak vyráží pouze mladší kategorie, vše bude zakončené tradičním pražským turnajem Czech Open, kam vysíláme hned tři týmy.

První nadcházející akcí je tradiční turnaj ve Strakonicích s názvem Memoriál Petra Adlera. Na ten letos vyrážíme pouze s obměněným B týmem a kluci se mohou těšit na velmi zajímavé zápasy, stejně jako každý rok. Turnaj začíná už v pátek 29. 7. ve 13 hodin a končí v neděli odpoledne. Hraje se v klasickém formátu 5+1, více info k turnaji v článku na webu Strakonic.

Do Kynžvartu jedou širší výběru od dorostenců/dorostenek po muže/ženy
V novém formátu soustředění najíždí nejprve dorostenci až muži (1. - 4. 8. 2022) a po nich dorostenky až ženy (4. - 7. 8. 2022). To proběhne ve dvou termínech v Lázních Kynžvart, kam jedeme už třetí rok po sobě, ale poprvé v těchto počtech a tomto termínu. Velikou výhodou tohoto herního soustředění je dostupnost velké sportovní haly přímo u penzionu a hráči a hráčky se mohou těšit na velmi slušný komfort.

Soustředění je určené pro širší elitní týmy jednotlivých kategorií. Není tedy úplně pro všechny. Další letní soustředění proběhne tradičně na Přimdě v termínu od 7. do 12. 8. 2022 a to je určeno pro chlapce i dívky kategorií elévů/elévek až po juniory/juniorky. Primárně je však pro kategorie mladších a starších žáků/žákyň, stejně jako předchozí roky.

Foto: Trenér Víťa Procházka již vyhlíží obě letní akce pro dívčí týmy

Na Czech Open se třemi týmy
Již v průběhu soustředění Přimdě budou muset někteří trenéři z řad hráčů odjet na tradiční pražský turnaj Czech Open, tedy obdobu mládežnických Prague Games. Turnaj proběhne v letošním roce v termínu 11. - 14. 8. a den předtím ještě sehrají muži A přátelské utkání proti prvoligovému Start Kunratice.

Díky absenci koronaviru se letos náš áčkový tým nevejde do kategorie PRO jako v předchozích dvou letech a oba týmy tak nastoupí v kategorii OPEN. Stejně tak ženy, které jedou na tento pražský turnaj po několikaleté pauze. Na rozlosování našich družstev i rozpis zápasů se brzy můžete podívat na webu turnaje i v aplikaci a aktuální výsledky vám samozřejmě budeme přinášet prostřednictvím našich sociálních sítí.

První mužský tým startuje na turnaji ve čtvrtek v 15:30 proti českému týmu NHL Stars na hale VŠE na Třebešíně. Druhý tým mužů začíná ve čtvrtek už v 11:50 proti FBC Tigers Poruba na hale Jedenáctka. Ženy vstoupí do turnaje od 17:50 na Hamru se známým soupeřem z 1. ligy - TJ Sokol Královské Vinohrady.

Od nové sezóny 2022/2023 se můžete těšit na další velkou novinku
Ve druhé polovině srpna nás pak čekají halové tréninky a můžete se těšit na jednu obrovskou NOVINKU, kterou představíme již brzy! Na konci srpna (22. - 26. 8. 2022) pak na Slavii proběhne každoroční příměstský tábor pro minipřípravku, přípravku a elévy, do kterého se může přihlásit i kdokoliv mimo klub. Více informací o kempu naleznete na speciální stránce ZDE.

Kromě příměstského táboru se koncem srpna uskuteční také pražský Salming Cup, kde každoročně hrajeme s kategoriemi dorostenců a juniorů, letos k nim přibydou také žákyně. Zapomenout nesmíme ani na 1. kolo Poháru České pojišťovny. Ženy ho hrají doma o víkendu 27. - 28. srpna, muži hrají venku v Podbořanech o týden dříve.

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
74_20220721_000711.jpg

Prague Games 2022 jsou za námi, přečtěte si shrnutí trenérů

Florbalový turnaj s názvem Floorball Prague Games 2022 je již za námi. Do sobotního finálového dne se bohužel nepodařilo probojovat ani jednomu z našich nasazených týmů, na konci léta nás čeká ještě pražský Salming Cup. Vpravo u článku naleznete také galerii fotek z turnaje.

63_20220609_144425.jpg

Muži A už znají své soupeře v Národní lize, nejdále pojedou do Náchoda

V současné době probíhají losovací aktivy celostátních soutěží na nadcházející sezónu 2022/2023 a naše mužské áčko už po svém postupu do vyšší soutěže zná nové soupeře pro Národní ligu - západ. Nejbližším soupeřem bude tým T.B.C. Králův Dvůr, nejvzdálenějším Florbal Primátor Náchod. Hned tři soupeři jsou z Královéhradeckého kraje.

62_20220601_174322.jpg

AKTUÁLNĚ: První měsíc letní přípravy na sezónu 2022/2023 je za námi

2. května 2022 nám začala příprava na nadcházející sezónu 2022/2023, od té doby trénují všechny kategorie společně v nových ročnících a absolvují v současné době náročné venkovní kondiční tréninky. V tomto období se také zúčastňujeme různých neligových turnajů a dalších akcí a začátkem srpna nás pak čeká tradiční soustředění. V aktualitě se podívejte na kompletní stručný plán přípravy našich družstev.